سیستم مدیریت محتوا CMS چیست و معرفی انواع سیستمهای محتوایی

جوملا یک CMS منبع باز است. وردپرس برای بالا نگه داشتن یک سایت و ارائه سرویس های مورد نظر خود از یک مکانیزم سه لایه ای استفاده می کند. صفحه فرود شما باید کاملا متمرکز بر روی یک محصول یا سرویس باشد و یک CTA (فراخوان عمل) دقیق نیز در این صفحه وجود داشته باشد. وردپرس ۱۷ سال است که در حال سرویس دهی در اینترنت می باشد و در این سال ها با توجه به سیاست های کاری صحیح و همینطور عملکرد ایده آلی که داشته است موفق شده است تا آماری فوق العاده را در موارد مختلف بدست آورد.

اما اگر بخواهیم به زبان ساده آن را توضیح دهیم میتوانیم در پاسخ به سوال وردپرس چیست بگوییم یک سیستم مدیریت سایت رایگان و منبع باز که با استفاده از امکانات ایده آلی که برای مدیریت و همینطور ساخت یک سایت دارد، توانسته است جایگاه خوبی را دربین سایر سیستم ها کسب کند و خود را به عنوان یک گزینه حرفه ای در صنعت طراحی و توسعه وب سایت معرفی کند. برخلاف خیلی از برنامه ها و سیستم های مدیریت محتوای دیگر که شما در موارد سازمانی، تجاری و اینترپرایز نیاز دارید که از اکانت های پرمیوم استفاده کنید در وردپرس به این صورت نبوده و شما به یک ورژن کامل از آن به صورت رایگان دسترسی دارید.

نام این سیستم از b2/cafelog که رد شش ورژن قبلی خود آن را حفظ کرده بود به WordPress تغییر پیا کرد و وردپرس ورژن 0.7 ارائه گردید. اگر بخواهیم بگوییم اولین ورژن وردپرس چیست باید به ورژن 0.7 از برنامه b2/cafelog اشاره کنیم که نام آن به طور کلی عوض شد.

اگر بخواهیم نگاه فنی تری نسبت به این سیستم داشته باشیم؛ وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای متن باز تحت مجوز (لایسنس) GPLv2 می باشد، بدان معنی که استفاده و اعمال تغییرات در این نرم افزار برای همه مجاز و رایگان می باشد. وردپرس یکی از سیستم های مدیریتی است که میتوان آن را یک سیستم انعطاف پذیر دانست که میتواند از یک وبلاگ ساده تا یک فروشگاه حرفه ای و حتی یک دانشکاه تمام عیار را برای شما ارائه کند.

اما طبق بررسیهای انجام شده دروپال نسبت به سیستم مدیریت محتوای جوملا و حتی وردپرس از امنیت بسیار بالاتری برخوردار است. ویژگی ارائه محتوا به بهترین شکل ممکن به کاربران و همینطور کنترل محتوایی عالی که توسط وردپرس ارائه می شود باعث شده است تا خیلی از این سایت های بزرگ و پربازدید به استفاده از این سیستم مدیریت محتوا برای سایت خود روی بیاورند. ممکن است در شرکتتان نویسندگان مسئول ایجاد پیش نویسها باشند و ویراستاران مسئول بررسی این پیش نویسها.

توصیه میکنیم که سوالهای پیش رو را یک بار بخوانید و سعی کنید به آنها پاسخ دهید. در سری آموزش ویدیوئی وردپرس ما درباره امنیت وردپرس نیز صحبت میکنیم که میتوانید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید. به شما پیشنهاد می شود مقاله ما را برای کسب اطلاعات در حوزه مهمترین نکات یادگیری برنامه نویسی مطالعه نمایید. در ادامه مقاله «تابع در برنامه نویسی» به بررسی پارامترهای متعارف و پارامترهای حقیقی در تابع پرداخته شده است.

رویداد نوعی تابع است و عملکردی مشابه با آن دارد. راهاندازی گام به گام Wix ساخت سایت را به فعالیتی سرگرمکننده تبدیل کرده است. یکی از امکاناتی که شاید بتوان آن را برگ برنده اصلی وردپرس نامید و می تواند یک کمک اساسی برای ساخت یک وبسایت حرفه ای در کوتاهترین زمان ممکن و به بهترین شیوه ممکن باشد، وجود صفحه ساز ها است. مورد بعدی اینکه وقتی پای پول در میان باشد خود به خود کیفیت بالا میرود و انگیزه در ساخت و تولید افزونه ها و قالب ها بالا می رود.

ثمره وجود این بازار و رقابت بین افزونه های رایگان و غیر رایگان چیزی جز بالا رفتن سطح خدمات در وردپرس نخواهد بود. پس هر دو طرف خود به خود ارتقا پیدا می کنند و این وردپرس است که در آخر برنده این رقابت است. گاهی اوقات ممکن است نگهداری از سیستمهای مدیریت محتوا نیازمند به روزرسانی مجوز، ارتقا و نگهداری سختافزاری باشد.

یکی دیگر از مواردی که برای وردپرس یک برگ برنده به حساب می آید این است که شما میتوانید به قالب های آماده با کاربرد های مختلف دسترسی داشته باشید و این قالب ها به شما کمک می کنند که در کوتاه ترین زمان ممکن به سایت مورد نظر خود دسترسی داشته باشید.