روحانی آغاز سال ۱۴۰۰ را تبریک گفت

وی بیان داشت: امیدواریم که جامعه بین المللی و به ویژه طرف های برجام آخرین نمونه از شکیبایی جمهوری اسلامی ایران را دال بر حسن نیت ایران در فرصت دادن و به نتیجه رساندن تلاش های سیاسی در حفظ دستاوردهای پیشین ببینند و از آخرین فرصت ها برای احیای اعتبار و کارآمدی توافق های بین المللی و قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد استفاده کنند. 20- خروج آمریکا از برجام را نقض قطعنامه 2231 سازمان ملل است؛ اروپاییها باید قطعنامهای علیه آمریکا به شورای امنیت ببرند و به این حرکت آمریکا اعتراض کنند. مقابله صریح اروپاییها با هرگونه تحریم آمریکا علیه ایران از دیگر شرایط ضروری است. وی در بخش دیگری از این نشست خبری با اشاره به شرایط نابسامان اقتصادی کشور و وعده دولت برای حذف ارز ترجیحی تأکید کرد: «طبیعتاً مدیریت وعدهها، انتظارات و مشکلات نیازمند صرف زمان مناسب و برنامهریزی و طراحی مناسب برای حوزههای مختلف است. رییسی با بیان اینکه دومین مولفه اقتدار، توجه به مردم، مردمداری و مردم باوری است، تصریح کرد: بدانید که قدرت در جامعه ما از آن مردم متدین است؛ آنچه دشمن را از هرگونه اقدامی علیه مردم ما و از هرگونه حمله و تعرضی بازداشته است، عبارت است از مهمترین مولفههای قدرت که مردم متدین هستند.

وی تاکید کرد: ما کشور را بدون نفت اداره کردیم. به علاوه، تحولات بازار انرژی به سبب تغییرات اقلیمی و برقی شدن حمل و نقل، سمت و سویی از رونق در مصرف نفت را نشان نمیدهد. پلیس بین الملل ایران در دیدارهایی که با طرف کانادایی داشته این موضوع را خواستار شده ولی طرف کانادایی در این زمینه هیچ ارادهای برای همکاری از خود نشان نداده است. گفتوگوها نشان از آگاهی نسبی دو طرف از مسائل مطرح شده در دیدار، همچنین اطمینان از تب “حساسیت گفتهها” داشت. یکی از این برندهای بسیار مطرح ۵٫۱۱ است برند ۵٫۱۱ را حتما میشناسید. من یکی از گزینه ها برای سفارت بودم، اما آقای نجفی که مهره آقای بروجردی بود برای این کار انتخاب شد. دکتر احمدی نژاد: گفتم در ذهن برخی هست، بعد از انقلاب هم این ذهنیت در برخی افراد بود که اوایل انقلاب فرصت ظهور و بروز نداشت اما یکی دو سال که گذشت، وقتی فضای سیاسی یکنواخت شد، بعد از سال ۶۰ اینها فرصت پیدا کردند تا خیال خودشان را راحت کنند، فضا را ببندند، کنترل کنند و همه چیز شبیه آنها بشود.

آقای بروجردی که در آن زمان معاونت آسیا و اقیانوسیه وزارت خانه را عهده دار بودند، شخص دیگری را به عنوان سفیر به افغانستان فرستادند. زیرا قبلا هم تحت عنوان ماموریت بازرسی به این کشور رفته بودم و به کار در آنجا علاقه مند بودم. پنج سال بازرس وزارت امور خارجه بودم و در این مدت نمایندگی ایران در 70 کشور را بازرسی کردم و این کار شناخت خیلی خوبی به من داد. اشلی در حال حاضر در حوزه مد و فشن مشغول به کار است و از این راه امرارمعاش میکند. سال 70 از اداره بازرسی به معاونت آسیای غربی رفتم و در حوزه افغانستان و پاکستان و ترکیه مشغول به فعالیت شدم. در 21 سالگی مسئولیت شهرک ها، بیمارستان ها و آسایشگاه های بنیاد شهید را پذیرفتم.علاقه من هم از ابتدا به کارهای فرهنگی بود. منافع خود را به نام «قوانین بینالمللی»، و سخنان تحکمآمیز و غیرقانونی خود را به نام «جامعهی جهانی» بر ملتها تحمیل میکنند و با شبکهی رسانهایِ انحصاریِ سازمانیافته، دروغهای خود را راست، و باطل خود را حق، و ظلم خود را عدالتطلبی وانمود میکنند و در مقابل، هر سخن حقی را که افشاگر فریب آنها است، دروغ، و هر مطالبهی برحقّی را یاغیگری مینامند.

البته این موضوعی بود که آقای ولایتی هیچگاه بر نمی تابید. آغاز تحصیل من با انقلاب همراه بود و پس از آن هم انقلاب فرهنگی رخ داد و من و دوستان مذهبی در دانشگاه ترمی که مصادف با انقلاب فرهنگی بود را در همراهی با دانشجویان خط امام تحریم کردیم.در زمانی که آقای مهاجرانی و مرحوم سیف الله داد مسئول انجمن اسلامی دانشگاه شیراز بودند، من نیز از اعضای فعال انجمن بودم. تصویب آنها را به دولت بدهد. امیدوارم که رئیس جمهور منتخب و دولت برآمده از رای مردم، که نماینده همه این ملت بزرگ و پاسدار حقوق تمامی آحاد آن خواهند بود در تحقق مطالبات مردم و تامین منافع ملی سربلند و سرافراز باشد. تمامی کتاب های درسی ما به زبان انگلیسی بود و باید پیش از آغاز تحصیل، 18 واحد زبان پاس می کردیم. همراه من افرادی مانند آقایان جلایی پور و عراقچی هم بودند که البته با این که من تمامی مراحل را گذراندم، به خاطر همان موضوع عدم تمکین در نیجر، مانع رفتن من شدند. به گزارش خبرگزاری مهر، امیر عبداللهیان در بدو ورود به فرودگاه ووشی، هدف از سفر خود به چین را گفتگو با مقامات چین در خصوص روابط دو جانبه سیاسی و همچنین نحوه اجرایی شدن توافقات جمهوری اسلامی ایران و چین در خصوص همکاریهای اقتصادی اعلام کرد.