کارخانه تولید انواع کفش ایمنی و پرسنلی و پوتین های نظامی رزمگام در تبریز

زمانی که پوتین در شهرداری لنینگراد مشغول به کار بود به وی لقب کاردینال خاکستری (Gray Cardinal) داده شد و همه او را مردی می دانستند که کارها را به بهترین وجه ممکن انجام می دهد. دکتر احمدی نژاد: گفتم در ذهن برخی هست، بعد از انقلاب هم این ذهنیت در برخی افراد بود که اوایل انقلاب فرصت ظهور و بروز نداشت اما یکی دو سال که گذشت، وقتی فضای سیاسی یکنواخت شد، بعد از سال ۶۰ اینها فرصت پیدا کردند تا خیال خودشان را راحت کنند، فضا را ببندند، کنترل کنند و همه چیز شبیه آنها بشود. در جامعه انسانی، آن چیزی که پیوند و فرصت تکامل و تعامل ایجاد می کند، تفاوت هاست. البته منتقدان دولت تقریبا همان اشکالاتی را که به دولت سازندگی وارد میدانستند به دولت اصلاحات هم میگرفتند و برنامههای اقتصاد آزاد و فرآیند خصوصیسازی و واگذاریها در آن دوران را ناکام تلقی میکردند. به طور طبیعی جامعه هنری نمی تواند توجیه گر وضع موجود باشد چون هنر رو به جلو و کمال جو است و ایستادن در وضع موجود، در هر سطحی که باشد، ضد کمال است، هنرمند نمی تواند یک جا بایستد. ای کاش جامعه هنری ما با حفظ تفاوت ها، با حفظ تفاوت دیدگاه ها و سلایق، اینگونه روبهروی هم صف آرایی نمیکردند که به تضعیف هردو انجامید و فرصت هایی را از هر دو بخش گرفت.

اگر آنها تعهدات برجامی خود را انجام بدهند و ما با راستیآزمایی مطمئن شویم این اقدامات انجام شده، آنگاه میشود گفت آنها کاری کردهاند. در این سطح، هنرمند کاری ندارد؟ این روزها کم نیستند خبرهایی که حکایت از نارضایتی کشاورزان دارند. ما توسعه گر می خواهیم، آدمی که به زندگی مردم امنیت دهد. یعنی ما یک مشت برده یا درجه سه هستیم؟ حالا سینماهایی که مصادره شده اند و تحت پوشش قرار گرفتند، میگویند این را پخش می کنم آن را پخش نمی کنم یا اینکه در تولید فیلم دخالت می کنند. مجری: بله می گویند ما با سانسور مخالف هستیم حالا شما می گویید خودمان انجام بدهیم! دکتر احمدی نژاد: آنها می گویند ما با سانسور مخالف هستیم. میگوید ما میخواهیم سانسور را دست خودتان بدهیم. واقعا دست ها باز شد، فیلم هایی ساخته شد و حرف های نویی مطرح گردید اما به مرور، اتفاقات دیگری افتاد. دخالت هم یعنی دستگاههایی بوجود میآید که فیزیک سینماها را به دست میگیرند.

به علاوه، تحولات بازار انرژی به سبب تغییرات اقلیمی و برقی شدن حمل و نقل، سمت و سویی از رونق در مصرف نفت را نشان نمیدهد. در همین زمینه مسایل نفتی و تهدیدهایی که آمریکاییها میکنند، به زودی هیأتهایی را به همه کشورهای منطقه و صادرکنندگان نفت در منطقه و غیرمنطقه اعزام میکنم. زمانی که فوکویاما از این صحبت می کند که لیبرال دموکراسی وسرمایه داری تنها چارچوب برای سازمان دهی سیاسی و اقتصادی جوامع مدرن است، در واقع نگاه به این واقعیت دارد که نگرشهای سیاسی حاکم بر آمریکا ماهیت حیات سیاسی در کشورهای جهان را جهت می دهد. همه تابع انقلابیم و برای سرافرازی ایران باید تلاش کنیم و این وصیت امیرالمومنین (ع) مولای متقیان به ما است. ۴. علت اصلی دشمنی دولت آمریکا با ملت ایران و جمهوری اسلامی چیست؟ رئیس جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر اینکه در دولت همه کسانی که در جای جای دولت مشغول کارند، قبول داشتن بنده شرط کار در دولت نیست ولی حفظ کرامت مردم شرط کار در این دولت است، تصریح کرد: همه بدانند باید کرامت مردم را حفظ کرد و هیچکس حق ندارد به کرامت مردم کوچکترین خدشه ای وارد کند. مجری: دریافت من از فرمایشات جنابعالی این است که آنچه به عنوان ناراحتی شخصی هنرمندان از رفتار شاه نسبت به مردم به وجود آمد، شما آن را در یک سطح بالاتر دیدید و فرمودید که این ناراحتی شخصی نبوده و چون هنرمند در یک فضای بسته ای بوده و میخواسته این فضا را برای جامعه بازتر کند و خلاقیت داشته باشد، از این فرصت استفاده می کند برای اینکه فضای سیاسی ــ اجتماعی جامعه را بازتر کند و آن رفتار متعهدانه خود را نشان میدهد و این رفتار شخصی نیست.

دکتر احمدی نژاد: متاسفانه ساختار تصمیم گیری ما، ساختار خطی و طولی و سلسله مراتبی نیست. دکتر احمدی نژاد: بله میگوید خودتان بروید سانسور را انجام بدهید. چه کتاب ها و داستان هایی که نوشته و کارهایی انجام شد و با آنها یک گام به جلو رفت. یک حریم هایی را برداریم، خطوطی را بشکنیم و حرف هایی را بزنیم. اصلا هنر هنرمند در این است که یک گام جلوتر را می بیند و می خواهد جامعه را به آن سمت ببرد. کتاب «من به تنهایی میتوانم آن را برطرف کنم» (I alone can fix it) نوشته شده توسط «کارول لئونیگ» و «فیلیپ راکر» به آخرین سال ریاست ترامپ به عنوان رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا اختصاص داده شده است. در آخرین دفاع او در دادگاه هلمز به شدت از تکنولوژی ساخت شرکتش دفاع کرد و گفت به دنبال محصولی انقلابی در حوزه سلامت بوده است و این همان چیزی بوده که به سرمایهگذاران گفته میشده است. البته در نیت ایشان چه بوده، من نمیدانم ولی من از این حرف، چنین برداشتی ندارم که پس ما اجازه داریم بگویم چه چیزی خوب است و چه چیزی بد است! بالاخره اگر ما انتظار داشته باشیم که همه یکسان شوند، همه یکجور بیاندیشند و یکجور حرف بزنند، یکجور لباس بپوشند و از یک چیزی خوششان بیاید، این کار طاغوت ها و مشرکین است.