مرکز پژوهشها – قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی

در حساسترین مراحل مجلس شورای اسلامی، وظیفه دینی و اخلاقی و سیاسی خود را به نحو احسن عملی نموده اید و اعمال نیک جنابعالی در دفتر حسنات ثبت خواهد شد». وظیفه اصلی وزیر امور خارجه این است که سیاست خارجی آمریکا را اجرا کند. وظایف آنها شامل مشاوره به رییس جمهور در مورد امور خارجی، مذاکره با معاهده های کشورهای خارجی، صدور گذرنامه، نظارت بر وزارت امور خارجه و دفتر خدمات خارجی و اطمینان از اینکه شهروندان آمریکایی در حالی که در کشورهای خارجی محافظت می شوند، محافظت می شود.

  1. پیشبینی عجیب درباره آینده رمزارزها + فیلم
  2. رسمی: رضاوند و آقاسی قرمزپوش شدند
  3. تخریب یک منزل مسکونی دو طبقه در تبریز به دلیل نشت گاز
  4. شرح حدیث جنود عقل و جهل
  5. درباره شورای نگهبان

وزیر توسط رئیس جمهور با مشاوره و رضایت سنا ایالات متحده منصوب می شود. پس از انقلاب طبق مصوبه کمیسیون شماره ۲ شورای انقلاب، کلیه اختیارات شاه را به رئیس جمهور واگذار کردند. میگویند روزی ریس شهر استنابول از یک دیپلومات افغان پرسید . آنها میگویند ضعیف است، چهره نیست یا سابقه افتخارآمیز مبارزه ندارد و من میگویم دینامیک و پرکار و پشت کاردار و متقی و مکتبی است. کجای این عناوین که پشت سرهم آورده شده، «سهیم بودن»، «نابسامانی» و «وضع نامطلوب در دولت»، جزو اموری است که شورای نگهبان باید تشخیص دهد؟ آنچه در افغانستان بیش از همه مورد تاکید ایران و کشورهای همسایه است، تشکیل دولت فراگیر است که بازتاب دهنده تنوع قومی و جمعیتی افغانستان باشد. به این ترتیب آقای صالحی با منطقهای کاملا گرفتار بحران مواجه شد و میشود گفت در آن روزها بیش از ۷۰ درصد وقت ایشان صرف بررسی، مطالعه و تحلیل این تحولات، سفرهای خارجی و رایزنی با مقامات کشورها و شرکت در جلسات میشد.

اولین نمایندگان مجلس شورای اسلامی، بنابر محاسبهای که مرتضی الویری از اعضای هیات رئیسه مجلس اول مطرح کرد، تجربه بیش از ۳۸۰ سال زندان داشتند، بدین معنا که اگر مدتی را که نمایندگان مجلس اول در دوران مبارزات خود علیه رژیم شاه به زندان رفته بودند جمع میکردند، از ۳۸۰ سال فراتر میرفت. مطالب خیلی دلچسپ و شنیدنی که بازگو کننده کمترین درد دلهای هموطنان ما میباشد از این طریق به خورد مسئولین و هموطنان عزیز داده میشودو اما چند مطلب واقعی را که در متعلق به تیپ پرچمی ها در ادارات میباشد از نشر باز میماند. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از نیویورک، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: برای برون رفت از بحرانها و مشکلات و رفع سوءتفاهمات و اختلافات، مسیر و راه حلی به جز دیپلماسی و گفتگو وجود ندارد.

بلافاصله بعد از آن هم سلسله اتفاقاتی رخ داد، به کنسولگری عربستان در مشهد و سفارت آنها در تهران عدهای معترض، تعرضی داشتند که به بهانه آن حادثه، در پی تصمیم عربستان که آن زمان از نتایج مذاکرات هستهای ناراحت بود و سعی در ایجاد تنش علیه ایران داشت رابطه تهران و ریاض قطع شد.

بدون شك كه يك سلسله مشكلات در پيش روي قرار دارد كه به همكاري همه جانبه شما كارمندان مخلص و متعهد به زودترين وقت اصلاح ميشود بالآخره شما ديگر شاهد سفراي استفاده جو و خائن در خارج از كشور نخواهيد بود و كسانيكه بيش از پنج سال سفير هستند ولي نتيجه كاري شان جهت بهبود وانكشاف روابط بطور شايد وبايد معلوم نيست عنقريب سبكدوش و عوض شان اشخاص دلسوز ومتعهد جايگزين خواهد گرديد ما متوجه تمام عملكردهاي شاغلي وزير وكارمندان اين وزارت هستيم هرگاه بدون كدام موجب عليه كدام كارمند كسي موضع سياسي وشخصي بگيرد سكوت اختيار نكرده اقدامات لازم را اتخاذ خواهيم كرد. كه اين يكي از روش منفور اقاي اسپنتا و افتخار هم ميكرد كه به سلسله ولايات از كابل شروع ميكرد تا اخرين فردي كه مربوط كدام ولايت است حساب ميگرفت صرف نظر از شخصيت و اهليت و توانائي و ظرفيت و خصوصا اخلاق فرد كه چيزي مهم است .

بی شک استفاده از این فونت برایتان لذت بخش خواهد بود. بدبختانه طى شش سال كه اينجانب براى تحصيل وارد شهرقاهره در كشور مصر شدم از انزمان وتاكنون اشخاصى بصفت ديبلومات وسفير در سفارت افغانستان در قاهره ر تقرر يافتند كه هركدام از ديگرى بدتر بودند در ظرف اين جند سال كه اضافتر از بيست ديبلومات به قاهره رد وبدل شدند برخى از انها همانند اقاى شفيق واشرف مسائل قومى زبانى حزبى وغيره اختلافات ملى را ميان محصلين دامان زدند فشار هاى روانى ومشكلات مختلفى را بالاى محصلين بوجود اوردند كه از درك علت اينهمه اعمال زشت شان عاجز مى باشيم غير از اينكه علت اينبوده باشد كه اشخاص بصفت ديبلومات در اينجا مقرر مى شوند كه حقد وحسادت وبدبينى وتفرقه اندازى وضرر رسانى در خون وكيان شان جريان دارد هدف اساسى شان استفاده جوى هاى شخصى قومى زبانى از موقف ديبلوماتيك شان است اقاى اشرف در عقب تبديلى به مركز به لندن فرار كرد بس از بنج سال سكرتريت اول در سفارت وارتكاب هركونه اعمال زشت اميز وبد اخلاقى هاى كه نام كشور افغانستان وافغان هارا بدنام ساخت وسكرتر اول ديكرى اقاى شفيق بورس تحصيلى را دوزديده از ان خود كرد ه است ونمى دانيم كه ايا ايشان اكنون ديبلومات برحال در سفارت هستند يا يك محصل؟

بدون شك اشخاص منافق ومتملق وجابلوس در وزارت سبب اينهمه مشكلات وبى عدالتى ها بر علاوه تقويه ورشد كمونست ها دروزارت خارجه شدند هرگاه همين اشخاص متملق وجابلوسن بمنظور منافع شخصى ودريافت امتيازات شخصى خود براى سبنتا وفراهى وغيره مقامات ارشد وزارت تملق وجابلوسى نمى كردند ودرجه ومقام شانرا بدرجه قهرمانان ملى بلكه بيامبرى واولياى الله نمى رساندن هرگز نمى توانستند برنامه هاى شوم وقوم برستى وتبعيض شانرا در وزارت خارجه عملى واجراء نمايند وقتى ما دروزارت خارجه در مى يابم كه حتى يكى از دانشمندان نامنهاد مجاهد اقاى فضل الرحمن فاضل رئيس امور قنسلى وزارت جهت تقرر مجدد خود بحيث سفير جابلوسى وتملق سبنتا وفراهى وغيره را مى نمايد وانهار با كلمات وجملات واشعار ثناء وصفت ستايش وتقدير وقدردانى مى نمايد ما از جوانان كه بمجرد فراغت خود از فاكلته بصفت مدير ورئيس شعبات وزارت ويا قونسل ومستشار در سفارتخانه مقرر شدند منتظر جه بوده باشيم . مشكل اساسى وعمده ما وشما همانا در مسلمان نماها منافق متملق وجابلوس است نه در كمونست ها خلقى وبرجمى وشعله وغيره.

اما منحیث یک کارمند مسلمان وزارت خارجه به دوستان توصیه میکنم که عزت و ذلت از جانب خداست و ما باید توکل به خدا داشته باشیم نه به این وزیران که مانند ما وشما انسان هستند و هیچ چیزی کرده نمیتوانند که ما آنقدر وقت خود را ضایع کرده و خود را متکی به آنها داشته باشیم. شورای نگهبان به منظور نگهبانی از احکام اسلامی و قانون به وجود آمده است . در ماده ۱۷ مصوبه موضوع الحاق ماده (۲ مکرر) به قانون، در تبصره ۹، عبارت «واردات کالا و ارز» به عبارت «واردات کالا، ارز» اصلاح گردد. در ماده ۲، علیرغم اصلاح به عمل آمده، ایراد مربوط به تبصره ذیل بند (ب) کماکان به قوت خود باقی است.

در ماده ۱، ایرادات مذکور در بندهای ۱-۱-، ۱-۲- و ۱-۳- نظر سابق این شورا کماکان به قوت خود باقی است. در این ملاقات که عصر امروز (چهارشنبه) صورت گرفت، دکتر امیرعبداللهیان اراده مقامات عالی دو کشور مبنی بر گسترش روابط دو جانبه و اشتراکات منحصر به فرد جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان را مورد تاکید قرار داده و اظهار داشت روابط دو کشور فصل جدیدی را آغاز کرده است و این امر آثار مثبتی برای دو کشور خواهد داشت. البته یک تفاوت اساسی بین اغلب این نهاد های ناظر و شورای نگهبان در جمهوری اسلامی ایران ، وجود دارد و آن این است که در اغلب موارد ، این نهاد نقش دادگاهی دارد و تنها زمانی که نسبت به قانون شکایت شود ، این نهاد به آن رسیدگی می کند .

ماده۳۹. نتیجه مذاکرات و نظرات موافق و مخالف و استدلالها از مشروح مذاکرات استخراج و زیرنظر شورای تحقیق به صورت علمی و فنی تنقیح و تدوین و منتشر میشود. نفر از اعضای شورا و به انتخاب شورا، یکی از نُهنفر معتمدین مذکور خواهد بود. ۳، این گونه همکاریها را به نفع تحکیم صلح و ثبات در منطقه توصیف و تاکید نمود نیروهای فرامنطقه ای حق دخالت در مسائل منطقه را ندارند و کشورهای منطقه، خود میتوانند مشکلات آن را حل کنند. حسنختام این برنامه نیز انعقاد تفاهمنامهی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه شیراز بر حمایت از ایجاد بازارچه عرضه تولیدات دانشجویی با تاکید بر مشاغل کوچک و دانشجویی(طرح چرتکه) 4 بود. اوجی متولد دوم مردادماه ۱۳۴۵ در شیراز است. به گزارش آسوشیتدپرس، مجلس شورا، بالاترین نهاد مشورتی پادشاهی سعودی به تغییر سرود ملی و پرچم عربستان رأی مثبت داده است. در عین حال، یائیر لاپید وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر درباره نشست مجازی که روز سهشنبه برگزار شد، نوشت که وزیران خارجه «ژاپن، مکزیک، استرالیا، آلمان و چند کشور دیگر» در گفتوگو شرکت کردند؛ اما او نیز به عربستان سعودی اشارهای نکرد.