چالشهای پیش روی دولت بایدن در سال ۲۰۲۲ – ایرنا

بایدن در عرصه سیاست داخلی با چالش هایی همچون موج پایان ناپذیر کرونا، تورم مداوم، چشمانداز سخت انتخابات میاندورهای برای دموکراتها، وقوع بحران های انسانی تراژیک و احتمال جنگ داخلی در آمریکا در سال جدید میلادی مواجه خواهد بود. در بخش بعد رایجترین سفارت هایی را که متقاضیان مهاجرت کانادا در ایران برای اخذ ویزا به آنها مراجعه میکنند، جداگانه توضیح خواهیم داد. ایه205 سوره بقره جلد2ص144 سطر 17 در چرخه حیات خداوند انرا اصل قرار داد.

  • جو بایدن
  • امارات متحده: سفارت در ابوظبی و دبی
  • آدرس وزارت خانه در تهران : خیابان ولیعصر خیابان مهناز
  • پرینت گردش 6 ماهه حساب بانکی به انگلیسی
  • دعوتنامه تجاری از شرکت دعوت کننده
  • پرینت گردش حساب در سه ماه گذشته
  • لبنان: سفارت کانادا در بیروت
  • گواهی حساب بانک به لاتین

رستم قاسمی که در دولت احمدی نژاد وزیر نفت بود قرار است وزیر راه و شهرسازی جدید ایران باشد. برای تصدی وزارت نفت مسعود میرکاظمی و رستم قاسمی گزینه های احتمالی اعلام شده و محمد اسلامی وزیر فعلی راه نیز مجدد از گزینه های مطرح برای دولت رئیسی است. کاهش ایمان به توانایی اساسی آمریکا برای انجام امور به طور اجتناب ناپذیری در حال از بین بردن اعتبارش بوده و حتی زمانی که اراده وجود دارد متقاعد کردن دیگران به این که میتوانید به وعده هایتان عمل کنید حائز اهمیت است.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانس24؛ امیرخان متقی وزیر امور خارجه در اولین مصاحبه خود پس از بازگشت از مذاکرات با قدرت های غربی در اسلو، از واشنگتن خواست تا قفل دارایی های افغانستان را برای کمک به کاهش بحران انسانی باز کند. وزارت اطلاعات یک سری قوانین خاص و اختصاصی برای استخدام دارد و نحوه استخدام وزارت اطلاعات به گونه ای است که از این قوانین تبعیت می کند.

اسماعیلی استاد دانشگاه تهران و «مدیر گروه جامعهشناسی سیاسی» است. پیش از این گروه طالبان همواره از دولت فراگیر سخن میگفت، اما امروز معلوم شد که از دولت فراگیر خبری نیست و این کابینه سیاسی تقریبا از یک قوم است. ملا خیرالله خیرخوا – سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ قاری دین محمد حنیف – سرپرست وزارت اقتصاد شیخ مولوی نور محمد ثاقب – سرپرست وزارت حج و اوقاف مولوی عبدالحکیم شرعی – سرپرست وزارت دادگستری ملا نورالله نوری – سرپرست وزارت سرحدات و قبایل ملا محمد یونس آخوندزاده – سرپرست وزارت روستاها شیخ محمد خالد – سرپرست وزارت ارشاد و امر به معرف و نهی از منکر ملا عبدالمنان عمری – سرپرست وزارت منافع عمومی حاجی محمد عیسی آخند – سرپرست وزارت معادن و نفت ملا عبدالطیف منصور – سرپرست وزارت آب و برق ملا حمیدالله آخوندزاده – سرپرست وزارت حمل و نقل مولوی عبدالباقی حقانی – سرپرست وزارت تحصیلات عالی مولوی نجیب الله حقانی – سرپرست وزارت ارتباطات حاجی خلیل الرحمان حقانی – سرپرست وزارت مهاجرین ملا عبدالحق وثق – سرپرست سازمان اطلاعات ملا احمد جان احمدی – سرپرست اداره امور ملا محمد فاضل آخوند – معاون وزیر دفاع شیر محمد آقا استانکزی – معاون وزیر خارجه مولوی جلال – معاون وزیر کشور ذبیح الله مجاهد – معاون وزارت اطلاعات و فرهنگ ملا تاج میر جواد – معاون اول ریاست سازمان اطلاعات ملا رحمت الله نجیب – معاون اداری ریاست سازمان اطلاعات ملا عبدالحق – معاون وزیر کشور در امور مبارزه با مواد مخدر سخنگوی گروه طالبان اما نگفت، این سرپرستان برای چه مدت در این پستها باقی خواهند ماند.

به جز این افراد، عیسی زارع پور (وزیر ارتباطات)، امیر عبدالهیان (وزارت خارجه)، حجت الله عبدالملکی (وزیر کار و تعاون) رضا فاطمی امین (وزیر صنعت، معدن و تجارت) و سیدجواد ساداتی نژاد (وزیر جهاد کشاورزی) و محمدعلی زلفی گل (وزیر علوم) هم از مدیران میانی دولت احمدی نژاد بودند که حالا به وزارت ارتقا پیدا کردهاند. پس از خروج آمریکا از برجام و کاهش فروش نفت ایران و اداره کردن کشور منهای بودجه نفتی کار سختی بود که دولت دوازدهم تا حدودی آن را انجام داد، حال با توجه به بلاتکلیف ماندن مذاکرات وین و برجام این نگرانی وجود دارد که فروش نفت کشور از آنچه که امروز فروخته میشود بیشتر هم کاهش پیدا کند.

برای وزارت بهداشت و درمان که امروز در کشور به واسطه بیماری کرونا و عدم مدیریت درست؛بیش از هر وزارتخانهای نامش را میشنویم امیرحسین قاضیزاده هاشمی رقیب انتخاباتی سیدابراهیم رئیسی مطرح است. در این میان گفته می شود احتمال تصدی وزارت اطلاعات از سوی حسین طائب و محسنی اژه ای و حیدر مصلحی وجود دارد و این سه گزینه می توانند گزینه مناسب این وزارتخانه باشند.احتمال حضور حجتالاسلام و المسلمین عبداللهی که اکنون رئیس حفاظت اطلاعات قوه قضاییه است نیز برای وزارت اطلاعات وجود دارد.البته به نظر می رسد، مصلحی بعد از جنجالی که به تازگی درباره علت رد صلاحیت مرحوم هاشمی آفرید، شانسی برای انتخاب شدن از سوی رئیسی ندارد.عزت ا…

دیگر نکته قابل توجه در این کابینه احتمالی حضور قاضیزاده هاشمی به عنوان وزیر بهداشت است. مهدی دوستی سخنگوی ستاد انتخاباتی ابراهیم رئیسی و یکی از مجریان پروژه پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس، سید مسعود میرکاظمی وزیر نفت محمود احمدینژاد از سالهای ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۵ و رستم قاسمی دیگر وزیر نفت دولت احمدینژاد که از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۲ متصدی وزارت نفت بود، جدیترین نفراتی هستند که رئیسی رزومه آنها را مورد بررسی قرار داده است.

مهدی دوستی اظهار کرد: گمانه زنیهای موجود در فضای مجازی و رسانه ای در خصوص کابینه احتمالی ایشان هم از همین جنس بوده و هیچ اعتباری ندارد. در یک سوی این منازعه حزب دموکرات، پیروز انتخاباتهای ۲۰۲۰ با وجود اکثریت شکننده کنونی در کنگره، خطر از دست رفتن قدرت را بیخ گوش خود احساس میکند، به خصوص اینکه در سوی دیگر منازعه جمهوریخواهان در ایالتهای کلیدی در تلاش هستند با تصویب طرحهایی در مجالس ایالتی، قوانین انتخاباتی را به نحوی که امکان مشارکت حامیان حزب دموکرات و احتمال پیروزی دموکراتها را کاهش دهد، تغییر دهند.

یکی دیگر از اهداف مهاجرت به آلمان، اخذ ویزای تحصیلی است و طرفداران بسیاری در ایران دارد. وزارت اطلاعات نیز مانند دیگر ارگان های دولتی از آزمون و مصاحبه جهت سنجش افراد علاقه مند ، استفاده می کند.

رئیسی که در معرفی برنامههای انتخاباتی خود بارها به جدایی بودجه از نفت اشاره کرد به گفته نزدیکانش ۳ه نفر را برای تصدی این وزارت خانه در نظر گرفته و بررسی کرده است. به عنوان نمونه روزنامه سازندگی در گزارش روز گذشته خود با تیتر « کابینه دولت اصولگرا » به استقبال این موضوع رفت و در تازه ترین گمانه زنی با انتشار تصاویر چهره های مختلف سیاسی، لیستی از وزرای پیشنهادی رئیس جمهور منتخب را منتشر و ادعا کرد که محمد مخبر رئیس کنونی ستاد اجرایی فرمان امام، نفر دوم کابینه رئیسی و معاون اول او خواهد بود و همچنین علی شمخانی در جایگاه دبیری شورای عالی امنیت ملی ابقا خواهد شد.

امیدواریم با دقت نظر و توجه به حساسیت کنشگران و فعالان حوزه این وزارتخانه که دغدغه ملی و انسانی دارند، تجربه های تلخی که در دولتهای گذشته داشتیم، تکرار نشود.

برخی از گزینههای معرفی شده اما خیلی هم قطعی به نظر نمیرسند. براساس آنچه از سوی هیات رئیسه مجلس اعلام شده است، کابینه ابراهیم رئیسی، دوشبنه به صحن مجلس معرفی خواهد شد.

نامی که برای وزارت کشور و پس از انتخابات مطرح شد، نام علیرضا زاکانی رئیس مرکز پژوهشها و کاندیدای پوششی رئیسی بود که با واکنش تند همراهان رئیسی رو به رو شد، حال شنیده میشود صولت مرتضوی جدیترین گزینه برای وزارت کشوری است که در دو سال آینده باید دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را برگزار کند.