«روحانی واقعا رئیسجمهور بدشانسی بود

شما خبر دارید آقای روحانی درباره مذاکرات جدیدی که در حال انجام است چه نظری دارند؟ ترامپ آماده مذاکره با تهران است| ۳ برنامه دولت ترامپ علیه ایران چه هستند؟ در آغاز بعید به نظر میرسید وعده بایدن برای احیای برجام با توجه به موضع ایران به ثمر برسد؛ موضعی که رفتار ترامپ به آن اعتبار بخشیده بود؛ اینکه با کشوری که به توافقات پایبند نیست، نمیشود وارد گفتگو شد.

زمانی که ترامپ در سال 2018 از توافق اولیه خارج شد -و آن را «بدترین توافق تاریخ» خواند- وعده داد تهران را مجبور به مذاکرات جدیدی کند که به ادعای او شرایط بهتری خواهد داشت. سومین محدودیت هم اختلافهای درونجناحی اصلاحطلبان است؛ اختلافاتی که مشخصا در همین انتخابات ریاستجمهوری اخیر بر سر حمایتکردن یا حمایتنکردن از نامزدی عبدالناصر همتی رخ نمود و شاید اگر این اختلافها پیش از این جمعوجور میشد، به واسطه نقش خاتمی بود؛ نقشی که شنیده میشود قرار است تغییر کند و گویا دیگر قرار نیست به شکل سنتی، خاتمی لیدر اصلاحطلبان باشد و انگار قرار است همین تشکل جبهه اصلاحات ایران نقش لیدری را ایفا کند.

به گزارش ایسنا، سردار مهدی حاجیان، سخنگو و معاون اجتماعی ناجا با اعلام این خبر گفت: امروز موضوع ورزش در جهان به عنوان یک دیپلماسی تخصصی مطرح است؛ در واقع موضوع قهرمانی فردی و تیمی برای کشورها باعث غرورآفرینی و به اهتزاز درآمدن پرچم آنها خواهد شد.

وی با بیان اینکه موضوع دیپلماسی ورزشی نظامیان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و هدف سیزم صلح بین المللی، اتحاد و همبستگی بین نیروهای نظامی جهان است؛ ضمن اینکه شعار آن دوستی از طریق ورزش نیز می باشد، تصریح کرد: توسعه روابط با هدف حفظ صلح و امنیت بین الملل، ایجاد دوستی و وحدت بین نظامیان جهان نیز از دیگر اهداف برگزاری مسابقات سیزم است.

نیروهای نظامی انگلیس هم مبتلا به این ویروس شدند، اما آنها مواد غذایی، غلات و نیازهای مردم را به غارت برده بودند و از تجهیزات درمانی برخوردار بودند و از این رو تلفات چندانی ندادند و از خطر آنفلوآنزای اسپانیایی در امان ماندند. اگرچه نام آن اسپانیایی است، اما منشأ آن اسپانیا نیست و بسیاری محل تولد آن را آمریکا میدانند.

در تجمع دهها هزار نفری روز یکشنبه مردم عراق به مناسبت سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس که در فرودگاه بغداد و نزدیک پایگاه نظامیان آمریکا برگزار شد، سرودهای ملی ایران و عراق پخش شد.

به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری فارس، در تجمع دهها هزار نفری روز یکشنبه مردم عراق به مناسبت سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس که در فرودگاه بغداد و نزدیک پایگاه نظامیان آمریکا برگزار شد، سرودهای ملی ایران و عراق پخش شد. به گزارش مشرق، در تجمع دهها هزار نفری روز یکشنبه مردم عراق به مناسبت سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس که در فرودگاه بغداد و نزدیک پایگاه نظامیان آمریکا برگزار شد، سرودهای ملی ایران و عراق پخش شد.

در وزن ۶۳ کیلوگرم که ۶ نفر حضور داشتند، مسابقات در ۲ گروه سه نفره و به صورت دورهای برگزار شد و ایمان محمدی در گروه A ابتدا با نتیجه سه بر ۲ “استپان ماریانیان” قهرمان جهان از روسیه را از پیش رو برداشت، سپس با نتیجه هشت بر صفر “موراد هاروتیونیان” از ارمنستان را مغلوب کرد و در مرحله نیمه نهایی “لایونی عبدنور” از الجزایر را با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب کرد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم مسابقات با حضور هفت ورزشکار در دو گروه سه و چهار نفره و به صورت دورهای برگزار شد که مهدی بالی در گروه A ابتدا با نتیجه چهار بر یک “تادیوز میچالیک” از لهستان را مغلوب کرد، سپس با نتایج پنج بر صفر و ضربه فنی “آیودا عبداله” از سوریه و پنج بر یک “آدم بودجملین” از الجزایر را از پیش رو برداشت تا در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۹ بر چهار از سد “مارتیناس نمسویسیوس” از لیتوانی بگذرد و به دیدار پایانی برسد.

وی ادامه داد: سی و پنجمین دوره مسابقات کشتی نظامیان جهان امسال به عنوان رویدادی مهم در کشورمان از روز شنبه ۲۹ آبان تا ۴ آذرماه برگزار می شود؛ این مسابقات با محوریت ستاد کل نیروهای مسلح و به میزبانی نیروی انتظامی است و بعد از المپیک، ورزش نظامیان جهان دومین رویداد بزرگ جهانی است که ۱۴۰ کشور عضو سازمان بین المللی ( سیزم) در آن حضور دارند.

نمایندگان ایران موفق به کسب 2 طلا، 2 نقره و یک برنز در پنج وزن نخست رقابتهای کشتی آزاد نظامیان جهان شدند. مسابقات وزن ۱۳۰ کیلوگرم در شرایط مشابه وزن ۹۷ کیلوگرم برگزار شد و طی آن امیر قاسمی منجزی در گروه B، در کشتی نخست با نتیجه ۶ بر سه مغلوب “ویتالی شور” از روسیه شد، سپس با نتیجه پنج بر صفر و ضربه فنی “روماس فردریکاس” از لیتوانی را مغلوب کرد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه پنج بر ۲ مغلوب “داویت اواسپیان” از ارمنستان شد و در دیدار رده بندی مجددا مقابل ویتالی شور از روسیه با نتیجه ۶ بر یک پیروز شد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۸۲ کیلوگرم که هفت نفر حضور داشتند، مسابقات در ۲ گروه چهار و سه نفره و به صورت دورهای برگزار شد که جمال اسماعیلی در گروه B در نخستین گام با نتیجه ۹ بر صفر “آرمیناس لیگنوگاریس” از لیتوانی را مغلوب کرد، در ادامه با نتیجه پنج بر صفر “عبدالکریم دوخالی” از الجزایر را شکست داد، در مرحله نیمه نهایی “گئورگیوس پریوولارکیس” از یونان را با نتیجه هفت بر ۲ از پیش رو برداشت و در فینال مقابل “شامیل اوژایف” از روسیه با نتیجه پنج بر چهار مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

محمدرضا مختاری در وزن ۷۷ کیلوگرم پس از استراحت در دور با نتیجه هشت بر صفر “واروژان گریگوریان” از ارمنستان را شکست داد، در مرحله نیمه نهایی مقابل “رومن پاچورکوفسکی” از لهستان با نتیجه ۶ بر صفر به برتری دست یافت و در دیدار فینال با نتیجه هشت بر سه “سرگئی استپانوف” دارنده مدال برنز زیر ۲۳ سال جهان از روسیه را از پیش رو برداشت و مدال طلا گرفت.

در جریان جنگ جهانی اول، نیروهای انگلیسی، روسی و عثمانی از چهار مسیر و در چهار مرحله این ویروس را وارد کشور کردند. در وزن ۷۲ کیلوگرم اشکان سعادتی فر پس از استراحت در دور نخست، ابتدا با نتیجه ۹ بر یک “ماتئوس برناتک” از لهستان را مغلوب کرد، سپس در مرحله نیمه نهایی مقابل “کارن اصلانیان” دارنده مدال برنز اروپا از ارمنستان با نتیجه هفت بر یک مغلوب شد و در دیدار رده بندی با نتیجه ۱۱ بر صفر “چریستوس چریستوفوریدیس” از یونان را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

حسین نوری در وزن ۸۷ کیلوگرم در دور اول با توجه به حاضر نشدن “مهد فدالدین آلاستا” از سوریه پیروز مسابقه اعلام شد، در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر “جولیوس ماتوزویسیوس” از لیتوانی را برد و در نیمه نهایی مقابل “گئورگ تادیووسیان” از ارمنستان با نتیجه هفت بر یک مغلوب شد تا در رده بندی مقابل “روابه فادی” از الجزایر برنده شده و مدال برنز کسب کند.