نکات بهداشتی مهمی که باید همه زوج ها برای پیشگیری از بیماریهای مقاربتی بدانند

وی با تاکید بر اینکه سامانه رسیدگی الکترونیک اسناد بستری و خسارت متفرقه سازمان که تمامی دادههای پرونده بستری بیمهشدگان را مدیریت و پردازش میکند، اظهار کرد: از سالهای قبل در بیمارستانهای دولتی و خصوصی، دفاتر پیشخوان دولت و ادارات کل استانی سازمان بیمه سلامت مورد بهرهبرداری قرار میگیرد و تا کنون هیچ مشکلی در امنیت داده ها در آن سامانه وجود نداشته است.

  • ؟ (۱۳۶۰-۱۳۶۸)
  • ارتباطات ، رسانه ها و مطبوعات
  • فناوری و تدارکات
  • آن طرف صورتتان را که درد نمیکند روی بالش بگذارید
  • شبانه: 2871 نفر

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از بزرگ ترین نهادهای دولتی که علاوه بر مسئولیت تامین، حفظ و ارتقای سلامت مردم، آموزش نیروهای موردنیاز تخصصی کشور در رشته های مختلف علوم پزشکی را برعهده دارد، تصریح کرد: بهبود وضعیت سلامت عمومی شهروندان، افزایش امید به زندگی، کاهش میزان مرگ و میر مادران و نوزادان و سایر شاخص های مهم بهداشتی از طریق توسعه نظام شبکه های بهداشتی درمانی و ادغام آموزش پزشکی در نظام عرضه خدمات از جمله مواردی است که طی 43 سال گذشته رشد و پیشرفت شگرفی داشته است. در کودکان زیر یک سال تب بالا اهمیت بسیار زیادی دارد، بنابر این در صورت تبی که با درمانهای عادی پایین نیاید والدین باید با اورژانس تماس گرفته و پزشک کرونا را نیز در لیست تشخیصهای خود قرار دهد.

این سایت یک سایت مرجع نیست و اغلب مقالات قرار گرفته خلاصه شده و چکیده ای می باشند. به گزارش وبدا، دکتر بهرام عین اللهی، در دومین نشست با نمایندگان سازمان های بین المللی سلامت محور در ایران، ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر، بیان کرد: 43 سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران می گذرد و در این مدت دستاوردهای زیادی در تمام حوزه ها به ویژه در حوزه سلامت، داشتیم. برای مثال، در ابتدای انقلاب شاخص امید به زندگی 55 درصد بوده و اکنون به 76.2 درصد رسیده است. در این وب سایت سعی شده، مطالب به صورت خلاصه و مفید پیرامون موضوعات پزشکی و غیره جمع آوری شوند تا مخاطبین با صرف کمترین وقت به اطلاعات کافی رسیده باشند.

اینگونه مقالات صرفا جهت آشنایی بیماران یا کاربران علاقه مند با موضوع مربوطه می باشد و عزیزان در پایان هر مقاله می توانند نقطه نظرات خود را برای تیم نویسنده سایت ارسال نمایند. توجه داشته باشید منظور ما از نظر (سوال نمی باشد) در صورت پرسش های پزشکی می بایست به پزشکان متخصص مربوطه مراجعه فرمائید. وی با بیان اینکه یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران، دستاوردهای حوزه سلامت و علوم پزشکی است، افزود: در ابتدای انقلاب علیرغم اینکه جمعیت کشور 30 میلیون نفر بود، در حوزه پزشکی و خدمات سلامت خودکفا نبوده و مجبور به استفاده از نیروهای متخصص خارجی بودیم، و بیماران برای مداوا به خارج از کشور اعزام می شدند و در مجموع در مورد تمام شاخص های سلامت وضعیت مطلوبی نداشتیم.

زندیان، برای آبادانی سرزمینهای خود، به ویژه شهر شیراز که دورانی پایتختشان بود، کوشیدند. کبگانیان افزود: یکی دیگر از ایرادات مطرح شده در جلسه امروز مربوط به آمار و اطلاعات رشته های پزشکی بود، چرا که به نظر می رسد آمار دقیقی در این زمینه وجود ندارد. وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به ارائه خدمات پزشکی نوین در کشور، اظهار کرد: ایران جزو اولین کشورهایی است که با استفاده از سلول های بنیادی به درمان برخی از بیماری ها می پردازد. اگرچه زندگی روزمره در ایران نوین با اسلام شیعه در هم آمیخته شد، اما هنر، ادبیات و معماری بومی این کشور، یادآور سنت عمیق ملی آن و فرهنگ ادبی گستردهتری است که در دوران پیشین، در سراسر خاورمیانه و جنوب آسیا گسترش یافتهاست.

به طور نمونه ممکن است همه شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر تقاضای تاسیس بیمارستان داشته باشند اما اینکه این تقاضا را به بیمارستان تبدیل کنیم و آیا با نیازها، منابع و اولویت های کشور هم راستا است، یک موضوع دیگری است. رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: با توجه به اینکه دست ها با سطوح مختلف در تماس هستند، از تماس دست با چشم، دهان و بینی اجتناب شده و به طور مداوم با آب و صابون شسته شوند. اخبار پزشکی و سلامت در جهان به صورت لحظه ای در حال بروزرسانی است و ما نیز در گومگ سعی می کنیم مهم ترین عناوین آن ها را در اختیار شما قرار دهیم.

دکتر عین اللهی گفت: سالانه حدود 3 هزار پیوند عضو در کشور انجام می شود و در این زمینه پیشرفت های زیادی حاصل شده است. وی تصریح کرد: این افزایش ظرفیت برای مناطق محروم طراحی شده است و تا ۴ سال پس از آن هم سالانه ۲۰ درصد افزایش ظرفیت پزشکی خواهیم داشت. وزیر بهداشت افزود: از ۱۵۰ میلیون دز واکسن وارد شده، حدود ۹۵ میلیون دز تزریق کرده ایم و مابقی هم ذخیره و در حال توزیع است. دکتر محمدرضا ناظر در گفت وگو با همشهری تفاوت ویژه اومیکرون نسبت به سایر سویهها را باعث بیماریزایی و سرایت قابل توجه آن عنوان کرد و گفت: اومیکرون ویژگی فرار از سیستم ایمنی بدن دارد و به همین دلیل افرادی هم که واکسن زده باشند دوباره به این ویروس مبتلا میشوند، اما شدت ابتلا و خطر بیماری در افراد واکسینه کمتر از واکسننزدههاست.

ایرنا: با شیوع ویروس کرونا در ایران و افزایش شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری وزارت بهداشت تمام تلاش و تدابیر خود را برای مهار و جلوگیری از گسترش این بیماری به کار انداخت و … امروز خوشحالیم که اعلام کنیم حدود ۹۸ درصد از نسخی که به سازمان بیمه سلامت ایران میرسد به شکل تمام الکترونیک است و این موفقیت حاصل نمیشد مگر با همراهی مجموعه پزشکان، داروخانه ها و مراکز پاراکلینیکی که متعهدانه در این طرح با ما همکاری کردند. وی افزود: در ابتدای سال ۱۳۹۹ تنها ۵ درصد از نسخ بیمهشدگان را به شکل الکترونیک دریافت میکردیم. اکنون 6 مرکز تولید واکسن با پلتفرم های مختلف نیز در کشور داریم که می توانند نیاز داخلی مان را تا حدودی تامین کنند.

وی گفت: تحریم های ظالمانه نتوانست ما را متوقف کند و خوشبختانه در حال حاضر بسیاری از تجهیزات پزشکی مورد نیاز در داخل کشور تولید می شود. قوانین و مقررات بیمه ای و راهنماهای بالینی مصوب وزارت بهداشت در هر تجویز کنترل می شود، این امکانات که ماحصل سالها تلاش همکاران ما در حوزه سلامت می باشد به شکل موتور قواعد در سامانه نسخه الکترونیک مورد بهره برداری قرار گرفته است. به گزارش ایلنا به نقل از سازمان بیمه سلامت ایران، صدرالله عباسی، مدیر کل سامانهها و روشهای الکترونیکی سازمان بیمه سلامت ایران گفت: این سامانه و سرویسهای مرتبط با آن به شکل انتها به انتها امن سازی شده و تستهای امنیتی لازم بر روی سامانه نسخه الکترونیک سازمان بیمه سلامت ایران با موفقیت انجام شده است.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از ارایه پیشنهاداتی برای اعمال نظارت و کنترل ویژه بر 9 گروه شغلی خبر داد. گروه هدف ما 68 میلیون نفر بوده و تا کنون، 90 درصد این گروه هدف، دُز اول، 83 درصد دو دُز و 30 درصد نیز سه دُز تزریق کرده اند. هدف این گروه جمع آوری مطالب مفید پیرامون پزشکی سلامت ، زیبایی ، سبک زندگی ، روانشناسی و موفقیت بوده و برای بهترین ارائه در این زمینه. مدیر کل سامانهها و روشهای الکترونیکی سازمان بیمه سلامت ایران گفت: سازمان بیمه سلامت ایران به منظور تحول در ارائه خدمات و پیادهسازی استانداردهای تجویز، ارائه خدمت، راهنماهای بالینی و در راستای صیانت از حقوق بیمهشدگان و دسترسی سریع و آسان آنها به خدمات و سوابق درمانی اقدام به پیاده سازی سامانه نسخه الکترونیک کرده است.

مدیر کل سامانه ها و روش های الکترونیکی سازمان بیمه سلامت ایران، گفت: آموزشهای لازم جهت بهره برداری از سامانه نسخه الکترونیک به موسسات و مراکز درمانی و پزشکان ارئه شده است و در صورت لزوم این آموزش ها تجدید خواهد شد و همچنین تغییرات سامانه به صورت فیلم یا فایل راهنما اطلاع رسانی می شود. وی با بین اینکه همکاری مردم در زمینه واکسیناسیون بسیار خوب بوده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در آستانه ورود به قله پیک ششم کرونا هستیم و تخمین می زنیم تا دو هفته آینده به قله پیک برسیم. در حالی که وزارت بهداشت در سه سال اخیر سند برآورد نیروی انسانی را با هدف نظام مند کردن ظرفیت رشته های علوم پزشکی از مقاطع کاردانی تا فوق تخصصی تهیه کرده شورای عالی انقلاب فرهنگی در تیرماه ۱۴۰۰ در ذیل مصوبه «سیاستها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی (پس از پایان دوره متوسطه) در ۱۴۰۲» وزارت بهداشت را ملزم کرده است که ظرفیت رشته های پزشکی را افزایش دهد.

وی گفت: ما امروزه در کشور در تمامی رشته های علوم پزشکی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، پی اچ دی، تخصص، فلوشیپ و فوق تخصص دانشجو تربیت می کنیم و این توانمندی را ایجاد کرده ایم که تمام نیازهایمان را با نیروی انسانی حل کنیم. همچنین، امروزه داروهای ساخت ایران در بسیاری از کشورهای همجوار استفاده می شود. دستکش های یکبار مصرف (به عنوان مثال، نیتریل یا لاتکس) باید پس از هر بار مصرف دور ریخته شوند. دریاچه ارومیه نیز برای حمل مسافر و بار استفاده شدهاست.