همه چیز در مورد کرونا ویروس – بیمارستان ابن سینا

آنچه پزشکان و کادر درمان باید در مورد بیماری کووید 19 بدانند. کرونا به خانوادهای از ویروسها گفته میشود که شامل چند عضو میباشند. COV) ایجاد میشوند. بیماری کرونا که در حال حاضر شیوع یافته است یک عضو جدید از این خانواده است که قبلاً در انسان دیده نشده بود. این ویروس، کرونای جدید 2019 و یا nCOV-2019 نام گرفته است و سبب بیماری کووید 19 (COVID-19) میشود.

  • اجتناب از قرار گرفتن در نزدیکی افراد بیمار
  • طوفان سیتوکین میتواند بافت کلیه را از بین ببرد
  • پنجرهها را باز کنید تا تهویه هوای داخل خانه انجام شود
  • سرفه خشک
  • حالت تهوع یا استفراغ

دانشمندان در حال بررسی این موضوع هستند تا تأثیر احتمالی این نوع را بر واکسن ها درک کنند. آزمایش PCR که به طور گسترده استفاده میشود، همچنان برای تشخیص عفونت کرونا، از جمله عفونت با Omicron، همچنان که در مورد انواع دیگر نیز دیدهایم، مناسب است. مطالعات برای تعیین اینکه آیا این نوع واریانت بر انواع دیگر آزمایشها از جمله آزمایشهای تشخیص سریع آنتیژن تأثیری میگذارد، ادامه دارد. کورتیکواستروئیدها و مهارکنندههای گیرنده IL۶ همچنان برای مدیریت بیماران مبتلا به نوع شدید مؤثر خواهند بود. با توجه به تغییرات بخشهایی از ویروس در نوع Omicron، سایر درمانها برای تعیین میزان تاثیر آنها ارزیابی خواهند شد.

بله، حتی اگر قبلا دچار بیماری کرونا شدهاید باید واکسینه شوید. افرادی که به این بیماری دچار میشوند احتمالا مقداری ایمنی طبیعی در برابر ویروس تولید کنند، اما هنوز نمیدانیم که این ایمنی تا چه زمانی تداوم دارد یا اینکه به چه میزانی محافظت از این بیماری ایجاد میکند. واکسنها محافظت قابل اتکای بیشتری ارائه میکنند. آیا اگر کودک شیرخوار دارم میتوانم واکسینه شوم؟

هنوز اطلاعات در مورد نحوه انتقال این بیماری کامل نیست ولی روشهای انتقال بیماری از انسان به انسان شبیه بیماری آنفلوآنزا از طریق سرفه و عطسه است. از اواخر دسامبر ۲۰۱۹ ویروس تازهای در شهر ووهان چین شیوع پیدا کرده است. این نوع کرونا ویروس قبل از این همهگیری در انسان دیده نشده بود. ابتلای بیش از ۵۰۰ نفر به این ویروس تأیید شده و مواردی از ابتلا در تایلند، کره جنوبی، ژاپن، تایوان، استرالیا و آمریکا مشاهده شدهاست. ویروسها میتوانند از تماس انسان با حیوانات منتقل شوند.

آفریقای جنوبی و شش کشور همسایهاش، بیشترین میزان ابتلا به این جهش را گزارش دادهاند. سرعت انتشار و شدت عفونت سویه امیکرون بسیار قوی و شدیدتر از واریانتهای قبلی تعیین شدهاست. این جهش ممکن است به شیوع کووید 19 در بسیاری از کشورها دامن بزند. همچنین به سیستمهای بهداشتی کشورها فشار سنگینی وارد کند.

این تحقیقات در جریان هستند و به گفته محققان مدتی طول می کشد تا به نتیجه قطعی در این مورد برسند. شما می توانید جهت خرید قرص نووهیل به صورت آنلاین از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید . گزارش می شود افرادی که دوزهای واکسن خود را زده اند پس از ابتلا به امیکرون علائم سرماخوردگی خفیف را تجربه خواهند کرد.

پس از آن این بیماری به هنگکنگ گسترش یافت و از آنجا به سراسر جهان منتقل شد. ویروس SARS-CoV یک گونه منحصر به فرد از خانواده کرونا است که میتواند برخلاف سایر ویروسهای این خانواده دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی را به همراه لوله گوارش مورد حمله قرار دهد. از علائم بیماری سارس تب، سرفه، مشکلات گوارشی، لرز و دردهای عضلانی است.

تماس با ویروس ظاهر شود. بنابراین دوره کمون این بیمار در افراد متفاوت است. در حال حاضر هیچ واکسنی برای پیشگیری از ویروس کرونا یا کووید ۱۹ وجود ندارد. پیشگیری از این بیماری پیشگیری از روبرو شدن با این ویروس است. هستید. با کمک دستمال و ضد عفونی کننده می توان این اقدام را انجام داد. کووید ۱۹ از ماسک استفاده کنند. بیماری به افراد دیگر جلوگیری شود. افرادی که از بیماران مبتلا مراقبت می کنند و پزشکان، اهمیت بسیار بالایی دارد. شستن دست ها در فواصل زمانی مشخص با آب و صابون و برای حداقل ۲۰ ثانیه انجام شود.

به همین دلیل سعی کنید آرامش خود را حفظ کرده و با مراجعه به پزشک خیال خود را راحت کنید. در چنین شرایطی می تواند از خواص گــیاهان دارویی نیز برای درمان گلودرد استفاده نمود. گیاهانی همچون آویشن، پونه کوهی که در درمان عفونت گلو و کاهش حساسیت های فصلی موثر هستند. برخی از افراد وقتی به ویروس کرونا مبتلا میشوند، تهوع و استفراغ به سراغشان میآید. این مهم به دلیل تب بالا و عفونت شدید در دستگاه تنفسی است. از این رو باعث میشود بدن فرد نتواند مواد غذایی را تحمل کرده و به دلیل حرارت بالای بدن دائم بالا آورد. اگر به این مشکل برخورد کردید به پزشک مراجعه کنید.