چگونه برنامه نویس شویم؟

در وردپرس از PHP و MYSQL استفاده شده که باعث شده این پلتفرم سرعت بالایی داشته باشد. به تدریج با گذشت زمان روز به روز به تعداد توسعه دهندگان آن اضافه شد و بخش هایی جدید دیگری به این زبان اضافه شد تا PHP به یک پروژه متن باز یا Open Source تبدیل شد. علاوه بر موارد ذکر شده، شما در دوره مقدماتی با ساختار های شرطی و تکرار و روش های مختلف کار با آرایه ها نیز آشنا خواهید شد.

این کار به دانش برنامه نویسی بالایی احتیاج دارد و همچنین استفاده از یک تیم توسعه میلیونها تومان برای شما هزینه خواهد داشت. روش آموزشی Codeasy، در مقایسه با وبسایتهای دیگر تفاوت بسیار زیادی دارد، درواقع شما هنگام یادگیری برنامهنویسی، وارد یک داستان ماجراجویی میشوید که با استفاده از تقویت مهارتهای برنامهنویسی خود میتوانید از آن عبور کنید. با استفاده از وردپرس میتوانید وب سایتهای شرکتی، شخصی، دایرکتوری، فروشگاه اینترنتی و… نیوک و وردپرس، هر دو پلتفرمهای بسیار خوبی برای ایجاد وبسایت میباشند و در بین همه CMSها بیشترین استفاده را دارند. به عنوان مثال از DNN بیشتر برای وب سایت شرکتهای متوسط تا بزرگ استفاده میشود، استفاده از آن آسانتر است و به بین دیگر قدرتمندتر میباشد، در حالی که وردپرس اغلب برای بلاگرها، آرتیستها و کسب و کارهای کوچکتر و محلیتر مناسب است.

هرکدام از پلتفرمها در مورد هزینه یک عملکرد متفاوت دارند، مثلاً یک سری از پلتفرمها هستند که شما باید برای استفاده از آنها هزینه پرداخت کنید و یا برخی دیگر از سیستمها بهصورت کلی رایگان هستند اما شما برای استفاده از برنامههای افزودنی یا استفاده از الگوهای مختلف باید هزینه کنید. در ادامه می خواهیم با برخی از این سیستم های مدیریت محتوا بیشتر آشنا شویم و ویژگی های هرکدام را بررسی کنیم. از آنجایی که سادگی در استفاده از این شبکه ها بسیار بالا است با ساخت لینک از شبکه های اجتماعی به سایت و بالعکس میزان بازدید شما افزایش پیدا خواهد کرد.

HTML5: به طور معمول، از این زبان به همراه زبان های دیگر مانند جاوا اسکریپت برای برنامه نویسی موبایل استفاده میشود. هر خط کد که در جاوا اجرا می شود باید داخل یک کلاس باشد. 1. شما خودتان مسئول سایت ورد پرسی خود هستید و باید برای بروزرسانی آن اقدام کنید. حجم به شدت پایینی دارد و سیستم شما با اجرای آن هنگی نداشته و می توانید نرم افزار های دیگری نیز همزمان با سابلایم تکست اجرا کنید. مشابه مثالی که در بالا عرض کردم برای ساخت یک خانه، به یک فونداسیون متناسب با خانه نیاز است. ایده ساخت یک اپلیکیشن موبایل شاید در ابتدا کمی سخت به نظر برسد.

اگر بنا به هر دلیلی، طراحی سایت از توانایی های شما خارج است و یا زمان محدودی برای اجرای آن دارید، میتوانید سفارش طراحی سایت را به افراد یا مجموعه های متخصص مثل مجموعه طراحی سایت آریا تهران واگذار نمایید. اما در بازار فعلی، طراحی و توسعه وبسایت (در ایران و جهان) حتی ترند هم محسوب می شود و در تمام دنیا شرکت های این حوزه در حال تبلیغات گران قیمت برای این خدمات هستند. دروپال را می توان یکی از قدیمی ترین و در عین حال پایدارترین سیستم های مدیریت محتوا نامید.

بنابراین انتخاب وردپرس به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا برای کسانی که قصد دارند در کمترین زمان سایت خودشان را راه اندازی کنند، انتخاب عاقلانه و بسیار مناسبی است. خوشبختانه تبدیل وب سایتهای وردپرسی به اپلیکیشن موبایل با استفاده از افزونههای وردپرس به راحتی امکان پذیر است. به همین دلیل هر وبمستری، بدون نیاز به دانش فنی میتواند به راحتی از این سیستم استفاده کند. وردپرس نسبت به نیوک شناخته شدهتر است و جامعه کاربری گستردهتری دارد؛ اما میتوان گفت که توسعه نیوک به منظور ادغام و سفارشیسازی کار سادهتر و راحتتری است. اگر هنوز هیچ دانشی در این زمینه ندارید و به عنوان یک مبتدی و تازه کار نگران شرکت در دوره ها هستید، باید بگوییم که میتوانید یادگیری را بدون هیچ گونه دانش قبلی شروع کنید.

به همین دلیل تعداد کمی از صاحبان کسبوکار از این سیستم استفاده میکنند. بسیاری از کاربران تلفن همراه، استفاده از این برنامهها را به باز کردن وب سایت در مرورگر موبایل ترجیح میدهند. آیا میخواهید تقویم رویداد، گالری ویدئو، Twitter Feed، Facebook Fan Box و موارد دیگر را به سایت خود اضافه کنید؟ این آمار ممکن است برای وب سایت وردپرس شما بیشتر یا کمتر باشد. طبق آمار Statista، بیش از نیمی از بازدید وب سایتها از طریق دستگاههای تلفن همراه انجام شده است.

یکی از قابلیتهای فوق العادهی نیوک، این است که به مدیران سایتها این امکان را میدهد تا طرح رابط کاربری سایت خود را بدون داشتن دانش برنامهنویسی تغییر دهند. اندروید، iOS برنامه نویسی یاد بگیرید آموزش کد نویسی اندروید آخرین برنامه ای که به شما در یادگیری برنامه نویسی کمک می کند. البته مدت زمان چند ماهه را نیز باید در نظر بگیرید. تنظیم اشتراکهای RSS / ایمیل در وبلاگ شما، قابلیت نظر دادن و افزودن خودکار جدیدترین پستهای وبلاگ به سایر صفحات سایت (به عنوان مثال صفحه اصلی شما) و… هر روز تعداد افراد علاقمند به یادگیری وردپرس، بیشتر و بیشتر میشود اما دلیلش چی میتواند باشد؟

اما اگر از وردپرس استفاده میکنید، نگران نباشید! زیرا کاربران با استفاده از آن دیگر نیازی به داشتن دانش کدنویسی، صرف هزینههای بالا و دست و پنجه نرم کردن با طراحان سایت را ندارند. در ادامه، 4مورد از بهترین افزونههای تبدیل سایت وردپرس به اپلیکیشن موبایل را برای شما گردآوری کردهایم. هر دو پلتفرم دارای ماژولها و افزونههای کاربردی بسیاری هستند که میتوانید با نصب آنها، از ویژگیهای و عملکردهای هر یک بهرهمند شوید. اگر با برنامهی Vim Touch که برای کامپیوتر است، آشنا هستید، نسخهی اندرویدی آن نیز موجود است و ویژگیهایِ کاربردی آن به خوبی پیاده سازی شدهاند و برنامه نویسی را در صفحات لمسی بسیار سادهتر میکنند.

به عنوان مدیر یک سایت وردپرس، میتوانید چندین کاربر را برای ادارهی وب سایت تعیین کنید و سطح دسترسی و قابلیتهای مختلفی را به هر فرد اختصاص دهید. شما میتوانید صدها هزار صفحه یا پست وبلاگ در سایت خود داشته باشید به گونهای که به عملکرد سایت کمترین لطمه ای وارد نشود. این قالب باید به گونهای باشد که کاربران با هر سایز صفحه نمایش بتوانند محتوای صفحات را به درستی مشاهده کنند. یکی از اولین قدم هایی که باید برای جلب رضایت بازدید کنندگان موبایل بردارید، نصب یک قالب وردپرس ریسپانسیو یا واکنشگرا است.

با این حال، با یک اپلیکیشن موبایل میتوانید استراتژی خود را برای کاربران تلفن همراه، یک قدم جلوتر ببرید. داشتن وبلاگ به شناخته شدن بهتر شما کمک میکند و از این طریق میتوانید سایت خود را پویاتر و تعاملی کنید. سایت باید به گونه ای طراحی شود که خیلی فضای خالی نداشته باشد و هر آنچه که کاربر نیاز دارد در صفحات وب وجود داشته باشد.