نگاره 2 اطلاعات مفیدی را ارائه

آن طور که وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده است برای ثبت نام خودمالکان هیچ محدودیتی وجود ندارد و همه شهرهای کشور و همه روستاها برای این دسته از متقاضیان باز است. مبلغ دو میلیارد ریال در شهرهای بزرگ، در شهرهای بالای ۵۰۰ هزار جمعیت ۱.۶۰۰ میلیون ریال و در شهرهای بالای یکصد هزار نفر یک میلیارد و سیصد میلیون ریال، در شهرهای زیر یکصد هزار نفر جمعیت یک میلیارد ریال و در روستاها هشتصد میلیون ریال وام قرض الحسنه با نرخ ۴% و با بازپرداخت ۲۰ ساله است. آخرین آمارهای رسمی می گویند هنوز ۱۰۰ هزار نفر از پارسال در صف انتظار دریافت وام ازدواج قرار دارند. بخشی از متقاضیان دریافت وامازدواج که در سال گذشته مراحل ثبت نام خود را انجام داده بودند اما به هر دلیلی مثل جور نشدن ضامن یا طولانی شدن صف انتظار هنوز موفق به دریافت وام ازدواج نشده اند می توانند انصراف داده و دوباره از نو تشکیل پرونده بدهند. و سه ستون سمت چپ مربوط به اطلاعات عرضه کنندگان یا فروشنگان سهام است.

از جمله دیگر شرایط دریافت تسیهلات تعمیرات مسکن از این بانک مسدودی بخشی از تسهیلات است. همچنین گفته می شود اعتبار شغلی برای دریافت این تسهیلات خیلی مهم است چراکه هرکسی از مبلغ اقساط آن بر نمی آید. ۴۵۰ میلیون تومان سقف قابل پرداخت وام در تهران و کلانشهرها به حساب می آید. مبلغ وام جعاله بانک صادرات ایران به طور معمول ۵۰ میلیون تومان است اما اگر تعمیرات اساسی احتیاج داشته باشید و کارشناس بانک این موضوع را تایید کند، می توانید تا ۸۰ درصد کل هزینه برآورد شده و تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان وامجعاله بگیرید. آنطور که در سایت بانک صادرات آمده، مهلت بازپرداخت تسیهلات جعاله مسکن دو سال در نظر گرفته شده و سود تسهیلات ۱۸ درصد است. برخی منابع می گویند مدت بازپرداخت تسهیلات جعاله بانک صادرات سه ساله است که در این صورت اقساط ماهانه وام۲۰۰ میلیونی حدود هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خواهد شد. تسهیلات کرونا با نرخ سود ۱۲ درصد و در اقساط ۲۴ ماهه پرداخت میشود که دوره تنفس بازپرداخت اقساط تا اول خرداد ماه سال ۱۴۰۰ تعیین شده است. حداکثر زمان بازپرداخت وام فوری بانک رسالت ۱۲ تا ۶۰ ماه و نرخ سود وام ۲ درصد محاسبه میشود. بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، به آن دسته از سازندگانی که قصد ساخت واحدهای مسکونی بر روی زمینهای خود داشته باشند، تسهیلات ویژه از سوی شبکه بانکی پرداخت میشود.

حال فرد می خواهد برای وام اقدام کند و با مشکلاتی که وام های بانکی دارد مواجه می شود . بعضی اوقات هم شما قصد تشکیل سبد هستید و در کارگزاری به دنبال خدمات سبدگردانی یا مدیریت دارایی می گردید و اگر کارگزاری شما مجوز سبدگردانی را نداشته باشد، قادر به انجام معامله در این زمینه نخواهید بود. وام خرید یا ساخت مسکن بنیاد شهید در اختیارجانبازان، آزادگان، همسران، فرزندان و والدین شهدا، فرزندان جانبازان بیش از 70 درصد طبق قانون پرداخت می شود. پس از ثبت اطلاعات و مشخصات ایثارگران در سامانه به صورت هوشمند مشخصات آنها را بررسی و بر اساس اولویت های تعیین شده طبق قانون وام مسکن به آنها تعلق می گیرد. به گزارش راهبرد معاصر رئیس کانون بازنشستگان تهران به تازگی اعلام کرده است که ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی از ابتدای تیرماه آغاز می شود. بازنشسته باید کارت عضویت کانون بازنشستگان داشته باشد. ضمنا سیم کارت باید به نام متقاضی باشد. ۳ ـ باتوجه به قوانین بانک مرکزی سن بازنشسته متقاضی وام میبایست کمتر از ۷۲ سال تمام باشد. احراز حداقل ۲ سال سابقه پرداخت حق بیمه برای بیمه شدگان وام ها در قبال سفته عندالمطالبه به میزان ۱۲۵ درصد مبلغ وام با امضا متقاضی و ظهرنویسی ضامن معتبر مورد قبول بانک پرداخت می شود.

بر اساس این بخشنامه بانک ها موظف هستند از محل پسانداز و جاری قرضالحسنه، به کلیه زوج هایی که تاریخ عقد ازدواج آنها بعد از یکم فروردین سال ۹۷ است و تاکنون تسهیلات ازدواج دریافت نکردهاند وامجدید پرداخت کنند. ریشه این موضوع را میتوان در طولانی بودن روند دریافت وام هم جستوجو کرد. انبوه سازانی که امسال میتوانند برای پروژه های خود وام ۴۵۰ میلیون تومانی دریافت کنند هم دیروز با خبر خوبی روبه رو بودند چون بانک مسکن بخشنامه پرداخت این تسهیلات را به شعبه های خود ارسال کرد. بانک مرکزی با صدور بخشنامه ای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج ۷۰ میلیون تومانی را به بانک ها ابلاغ کرد. برای همین ۴۵۰ میلیون تومانی شدن این وام در سال جدید خبر خوبی محسوب می شود. به این ترتیب پرداخت وام ازدواج ۷۰ میلیونی، وام ۴۵۰ میلیون تومانی ساخت مسکن و وام ۱۲۰ میلیونی نوسازی بافت فرسوده در سال جدید رسما کلید خورد. ۵ ـ بازنشسته نباید در ۳ سال گذشته از تسهیلات وام بانک رفاه استفاده کرده باشد.