نگاهی به مصاحبه سیدمحمد خاتمی و سی ان ان بعد از 24 سال

زهرا خاتمی راد که در سال ۹۸ تصمیم به استعفا از صدا و سیما گرفت، سال گذشته در اینستاگرام خود از بی مهری همکاران سابقش گلایه کرد. این یا کمک میکند یا نمیکند، ولی چیزی هست که به هر حال در کشور برای حفظ قدرت و نظام لازم است. همانطور که پیش تر هم بیان کردیم چینی الیزابت در حقیقت یکی از برند های زیر مجموعه چینی توس می باشد ، در کل برند چینی توس دارای برند هایی چون لرد ، کاترینا ، توس چینی ، الیزابت ، فلورانس نیز می باشد که در بین آن ها چینی الیزابت از محبوبیت بسیار بیشتری برخوردار است . حاج قاسم هم همین تحلیل را داشت؟ استاد ارغوان خاتمی هنرمند نقاش معاصر آتلیه و آموزشگاه نقاشی ترنگ را در سال 1389 در تهران تاسیس کردهاند و در طی سالهای گذشته هنرجویان بسیاری درآن به فراگیری طراحی و تکنیکهای مختلف نقاشی پرداختهاند و… در این مراسم قوها را میگیرند، یک حلقه به آنها متصل میکنند و سپس آنها را دوباره به آب باز میگردانند. بعضیها سعی دارند حاج قاسم را مصادره به مطلوب کنند و او را با عینک سیاسی بینند. در همان ساعت اولیه سردار قاآنی به سردار سلامی گفته بود بلافاصله سردار سلامی با من تماس گرفت و گفت قاسم هم رفت.

نمیخواهم بگویم ارتش کوچکی دارد، ارتش بزرگی دارد ولی شکننده شده و تمام نقشههایش به هم ریخته است. قیمت سکه الیزابت با عیار 750 امروز در بازار با اندکی تغییرات به شرح جدول زیر مورد داد و ستد قرار گرفت. رئیس جمهوری گفت: همچنین در اجلاس امروز در تهران در مسیر روابط بانکی بهتر و استفاده از پول ملی تاکید شد تا ایران و جمهوری آذربایجان، ایران و روسیه و همچنین سه کشور با هم در تجارت های دو جانبه و سه جانبه بتوانند از پول ملی خود استفاده کنند. رئیس جمهوری در آغاز این نشست خبری از حضور الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان و ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در تهران تشکر کرد و افزود: امروز توانستیم دومین اجلاس سه جانبه را در تهران داشته باشیم. رئیس جمهوری به پیشنهاد ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه مبنی بر برگزاری سومین دوره اجلاس سه جانبه در روسیه اشاره کرد و گفت: هر دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان این پیشنهاد را قبول کردند و از میزبانی آینده ایشان پیشاپیش تشکر می کنم و اجلاس بعدی در سال آینده در روسیه خواهد بود. عبدالعلی علیعسکری، مدیرعامل جدید هلدینگ پتروشیمی خلیجفارس پس از نشستی با وزیر نفت، کار خود را در بزرگترین هلدینگ صنعتی کشور آغاز کرد.عبدالعلی علیعسکری، که جای جعفر ربیعی را در رأس مدیریت هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس گرفت، با جواد اوجی وزیر نفت، عبدالحسین بیات رئیس هیاترئیسه صندوقهای بازنشستگی نفت و مرتضی شاهمیرزایی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی جلسه مشترکی داشت.

ناکامی در کوچکسازی دولت، دو رقمی بودن نرخ بیکاری، عدم توفیق در هدفمندی یارانهها، ادامه وابستگی به نفت و ناکامی در کاهش محسوس نرخ تورم نسبت به سالهای قبل از دیگر انتقاداتی است که به دولت اصلاحات وارد میشود. پگی شبیه منشیهای دهه ۶۰ نیست و مسیر خودش را در بنگاه ادامه میدهد تا اینکه دراپر تصمیم میگیرد شرکت خودش را راهاندازی کرده و آنجا را ترک کند. وی با اشاره به این که سود بانکی باید متناسب با تورم باشد، اظهار داشت: در آن زمان یکی از راه هایی که مردم پیدا کرده بودند و برایشان قابل اعتماد بود تا پول خود را پس انداز کنند، بخش مسکن بود و به همین جهت سرمایه عظیمی به سمت مسکن حرکت کرد و قیمت مسکن به طور مداوم در حال افزایش بود و از سوی دیگر متقاضیان قدرت خرید نداشتند، بنابراین در سال ۹۱ و اوایل ۹۲ با شروع رکود و افزایش مسکن مواجه شدیم. همچنین براساس این ساختار پیش از این «مقصود عباسپور» سرپرست اداره کل تحول اداری و فناوری اطلاعات بود که در چارت جدید «هادی زاهدی» عهده دار این سمت شده است.شنیده می شود «محمدهادی زاهدی» فرزند محمدمهدی زاهدی وزیر علوم سابق و عضو فعلی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی است.

یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: مذاکره به معنای گفتوگو یک شیوه دیپلماتیک است ولی اینکه آمریکاییها فکر کنند برجام ظرفیت این را دارد که مستقیم با ایران درباره مسائل انقلاب مذاکره کنند، یک جنگ روانی است و قطعا این اتفاق نخواهد افتاد.حسین کنعانیمقدم کارشناس مسائل بین الملل در گفتوگو با فارس، ضمن اشاره به بیانات اخیر رهبر انقلاب پیرامون عدم تسلیم پذیری در برابر دشمن اظهار داشت: مقام معظم رهبری با بیانات خود هشیارانه این جنگ روانی آمریکاییها بگویند برجام مذاکره بین ایران و آمریکاست، خنثی کردند و عملا با این بیاناتشان آنها را خلع سلاح کردند.وی افزود: آمریکاییها به دنبال این بودند که بگویند ایران قصد مذاکره ندارد و در این جنگ روانی به جبهه مقاومت پیام می دادند که ایران بالاخره پای میز مذاکره آمد و تسلیم خواستههای آمریکا شد و این سم مهلکی برای مقاومت بود ولی رهبر انقلاب با هشیاری پاسخ آنها را دادند. موقعی رهبری به شما میگوید این کار را انجام دهید تا قبل از آن نظر شما چیز دیگری هست، ولی بعد از امر ولایت با عشق آن کار را انجام میدهید.