کدنویسی در مقایسه با برنامه نویسی:تفاوت هایی که باید بدانید

در این قسمت برای کدنویسی از زبان های ASP، Python و PHP استفاده میشود. که میخواهند استعداد خود را در کدنویسی آزمایش کنند، به راحتی در دسترس است. این سیستم انعطافپذیری بالایی دارد و به راحتی میتوانید آن را شخصیسازی کنید. همچنین در مبحث عملکرد این چارچوب در مقابل Phalcon قرار گرفته و یک امتیاز بزرگ برای آن است.

در اوایل دهه ۲۰۰۰، CakePHP اولین چارچوب PHP MVC بود که وارد بازار شد. چنانچه طراحی وبسایت با تمام امکانات طبق اصول و قواعد درست انجام شود، در نگاه کاربران ماندگار خواهد شد و از آن ها مخاطب همیشگی خواهد ساخت. در ادامهی این تحولات در سال ۲۰۱۵ نسخهی ۷ این زبان قویتر از قبل با سرعت پردازش بالاتر منتشر شد. این بدان معنی است که با CakePHP، پس از تسلط بر مجموعه قراردادهای (conventions) آن، میتوانید بر توسعه تمرکز کرده و کارهای بیشتری را سریعتر انجام دهید. به علاوه، از این نظر نیز منحصر به فرد است که پس از نصب این چارچوب تقریباً هیچ فایلی ندارید.

برای رفع این آسیبپذیری لازم است که سیستم مدیریت محتوای WordPress به نسخههای بعد از 5.8 ارتقاء یابد. در صورتی که برای ایجاد یک وبسایت با استفاده از سیستم مدیریت محتوا در مدت زمان بسیار کوتاه می توان این کار را انجام داد. همه اینها PHP را به یکی از معتبرترین سیستمها تبدیل کرده است که در برنامههای معروف مانند فیسبوک، توییتر ، ویکیپدیا، وردپرس و … Slim نیز یکی دیگر از محبوبترین فریم ورکهای PHP است که به توسعه دهندگان کمک میکند تا به سرعت برنامههای وب و API ساده اما قدرتمندی ایجاد کنند. همچنین لاراول به زیبایی با کتابخانهها و سیستم عاملهای شخص ثالث مانند Amazon Web Services (AWS) ادغام میشود، که به شما امکان میدهد برنامههای بسیار گسترده ای بسازید.

هر کد PHP میتواند در تمام سیستم عاملهای متداول اجرا شود ، در نتیجه به طراحان اجازه میدهد سایتها را در مراحل مختلف هماهنگ کنند. یعنی کدها به صورت خط به خط توسط مفسر (interpreter) تفسیر و اجرا میشوند. یعنی به گونه ای است که ما میتوانیم با کمترین خرج و امکانات، حتی بدون نیاز به نرم افزاری خاص دستورات آن را نوشته و اجرا نماییم. با این حال، حتی اگر یک PHP کار حرفه ای باشید، کدگذاری تمام قطعات برای هر پروژه جدیدی که شروع میکنید، زمان زیادی را میبرد.

قطعات که برای حداکثر استفاده مجدد از محتوا طراحی شده اند، فقط یکبار ذخیره میشن. به دلیل سادگی در یادگیری، بیش از پیش مورد توجه برنامه نویسان و علاقهمندان قرار گرفته است. مگر اینکه برای سایت شخصی خودش CMS ی انتخاب کند که مورد علاقه اش باشد و کارکردن با آن برایش راحت باشد. ممکن است این مطلب عجیب به نظر میرسد، اما در عمل یکی از سریع ترین چارچوبهایی است که از استفاده از آن لذت میبرید.

در نتیجه باید بهترین چارچوب PHP را برای نیازهای خود انتخاب کنید و در نتیجه میتوانید از بسیاری از کدنویسیهای پیچیده صرف نظر کنید و مستقیماً به قسمت جالب توسعه یک پروژه جدید برسید. زمانی که شما یک سیستم مدیریت محتوای مناسب را انتخاب کنید، یعنی سیستمی که نیازهای شما را برای رسیدن به هدف پروژه برآورده کند، حالا میتوانید تصمیمات بهتری را اتخاذ نمایید. در نقشه راه توسعه این پروژه تصمیم گرفته شده که نسخه ۱.۵ این برنامه با زبان PHP نسخه ۵ از ابتدا نوشته شود. هنگامی که مردم در مورد چارچوبهای PHP صحبت میکنند، یکی از نامهایی که بیشتر اوقات مطرح میشود، لاراول است.

همچنین سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس (جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزایای وردپرس اینجا کلیک نمایید)، دروپال، جوملا و … سیستم مدیریت محتوا یا همان (CMS) مخفف کلمه Content Management System است و این سیستم نرم افزاری کمک میکند تا هر کسب و کار اینترنتی بتواند با استفاده از آن محتوای سایت خود را به خوبی مدیریت کند. علاوه بر این ، ادغام پلت فرم با کتابخانههای خارجی برای گسترش عملکرد آن نیز آسان است.

در عوض، شما فقط ماژولها و کتابخانههای مورد نیاز خود را در صورت نیاز اضافه میکنید، که این امر یک فرایند توسعه عالی را ایجاد میکند. بعلاوه، این پلتفرم دارای اسناد عالی است، به این معنی که در یادگیری اصول اولیه خیلی مشکلی نخواهید داشت. در نتیجه این فریمورک بسیار شبیه لاراول است، بنابراین اگر تجربه قبلی کار با لاراول را داشته باشید، به راحتی میتوانید از آن استفاده کنید. این نرم افزار علاوه بر اینکه برای تمام زبانهای برنامه نویسی مناسب است، دارای ویژگیهایی مانند درست کردن املا و همچنین پیدا کردن کدها و جایگزین کردن آنها نیز است.