زندگینامه وزیر امور خارجه

محبوبیت بایدن در مقام رئیس جمهوری آمریکا در حال سقوط آزاد است و یک نظرسنجی در چند روز قبل نشان داد که این محبوبیت به ۳۳ درصد کاهش یافته است.

بر این اساس دولت در سند توجیه تحول ساختاری وزارتخانهای باید نحوهي تأثیرگذاری چنین تحولاتی در کیفیت مدیریت برنامههای ملی را نشان دهد. به گزارش قدس آنلاین، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه برگزاری نشست کابینه رژیم صهیونیستی در جولان سوری اشغالی را شدیداً محکوم کرده و این اقدام تجاوزکارانه صهیونیستها را تحریک آمیز خواند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، جو بایدن گفت: با دستورهاي من ارتش آمریکا موفق شد در عملیات مبارزه با تروریسم سرکرده داعش را به قتل برساند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، نجیب میقاتی نخست وزیر مامور تشکیل کابینه جدید دولت این کشور بعد از ظهر امروز جمعه برای دیدار با میشل عون، رئیس جمهوری کشورش، راهی کاخ ریاست جمهوری بعبدا در حومه شهر بیروت شد و دقایقی پس از آن، نبیه بری، رئیس مجلس نمایندگان (پارلمان) نیز به آنها اضافه شد.

رسانههایی که به فایل صوتی و متن جلسه اخیر کمیسیون اجتماعی مجلس با عبدالملکی دست پیدا کردهاند، گزارشی از این جلسه پرتنش که با افشاگری علیه وزیر همراه بوده، منتشر کردهاند. دونالد ترامپ از شب انتخابات سال 2020 نقشه خود را با یک دروغ از پیش برنامهریزی شده آغاز کرد و زمانی که از پیشبرد آن ناامید شد و پایان ریاستجمهوری خود را قطعی یافت، در حین سقوط، خود را به آمریکا گره زد و کشور را به بحران کشاند.

درباره اهداف انتشار عمومی این نامه برخی کارشناسان به نامساعدبودن شرایط برای پیشبرد برنامههای اعلامشده از سوی دولت اشاره کردند و ریشه انتشار عمومی نامه را همین موضوع دانستند. نخست وزیر لبنان با اشاره به اینکه باید به بحثهای حاشیهای و سیاسی پایان داده شود، تاکید کرد: الان وقت عمل است نه جدل سیاسی.

کتاب سلامت ۲۰۱۲ آمریکا که یک منبع معتبر بینالمللی است اشاره میکند که آمریکا در شاخصهای سلامت مانند کاهش مرگ و میر مادران، افزایش امید به زندگی و کاهش مرگ و میر نوزادان موفق بوده اما نتوانسته عدالت در سلامت را برقرار کند؛ در این کتاب ذکر میشود تبعیض و بیعدالتی در دسترسی به خدمات سلامت در آمریکا بیشتر شده و حتی تقاضاهای القایی و تجاری شدن سلامت از معضلاتی است که با وجود پیشرفت شاخصها گریبانگیر نظام سلامت در آمریکا شده است.

  • و برای همکاران، ارائه درخواست بر روی سربرگ شرکت خود
  • رزرو و واچر هتل، مطابق با بازه زمانی اقامت در سوئیس
  • تلفن وزارت خانه در تهران : ۰۲۱۶۶۷۲۲۳۱۱
  • ارائه نامه و مدرک تمکن مالی به انگلیسی

بایدن امریکا را به سازمان بهداشت جهانی، پیمان آب و هوایی پاریس و آژانس امداد و اقدام سازمان ملل متحد بازگرداند، که آخری به امریکا اجازه میدهد تا به جوامع فلسطینی در سراسر خاورمیانه کمک کند. در کنار این موارد دولت بایدن در یک سال اخیر با انعقاد توافقاتی مانند پیمان «آکواس» و فروش زیردریایی هستهای به استرالیا درصدد اجماع جهانی علیه چین در منطقه شرق آسیا است. وی افزود: استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه احتماعی کلید خورده ،که البته با انتصابات اخیر صورت گرفته در زیر مجموعه وزارت تعاون بر تعداد استیضاح کنندگان حجت عبدالملکی افزوده خواهد شد.

وی افزود: برخی از افرادی که پست گرفتند، توسط سازمانهای امنیتی رد شده بودند و نهادهای امنیتی صراحتا شما را از انتصاب این افراد منع کرده بودند و گفته بودند این انتصابها به صلاح کشور و نظام نیست، به همین دلیل هم الان چون نمیتوانید برایشان پست بزنید، آمدید برای آنها حکم سرپرست زدید.

در حال حاضر ائتلاف او تنها ۳۷کرسی از ۱۵۵کرسی کنگره را در اختیار دارد؛ بنابراین برای تصویب قانون باید با سایر احزاب چپ میانه که در گذشته از آنها به دلیل همراهی بیش از حد با محافظهکاران انتقاد کرده بود، همکاری کند. او درباره سخنان پیشین خود که گمانه استیضاح را ایجاد کرد، هم گفت: «صحبت قبلی بنده ناظر بر این مطلب بوده که هر کجا وزرا به وظایف خود عمل نکنند و مجلس تشخیص دهد که در انجام وظایف خود ناتوان هستند، آن زمان میتوان از ابزارهای قانونی در اختیار خود استفاده کرد».

برخی از نمایندگان بر این عقیده بودند که او نباید در دوران کوتاه سرپرستی به انجام کارهای زیربنایی مبادرت میکرد زیرا این فعالیتها در چارچوب وظایف وزیر مورد اعتماد مجلس خواهد بود. در این راستا، بسیاری از ناظران و تحلیلگران به طرح این سوال میپردازند که چرا همزمان با نزدیک شدن به ۱۰۰ روزِ نخست ریاست جمهوری بایدن، وی تاکنون یک کنفرانس خبری برگزاری نکرده است؟ او میگوید: شاخصهای صداقت با مردم، فساد ستیزی، کارآمدی، داشتن صلاحیت علمی و عملی از جمله فاکتورهایی است که در انتخاب هر یک اعضای معرفی شده کابینه محورهای اصلی است.

همانطور که در متن کامل این خبر نیز آمده، هیچ اشارهای به استیضاح قطعی احسان خاندوزی در مجلس نشده است؛ زیرا تا زمانی که مجلس دستور عملی برای اجرائیشدن یک موضوع را نداده است، پیشگوییکردن آن هیچگونه وجاهت حرفهای و قانونی ندارد». مجلس رضایتی از روند اقدامات و کارهای حجت عبدالملکی در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ندارد. بسته به حجم کاری بخش ویزا، روند بازبینی درخواست شما ممکن است چندین هفته تا چندین ماه به طول بیانجامد.

موسوی لارگانی که در روز رای اعتماد مجلس به کابینه نیز از مخالفان جدی عبدالملکی بود، در این جلسه همچنین به انتصابهای او انتقاد کرد و گفت: نیروهایی که وزارتخانه آوردهاید فقط دو سال طول میکشد راهروهای وزارتخانه را یاد بگیرند.

همین دیروز سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس اگرچه خبر استیضاح وزیر اقتصاد را رد کرد؛ اما انتقاداتی را هم درباره عملکرد وزیر به زبان آورد. مسئلهای که در ارتباط با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس به نظر میرسد تغییرات قابل توجهی نداشته باشد عادی سازی روابط این کشورها با رژیم صیهونیستی است چرا که جو بایدن اظهار داشته است که این توافق یک چیز خوب است، اما همکاری بین کشورهایی که توافق نامهها را امضا کرده اند باید عمق پیدا کند و عادی سازی ریشهدار و واقعی شود.

وی با این عقبنشینی بی قید و شرط، می خواهد از میراث معامله “بد” نفر قبلی خود با طالبان خلاص شود و اعلام کند که جنگ با نابودی القاعده و حذف اسامه بن لادن به پایان رسیده است.

با این حال آن مخالفت به این معنی نیست که بایدن “از همان ابتدا مخالف جنگ افغانستان ” بوده است. او علاوه بر جنگ عراق، از مداخله نظامی در لیبی (۲۰۱۱)، تسلیح معارضان سوری و جنگ ائتلاف عربستان سعودی در یمن حمایت کرده است.

این افراد شامل جورجیو جکسون، نماینده کنگره از ائتلاف جبهه گسترده و خود بوریک هستند که در ریاستجمهوری پیروز انتخابات شد. این را گفته نمیدانم که در زمان حکومت ببرک کارمل چه کار هایی انجام داد و در پشت پرده شورای انقلابی چه نظراتی داد و یا چه تصامیمی گرفت و سطح دانش سیاسی اش چطور است. آقای وزیر این راهی که شما میروید، پایان خوبی نخواهد داشت و بزرگترین ظلم را به نظام کردید که آن را از نیروهای تخصصی خارج کردید.

شما به دلیل بیتجربگی به همه سهمیه دادید و وزارتخانه را مثل غنیمت جنگی بین دوستانتان تقسیم کردید. به همین دلیل قصد داریم این مقاله را به آموزش گرفتن وقت سفارت کانادا اختصاص دهیم. موضوع سلامت و نظام سلامت فراتر از بحث کرونا، اهمیت کلیدی برای همه کشورها دارد و نظام سلامت فعلی ما گزارههای خود را از نظامهای سلامت غربی به عاریت گرفته است. در این رابطه به نوعی ما شاهد یک چندجانبهگرایی از طرف آمریکا در مقابل چین هستیم.