سیستم مدیریت محتوا (CMS) چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

سیستم مدیریت محتوا (CMS ) یه برنامه نرم افزاری برای ساخت، سفارشی کردن و مدیریت اطلاعاته. در واقع شرکتهای طراحی وب، سالها تجربه خود در راه اندازی وب سایتهای مختلف را در قالب یک نرم افزار CMS به شما ارائه می دهند و شما می توانید از امکانات آماده این نرم افزارها نهایت استفاده را ببرید. اما با رشد و توسعه وردپرس در بخشهای مختلف امروزه با انجام یک مجموعه کارهای نسبتا ساده میتوانید امنیت سایتتان را فوقالعاده بالا ببرید و خیالتان بابت امنیت سایت راحت شود. با Unit Testing در لاراول می توان بسیاری از تست های مختلف را همزمان انجام داد و خطاها و باگ های احتمالی ایجاد شده در پروژه را شناسایی و برای رفع آن اقدام کرد.

اگر شما هم مانند خیلی از افراد دیگر این سوال در ذهن شما ایجاد شده که باید چه کنم تا آخر این مقاله با ما همراه باشید تا به شما امکان نوشتن کدهای PHP در وردپرس را بیاموزیم. از طرفی دیگر هسته اصلی وردپرس به خودی خود بگونهای تنظیم و تدوین شده است که برای موتورهای جستجو نهایت بهینهگی را داشته باشد و خیال شما را بابت کدنویسیهای ساختاری و درونی سایت راحت کند. سپس CSS را اضافه میکنید تا عناصر مورد نظر را متناسب با ظاهر و احساس منحصر به فرد برند خود تنظیم کنید.

کلاس Soap در php بیشتر مورد استفاده میشود و متد ارسال داده در web api سامانه ملی پیامک GET است. شما هم میتوانید مانند سامانه ملی پیامک با تهیه پنل نمایندگی اقدام به فروش پنل و جذب مشتری کنید. تهیه خط خدماتی شرایط خاص خود را دارد که در قسمت خطوط خدماتی مفصل توضیح دادیم.

برای استفاده از SOAP نیاز است که این سرویس حتماً در سمت سرور فعال باشد ولی برای استفاده از REST نیاز به هیچگونه پیشنیازی نخواهد بود، در واقع یکی از دلایل محبوبیت و فراگیر شدن سرویسهای RESTfull ساده بودن و عدم نیاز به ایجاد تغییراتی خاص در تنظیمات سرویسدهنده است.

سومین امکان هم در رسال پیامک با php کنسول پیامک است که تابهحال امکان استفاده از آن فقط با استفاده از نام کاربری و رمز عبور امکان پذیر بوده است، اما ملی پیامک برای ایجاد امنیت و همچنین آسانسازی استفاده از API اقدام به ایجاد بخشی خاص و مجزا از پنل کاربری خود بنام کنسول ملی پیامک کرده است.

سایتهای زیادی در نتایج جستجو قرار میگیرند اما به سراغ سایتهایی میروید که در نتایج اولیه قرار گرفته باشند. در کلاس ارسال متدهای مختلفی برای ارسال پیامک با توجه به نیاز کاربران قرار داده شده است. در گام اول در کنسول، نمونه کدهای آماده برای کلاسهای ارسال و دریافت در php قرار داده شده تا با کپی کردن این کدها و جایگذاری در پروژه قابلیت بهرهمندی از متدهای موجود را داشته باشید. با تهیه پنل نمایندگی شما نیز به یک ارائه دهنده پنل پیامکی تبدیل میشوید و برای انجام امور مربوط به مدیریت کاربران (ثبتنام، ایجاد کاربرهای جدید)، تعریف بستههای پنل، بخش تیکت و پشتیبانی و مدیریت تراکنشهای مالی از کلاس کاربران استفاده خواهید کرد.

تهیه و استفاده از این خطوط برای همه کاربران ممکن نیست، برای همین سامانه ملی پیامک برای این دسته از کاربران، خط خدماتی خود را برای استفاده در وبسرویس به اشتراک گذاشته است. در ضمن، بهزودی تمامی زبانهای مورد نیاز کاربران برای استفاده از API سامانه ملیپیامک در کنسول افزوده خواهد شد.

آخرین ویژگی از توابع که در این مقاله مورد بررسی قرار میگیرد، توابعی هستند که دادهها را به عنوان خروجی برمیگردانند. تصور کنید کدی به زبان PHP نوشتید و میخواهید خروجی آن را در سایدبار سایت خود مشاهده کنید ولی نمیتوانید به صورت پیش فرض چنین عملی انجام دهید! این موارد بخش کوچکی از ویژگی های لاراول بود که باعث میشه به آسانی هرچه تمام تر و با سرعت بیشتر پروژه های خودمون رو با لاراول انجام بدیم.