نمونههای این پروژهاه بسیار زیاد است

چون در آن سالها تبوتاب اینترنت بالا گرفته بود، ایلان نمیخواست از این جریان عقب بماند؛ به همین خاطر تنها دو روز بعد از ورودش به استنفورد، آنجا را ترک کرد و دیگر هرگز برای تکمیل دورهاش باز نگشت. در سن ۱۲ سالگی با فروش بازی کامپیوتری Blastar که شخصاً آن را طراحی کرده بود، ۵۰۰ دلار به دست آورد بعد از فارغالتحصیلی از دبیرستان به آمریکا مهاجرت کرد و بعد از آن به کانادا رفت. به گفته این مجله، احتمالاً فقط ایلان ماسک در لیست از دست دادن سرمایه از زاکربرگ جلوتر است. پس از انتشار توییت مشهور و اشتباه ماسک مبنی بر داشتن سرمایه لازم برای خصوصی کردن تسلا در آگوست سال گذشته، او توسط کمیسیون امنیت بورس ایالاتمتحده (SEO) تنبیه شد و به همین خاطر پست ریاست هیاتمدیره را در این شرکت از دست داد.

او تاکید میکند: ظرفیت لازم برای تولید انواع خودروهای با کیفیت در کشور وجود دارد؛ به شرطی که وزارت صمت و بازیگران فعلی، صنعت خودروسازی را رها کنند. این کارشناس خودرو تاکید میکند: در این شرایط، مقایسه ایران با کشورهای دیگر امکانپذیر نیست. علی خاکساری، کارشناس صنعت خودرو در مورد برنامههای وزارت صمت برای تولید خودروهای برقی به پول و تجارت میگوید: چنین شعارهایی مسبوق به سابقه است. JP مورگان میگوید: شرکت تسلا در سال ۲۰۱۴ به JP مورگان اوراق ضمانت فروخته و قرار بوده در صورتی که تا جولای سال ۲۰۲۱ از یک قیمت مشخصی پایینتر برسند، تسلا پول آنها را بپردازد. عماد جعفری، کارشناس خودرو نیز در گفتگو با پول و تجارت، راه اندازی خط تولید تسلا در ایران را ناممکن میداند.

این کارشناس صنعت خودرو میگوید: دنیا به اهمیت خودروهای برقی پی برده است و خودروسازان در کشورهای مختلف به سمت تولید هر چه بیشتر اینگونه خودروها رفتهاند. چه با هایپرلوپ، چه با قایقهای زیر آب و چه با جتهای برقی! مطالعه بیشتر: تسلا شبکه شارژ خودروهای برقی را ارتقا میدهد/ سرعت این شارژرها چقدر است؟ به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از سیانبیسی، توئیت ایلان ماسک نگرانیهایی جدی در مورد حبابی شدن قیمت ارزهای دیجیتال به وجود آورده است. او یکی از ثروتمندترین افراد در جهان است و حتی گمانه می زنند که او خالق ارزهای دیجیتال و بیت کوین است.

  • سرگی برین (Sergey Brin)
  • منبع ثروت: بنیانگذار آمازون
  • ارزش خالص دارایی: 109.1 میلیارد دلار
  • سن: 91 سال

ایلان ماسک در آخرین توییت خود از چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس در مورد وضعیت فعلی دوج کوین چه سوالاتی پرسید؟ در این چندماه ماسک خطرات کرونا را کم اهمیت شمرده و پیشبینیهای بیپایه و اساسی دربارۀ تعداد آمریکاییهایی که به این ویروس مبتلا خواهند شد ارائه داده، همچنین به اشتباه ادعا کرده کودکان «ذاتاً» در مقابل کووید۱۹ ایمن هستند. طرفداران ماسک با کمی اغماض به من گفتند که واکنش اولیۀ او به ویروس کرونا ملایم بوده است.

برای مثال ماسک در اوایل ماه مارس «وحشت از ویروس کرونا را بیمورد» خوانده بود. ماسک مرتباً درخواست کرده است تا تمهیدات وسیعی که برای کاهش سرعت شیوع کرونا مقرر شده کنار گذاشته شود، اقدامی که مقامات بهداشت عمومی آن را خطرناک ارزیابی کردهاند. در ادامه، به برخی سوالاتی که ممکن است ذهن شما را مشغول کرده باشد، پاسخ میدهیم. اگر ایلان ماسک در مورد گفتههایش صادق باشد، بیانگر الگویی عالی و قابل توجه از یک رهبر و مدیرعامل است که تمام تلاشش را به کار میگیرد تا تغییرات مثبتی را اعمال کند و نشان دهد که از افتادن به داخل گودال نمیترسد. گاهی به نظر میرسد هر چه کسی باهوشتر باشد، احتمالش بیشتر است که روی دانش خودش در امور غیرتخصصی حساب زیادی باز کند.

پدربزرگ و مادربزرگ هالرت روی پروژۀ آپولو کار میکردند و خود هالرت گواهینامۀ خلبانی دارد. زمانی که او در دانشگاه تحصیل میکرد سه شاخه مختلف را برای ادامه کار خود در نظر گرفته بود: عصبشناسی نوین، حمل و نقل پاک و سفر به فضا. تغییر تحول تجربه سفر و آینده مسافرت انسان ها و همچنین پتانسیل بالا سفرهای هوافضا در این تغییر تحولات به علاقه ایلان تبدیل شده بود و برای همین بنیاد ماسک را با هدف تحقیق توسعه در زمینه سفر های فضایی و همچنین انرژی های پاک و تجدید پذیر تاسیس کرد.