ویروس جدید کرونا (COVID-19) – پرسشهای رایج – Diseases

با اینکه گزارشات اولیه حاکی از آن بود که یک نفر در کشتی وستردام در کامبوج آلوده شده، عفونت تایید نشده است. اگر در باره یک نفر در کشتی دایاموند پرینسس نگران هستید لطفاً به خط اضطراری کنسولی DFAT تلفن بزنید. برای آگاهی بیشتر وبسایت ویروس کرونای جدید اداره بهداشت استرالیا را ببینید.

براساس مطالعه جدید مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا، بهنظر میرسد کودکانی که از کووید ۱۹ بهبود پیدا کردهاند، درمعرض خطر بیشتر ابتلا به دیابت قرار داشته باشند. آیا اومیکرون دلتا را برای همیشه از بین خواهد برد؟ کارشناسان دراینباره توضیح میدهند که آیا اومیکرون بر گونه دلتا غلبه میکند یا خیر و پیامدهای آن برای دنیاگیری چه خواهد بود. کارشناسان میگویند سرعت انتشار گونه جدید ویروس کرونا یعنی اومیکرون حتی از ویروس بسیار مسری سرخک هم بیشتر است. مطالعه آزمایشگاهی کوچکی نشان میدهد آنتیبادیهای تولیدشده طی عفونت اومیکرون در برابر دلتا محافظت میکنند. درحالیکه یافتههای چند مطالعه از خفیفتر بودن عفونت اومیکرون خبر میدهند، احتمالا میزان بستریشدن در بیمارستان بهعلت قدرت انتقال بالای این گونه افزایش پیدا خواهد کرد.

شستشوی دستها بخصوص قبل از تماس با بیمار و بعد از تماس با او اجباری بوده و اهمیت بسیاری در جلوگیری از انتقال بیماری به دیگران دارد. سطوح داخل اتاق بیمار لازم است روزانه ضدعفونی و تمیز شود، مدفوع و ادرار بیمار می تواند برای دیگران آلوده کننده باشد. خود بیمار و فرد باید به دقت نکات بهداشتی را در این رابطه رعایت کرده و دستهای خود را مکررا شستشو دهند. زائری که دچار چنین علائمی می شود، حدالامکان از دیده بوسی و تماس نزدیک با دیگران پرهیز کند، این بیماری در حال حاضر واکسن ندارد. دارویی نیز در دنیا برای درمان آن در دسترس نیست. علاوه بر این بهترین راه پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس، رعایت نکات بهداشتی یاد شده است.

با این حال، برخی از دانشمندان نگرانیهایی را ابراز کردهاند. بدون شک یکی از مسائل بزرگ جمعیت سالمندان است. در چند ماه گذشته، امیکرون در گروههای سنی جوانتر منتشر شده است، زیرا آنها کسانی هستند که نسبتا محافظت نشدهاند. با این حال، این نوع ممکن است مشخصات خود را تغییر دهد تا افراد مسن بیشتری را آلوده کند، افرادی که میدانیم در برابر عفونت شدید آسیبپذیرتر هستند. استدلال سرراست و واضح است. اگر واریته بتواند از پاسخ ایمنی جوانان فرار کند، ایمنی ایجاد شده در افراد مسن – به دلیل سطوح بالای واکسیناسیون همراه با عفونت طبیعی – معنای کمتری خواهد داشت.

امیکرون یا اومیکرون (Omicron) سویه جدیدی از Covid است. دانشمندان سراسر جهان در حال رقابت برای تعیین قابلیت انتقال، تاثیر بر سیستم ایمنی و احتمال بستری شدن در بیمارستان یا مرگ درباره این سویه جدید هستند. سه موضوع عمده میزان تاثیر نوع جدید ویروس کووید Omicron را بر کشور و سایر نقاط کره زمین تعیین خواهد کرد. قابلیت انتقال این نوع جدید کووید چیست؟ چقدر در فرار از آنتی بادیها و سلولهای T که دفاع ایمنی فرد را تشکیل میدهند خوب است؟ چه احتمالاتی وجود دارد که باعث ایجاد بیماری شدیدی شود که میتواند منجر به بستری شدن در بیمارستان و احتمالا مرگ فرد مبتلا شود؟

بدیهی است که این یک نگرانی واقعی به شمار میرود. حتی قبل از ظهور امیکرون، ما با این خطر مواجه بودیم که افزایش تعداد موارد میتواند خدمات بهداشتی را بیش از حد تحت فشار قرار دهد. متاسفانه هنوز چشمانداز بازگشت آنفولانزای فصلی جدی برای افزایش بار بیمارستان ها وجود دارد.

به گزارش وبدا، دکتر علیرضا رئیسی ضمن اعلام این آمار افزود: خوشبختانه 5979 نفر از بیماران کووید19 در کشور بهبود یافته و ترخیص شده اند و این آمار روز به روز در حال افزایش است. وی افزود: متاسفانه با جان باختن 149 نفر از بیماران، مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در کشور به 1284 نفر رسید.

  • التهاب مخاط چشم
  • انواع مختلف بثورات پوستی
  • افرادی که در فاصله حدود ۲ متر از هم هستند
  • سیگار کشیدن

این چربی های سالم التهاب را کاهش می دهند و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند. 2. مولتی ویتامین مصرف کنید: اکثر مردم دچار کمبود یک یا چند ویتامین و مواد معدنی هستند. استفاده از مولتی ویتامین مقدار مورد نیاز ویتامین ها و مواد معدنی بدن را تامین می کند. برای مشاهده محصول کلیک کنید. یک مکمل حاوی ویتامین ها، مواد معدنی و مواد مغذی ضروری برای بدن است. این مواد به بدن برای تقویت سیستم ایمنی و مبارزه با عفونت مانند ویروس کرونا کمک می کنند. دو نوع مولتی فیکس وجود دارد، مولتی فیکس بانوان و مولتی فیکس آقایان که ببه طور ویژه برای نیازهای خاص روزمره زنان و مردان تهیه شده است.