هر آنچه باید از زندگی ایلان ماسک و کارآفرینی های او بدانید

در واقع بسیاری از افرادی که به موفقیت نرسیدهاند کسانی هستند که به هوش و استعداد خود اعتماد کردهاند، دانش آموختههای دانشگاههای برتر کشور خودشان. در سال گذشته 2095 نفر در فهرست میلیاردرهای جهان (افرادی با سرمایه بیش از یک میلیارد دلار) حضور داشتند اما از زمان شیوع کرونا نزدیک 300 نفر با از دست دادن بخشی از سرمایه خود، از این فهرست خارج شدند. بنیانگذار و مالک فیسبوک، جوانترین عضو در فهرست ثروتمندترین افراد جهان است. برنارد آرنو نام اول در تولید محصولات مد، فشن و لوکس در جهان و مالک 70 برند برجسته مانند لویی ویتون، سفورا است که در سال 2019 برند جواهر Tiffany & Co را با هزینه بیش از 16 میلیارد دلار خریداری کرد.

  • منبع ثروت: بنیانگذار فیس بوک
  • نرمافزار، ترکیبی زیبا از هنر و مهندسی است
  • مؤسس فروشگاههای زارا
  • کشور: فرانسه
  • ثروت: ۶۹ میلیارد دلار
  • منبع ثروت: کارآفرین / سرمایه گذار
  • کشور مبدا: هنگ کنگ
  • ماسک باید پول خریداران هندی استارلینک را فعلا پس بدهد

او طی شیوع ویروس کرونا اعلام کرد که 300 میلیون دلار برای درمان، مقابله و تولید واکسن این بیماری هزینه خواهد کرد. او آن را «Hyperloop» نامید و هزینه ساخت آن را در حدود 6 میلیارد دلار برآورد نمود. به گزارش ایسنا از فوربس، در حال حاضر 53 فرد با ثروت بالای 30 میلیارد دلار در جهان وجود دارند و برای قرار گرفتن در بین صد فرد ثروتمند جهان باید دست کم 18.4 میلیارد دلار ثروت داشت. بین ماه مارس تا آوریل 2020 با وجود شیوع ویروس کرونا، آمازون 175 هزار کارمند جدید استخدام کرد.

استخدام افراد زیاد برای انجام کار پیچیده کار اشتباهی است. او سالهاست که با همان ماشین قدیمی خود رانندگی میکند و هیچ محافظ شخصی برای امنیتش استخدام نکرده است. ایلان ماسک به سومین نفری تبدیل شد که تاکنون ثروت او از ۲۰۰ میلیارد دلار فراتر رفته است و با تکیه به رشد قیمت سهام شرکت تسلا دوباره ثروتمندترین فرد جهان شد. ماسک گفت که اولین استفاده از «اپتیموس» احتمالا در کارخانههای تسلا خواهد بود که کارهای سادهای مانند جابجایی قطعات در اطراف کارخانه را انجام میدهند. ایلان ماسک پرحاشه مدیرعامل شرکت تسلا و اسپیسایکس در حال ساخت اولین فضاپیما برای ارسال گردشگران به فضاست.

با آنکه تسلا ۵ موسس داشت، اما تنها ۲ فرد ثروتمند دارد؛ یکی ایلان ماسک (معلومه!) و دیگری جِی بی استرابل. او پس از فوت پدربزرگ و مادر خود، حالا به عنوان مالک برند لورئال، یکی از بزرگترین برندهای لوازم آرایشی در جهان شناخته میشود. او در سال 2017 و پس از فوت مادر خود تمام ثروت وی را به دست آورد. لورن پاول جابز در تاریخ ۶ نوامبر سال ۱۹۶۳ متولد شد.

ماسک هم در پاسخ به او نوشت که «از هر آمریکایی دیگری در تاریخ ایالات متحده مالیات بیشتری پرداخت می کند». اگر کسی فکر میکند که ترجیح میدهد در مقطع دیگری از تاریخ زندگی کند؛ احتمالا درک درستی از تاریخ ندارد. با این حال، اگر آنها بتوانند این قابلیت را به کار بگیرند، مزیت منحصر به فردی را برای کاربران تلفن تسلا ایجاد میکند که میتواند سالها قبل از اینکه ۵G در دسترس آنها قرار گیرد، اتصالات پهنای باند نسبتاً بالایی را تجربه کنند. درحالحاضر با توجه به جدول زیر مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس، ایلان ماسک با اختلاف زیادی نسبت به جف بزوس ثروتمندترین فرد جهان محسوب میشود.

تفاوت بین آدمهای موفق و آدمهای واقعا موفق این است که آدمهای واقعا موفق به هر موضوعی که باعث بهم خوردن تمرکزشان میشود میگویند نه. به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از اسپوتنیک، از سال 2017 جف بزوس، بنیانگذار و سهامدار شرکت فروش اینترنتی آمازون آمریکا جایگاه ثروتمندترین فرد جهان را در اختیار داشت، اما در ماه ژانویه و همگام با افزایش ارزش سهام شرکت تسلا ثروت ایلان ماسک، بنیانگذار این شرکت خودروسازی هم افزایش یافت و وی توانست عنوان ثرتمندترین فرد جهان را تصاحب کند. وارن بافت مرتبا در بین اولین تا سومین فرد جهان قرار دارد. حالا ماسک سرمایهاش بیش از مجموع ثروت بیل گیتس و وارن بافت بوده و گیتس با ثروت ۱۳۰ میلیارد دلاری در رتبه چهارم شاخص بلومبرگ قرار دارد، همچنین بافت با ثروت ۱۰۳ میلیارد دلاری، در رتبه دهم جایگاهی برای خود کسب کرده است.

بافت مالک شرکت چند ملیتی برکشایر هاتاوی است که در زمینه بیمه فعالیت دارد، او همچنین سهامدار شرکتهایی مانند اپل، جنرال الکتریک، پپسی، کوکاکولا، آمریکن اکسپرس و IBM بوده و در حوزه اقتصاد نیز فعالیت دارد. این استارت آپ که در حوزه فناوری عصبشناسی فعالیت دارد، به بررسی نحوه ادغام هوش مصنوعی با مغز انسان میپردازد. ماسک اعتقاد دارد بقای بشریت به توانایی اش در تبدیل شدن به یک گونه چند سیاره ای بستگی دارد، به همین دلیل سال 2002 شرکت اسپیس ایکس را تاسیس کرد و طی سال های اخیر چندین موشک و فضا پیما به فضا فرستاده است. ایلان ماسک یکی از بنیانگذاران اصلی این شرکت بود.

شیوع ویروس کرونا یکی از بزرگترین چالش سالهای اخیر برای صاحبان کسب و کار و حتی ثروتمندترین افراد جهان محسوب میشود. او اخیرا با عبور از جف بزوس به عنوان پولدار ترین فرد جهان در سال 2021 شناخته میشود. نشریه فوربس طبق روال گذشته اقدام به معرفی ثروتمندترین افراد جهان کرد که بر این اساس و تا پایان ماه مارس، جف بزوس موفق شد بار دیگر به عنوان ثروتمندترین فرد جهان معرفی شود. طبق تجزیه و تحلیل به ترتیب ثروت ایلان ماسک و جف بزوس به ۲۳۶ میلیارد دلار و ۱۹۷ میلیارد دلار رسیده است.