شرایط پرداخت متقاضیان در طرح نهضت ملی مسکن – تجارتنیوز

اقساط ماهانه تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومانی زوجین در تهران ماهانه ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و اقساط ماهانه تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی انفرادی در تهران، ماهانه ۳ میلیون و ۳۰۰ میلیون تومان است. نیروگاه برقابی ساخته شده در این سد، بزرگترین نیروگاه جهان در نوع خود است. محمودزاده اعلام کرد: متقاضیان میتوانند در سایت مسکنهای حمایتی و در سامانه ثمن در بخش نهضت ملی مسکن، مشخصات خود را درج کنند.

سند مالکیت صرفا برای آن گروه از ثبت نام کنندگان سامانه ملی نهضت مسکن که خود، دارای زمین می باشند. متقاضیان با داشتن چهار شرط تأهل و سرپرست خانوار بودن، حداقل سابقه ۵ سال سکونت در شهر موردتقاضا، فاقد مالکیت خصوصی و در نهایت عدم استفاده از امکانات دولتی از اول انقلاب در حوزه مسکن، میتوانند نسبت به ثبتنام اقدام کنند. این خط لوله در مالکیت شرکت خدمات خط لوله آلاسکا قرار دارد. بیش از 86 درصد از خط ارتباطی توکیو و ناگویا به صورت زیر زمینی خواهد بود.

بر این اساس بانک باید میزان کل سود پرداختی و اقساط ماهانه تسهیلات در دورههای بازپرداخت مختلف را به متقاضی اعلام کند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که مردان مجرد بالای 23 سال هم می توانند از تاریخ 15 دی ماه در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کنند. محمودزاده با بیان اینکه امکان ثبت نام برای افراد مجرد هم فراهم شده است، بیان کرد: در این مصوبه ۵ گروه از مجردها امکان ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن را دارند که شامل خانمهای مجرد با سن بالای ۳۵ سال، معلولان جسمی و حرکتی، آقایان مجرد بالای ۴۵ سال، نخبگان علمی و افرادی که دارای بیماری خاص هستند میتوانند در این طرح ثبت نام کنند.

بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، ثبت نام مردان مجرد بالای 23 سال، در سامانه ملی ثمن نهضت مسکن، از ساعت 12 امروز، مورخ 20 دی ماه 1400، آغاز می شود. در ادامه به طور کامل به این سامانه و نحوه پیگیری طرح مذکور از طریق آن می پردازیم.

آغاز اجرای ساخت این پروژه بسیار عظیم در سال ۱۹۹۸ بود و انتظار میرود که در سال ۲۰۱۱ روند اولیه ساخت آن تکمیل گردد اما عملیاتهای مختلف ساخت و ساز آن حداقل تا پایان سال ۲۰۱۵ ادامه دارد. پس از پایان ثبت نام در سامانه ملی نهضت مسکن ۱۴۰۰(سایت ثمن)، سامانه یک کد رهگیری را صادر و در اختیار شما قرار می دهد.

امکان پیگیری نهضت ملی مسکن ۱۴۰۰ هم از طریق همین سامانه فراهم شده است. مایکروسافت توسعه دهندگانی پرقدرت مانند Ninja Theory، پلیگراند گیمز و Double Fine را از آن خود کرده و البته طی شایعات اخیر، این کمپانی تنها به فکر استودیوهای جدید نبوده و روی استودیوهای پیشین نیز حساب باز کرده است. شایعات مبنی بر پروژه بزرگ شرکت مایکروسافت از زبان شخصی قابل اعتماد به نام جف گراب، طی آخرین قسمت پادکست GamesBeat Decides شنیده شدهاند. 10 توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی بر اساس قیمت تمامشده طی مراحل ساخت.

علمداری تصریح کرد: چنانچه سازندگانی طی دو سال واحدها را به اتمام برسانند، بازپرداخت تسهیلات نیز ۱۸ ساله خواهد شد که میزان اقساط نیز نسبت به آن کاهش دارد. پس اتمام فرآیند ساخت، واحدهای مسکونی مذکور به دست متقاضیان واجد شرایط سهیم شده رسیده و فرد سازنده نیز میتوانند به اندازه یک واحد مسکونی از ملک ساخته شده را برای خود بردارد. به طور کلی ملاک پذیرش افرادی که فرم ثبت نام در طرح ملی نهضت مسکن ۱۴۰۰ را تکمیل کرده اند، دارا بودن شرایط پذیرش می باشد و برای اعلام نتیجه ثبت نام طرح ملی نهضت مسکن باید استعلام همه شرایط برای تک تک افراد گرفته شود تا افراد واجد شرایط مشخص شوند.

در شهرهای جدید سابقه سکونت حداقل ۵ سال در شهر جدید موردتقاضا و یا در شهر مادر ملاک است و یا سایر شهرهایی که به دلیل عدم وجود اراضی دولتی، امکان اجرای طرح وجود ندارد و متقاضیان به سایر شهرهای مجاور ازجمله شهرهای جدید معرفی میگردند. همچنین برای کارکنان دولت و نیروهای نظامی و روحانیون بر اساس حکم اداری و یا بر اساس تشخیص حوزههای علمیه، سابقه سکونت ۵ ساله در طرح نهضت ملی مسکن مورد نیاز نیست. هم چنین امکان ویرایش اطلاعات و بارگذاری مدارک مورد نیاز از این طریق برای شما فراهم خواهد بود.

اشخاصی که برای ثبت نام در سامانه های دولتی مسکن اقدام می کنند، لازم است تا مدارک لازم از قبیل مدارک لازم برای ثبت نام مسکن ملی را ارائه نموده تا از طریق آن مدارک، وجود شرایط لازم برای ثبت نام در سامانه مربوطه را در مورد خود اثبات نمایند. از آن جایی که این سایت از روز چهارشنبه ۲۸ مهر ماه ۱۴۰۰ راه اندازی می گردد، تمام کسانی که تمایل به ثبت نام در این طرح داشته و واجد شرایط می باشند، باید از نحوه ثبت نام سامانه سمن آگاهی داشته باشند.

« در راستای کمک به تامین مسکن خانوارهای فاقد مسکن وزارت راه و شهرسازی درد نظر دارد در اجرای برنامه نهضت ملی مسکن در سال ۱۴۰۰ و به منظور کمک به تامین مسکن فاقدین مسکن از ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ نسبت به ثبتنام متقاضیان واجد شرایط اقدام کند. در حال حاضر نیز از۲۰ دیماه بنا بر وعدههایی که وزارت راه و شهرسازی داده ثبتنام مردان مجرد بالای ۲۳ سال سن فراهم شده است و این دسته ازمتقاضیان می توانند با شروطی که آمده است نسبت به ثبتنام تا ۲۰ بهمنماه در سامانه ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن اقدام کنند.

به هر حال، بعد از مطالعه این موارد می توانید نسبت به انجام ثبت نام سامانه نهضت ملی مسکن اقدام نمایید. در روزهای اخیر شهرداری تهران اقدام به تشکیل قرارگاه مسکن کرده و قول داده روند صدور پروانه ساخت را کوتاه کند. برخی مواقع هم ممکن است به دلایل مختلف، شرایط فردی که در این طرح ثبت نام کرده است، رد شود. افراد برای مشاهده و پیگیری مسکن ملی به طور آنلاین می توانند طبق راهنمای تصویری که در بالا ارائه شده است اقدام کنند.

هم چنین، می توان نسبت به ویرایش همه اطلاعات فرد ثبت نام کننده به جز کد ملی آن از این طریق اقدام کرد. به چند مورد می توان در این زمینه اشاره کرد که نخستین مورد این است که دولت در ساخت طرح مسکن ملی عاملیت ندارد و آن را مدیریت می کند و کار ساخت طرح مسکن ملی توسط نهادهای دیگر انجام خواهد شد. بلکه بعد از ثبت مورد مذکور در این سامانه، باید به طور هم زمان به نهادهای مربوطه هم مراجعه شده و مشکل مورد نظر را برطرف نمود.