روادید شنگن – وزارت امور خارجه آلمان

در سال ۲۰۱۶ یک فایل صوتی منتشر شد که در آن دونالد ترامپ می گوید که همواره به بدن زنان زیبا دست زده و از آن جایی که پولدار بوده کسی از وی شکایتی در این مورد نکرده است. میشوند. همچنین چهار شاخص اعلام شده توسط رئیس جمهور منتخب یعنی «کارآمدی»، «فسادستیزی»، «روحیه انقلابی» و «مردمی بودن» در این افراد بررسی میشود و نتیجه به کارگروههای تخصصی که از سوی رئیسی تشکیل شده، ارائه میشود.

در بلند مدت بزرگترین چالش سیاست خارجی آن خواهد بود که واشنگتن و پکن چگونه رقابت شدید فیمابین خود را در برخی زمینهها مدیریت کنند و در برخی دیگر از مسائل کماکان با یکدیگر همکاری نمایند و در مسیر بروز جنگی که لطمات آن به هر دو کشور و سایر دنیا وارد میشود قرار نگیرند.

روزنامه اعتماد در گزارشی نوشت: «ماراتن کابینه ۱۳» بالاخره پس از ۵ روز کاری و برگزاری ۱۰ جلسه علنی در صحن پارلمان، در شرایطی به پایان رسید که از ۱۹ وزیر پیشنهادی ابراهیم رییسی برای حضور در این رقابت نفسگیر، درنهایت تنها یک نفر ناکام ماند و ۱۸ نفر از وزیران پیشنهادی با عبور از خط پایان این ماراتن، خود را برای تصدی ۱۸ وزارتخانه دولت آماده میکنند تا آنطور که رییسجمهوری از قضا در جریان نطق خود در صحن علنی دیروز مجلس و لابهلای آخرین دفاعش از کابینه پیشنهادی مورد تاکید قرار داد، از صبح امروز پنجشنبه در اولین جلسه رسمی دولت گردهم میآیند.

به گفته ذبیح الله مجاهد، تمامی سرپرستها از فردا کار خود را آغاز میکنند و اجازه خروج از افغانستان را خواهند داشت. این کارگروهها برای این منظور فهرست چند برابر ظرفیت را به همراه برنامههای افراد مدنظر و نتایج ارزیابیهای تخصصی، به رئیس جمهور منتخب عرضه میکنند تا در نهایت با انتخاب او، شایستهترین مدیران برای تصدی مسئولیتها در کابینه سیزدهم، انتخاب و برای کسب رأی اعتماد به مجلس شورای اسلامی معرفی شوند.

به این معنا که گزینههای معرفی شده ارزیابیهای ابتدایی بر اساس معیارهای عمومی مانند تحصیلات، سوابق اجرایی، سن و … در یک سالی که ما با ایشان همکار بودیم در بحثهایی مانند کمکهای یارانهای و شیوه این کمکها، در بحث تامین نهادههای دامی و در بحث کسب و کارها با توجه به همکاریهایی که داشتیم بعید میدانم اینطور باشد.

با توجه به اینکه قوانین و مسائل مربوط به اقامت و مهاجرت و دریافت ویزا، کاملاً پیچیده بوده، با مشاوره و دریافت نوبت از این مؤسسه، میتوانید بدون مشکل این مراحل را بگذرانید.

از طرفی چون به بیماریهای دیابت و فشارخون مبتلا هستم پزشک میگوید سیستم ایمنی ضعیفی دارم من هم از ترس اینکه مبادا کرونا بگیرم به مرکز تزریق واکسن مراجعه نکردم. بایدن با اذعان به اینکه پوتین «باید کاری انجام دهد»، نوعی رضایت برای اقدام ارائه کرده است. خبرگزاری ایلنا در گفت و گو با محسن زنگنه عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی می آورد: تجربه کاری و اشراف آقای خاندوزی با توجه به صحبتهایی که در نطق دفاعی خود کردند باعث شد که بتوانند این رأی خوب را از مجلس دریافت کنند.

اما نکته دوم؛ دانشگاه مورد بحث، اساسا هویت یک کمپانی شیاد را داشت که توانست میلیون ها دلار از سرمایه قشر آسیب پذیر جامعه را چپاول کند. وی پس از اعلام افراد کابینه دولت جدید افغانستان گفت: در دولت آینده سعی میکنیم که افراد از اقوام مختلف بهکار گرفته شوند و ما تلاش خواهیم کرد تا همه اقشار جامعه افغانستان در دولت بعدی نقش داشته باشند. این به معنای آن است که بایدن بدون پیششرط هرگز به برجام برنمیگردد و سعی میکند تا ایران را به تعهدات جدیدی وادارد.

محمدحسن آصفری هم در تذکر شفاهی خود گفت: آقای قالیباف شما تأکید دارید که زودتر تکلیف وزرا روشن شود و آنها بتوانند کار خود را شروع کنند. ایشان صادقانه به شما خدمت خواهند کرد. البته عدم حضور رسمی ایشان در وزارت اقتصاد ممکن است یک سری کمبودهایی را داشته باشد که آن هم انشاءالله با ارتباطی که با نخبگان و بدنه کارشناسی وزارتخانه دارند، میتواند کمک کند که برطرف شود.

طالبان همچنین وزارت زنان را از لیست کابینه حذف کرد. اطمینان دادن بایدن به “ولودیمیر زلنسکی” رئیس جمهوری اوکراین مبنی بر آن که امریکا با قاطعیت به استفاده روسیه از زور پاسخ خواهد داد رویکرد نادرست بود. کشورهای غربی مسکو را همزمان با صفآرایی حدود ۱۰۰ هزار نظامی روسیه در مرز با اوکراین به زمینهچینی برای حمله به این کشور متهم کردهاند. به رغم انتشار لیستهای مختلف به ویژه در یکی دو روز اخیر توسط سایتهای خبری و برخی رسانهها که افراد متعددی را برای عضویت در کابینه و در دست گرفتن مسئولیت های مهم وزارتی مطرح می کنند یک منبع آگاه به مهر گفت: جز چند نفر اصلی که تقریبا وضعیت آنها مشخص است، هنوز کابینه به قطعیت نرسیده است، اما در مورد افراد مطرح، نظرات تقریبی را میتوان مطرح کرد.

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، پس از گذشت بیش از 20 روز از تسلط طالبان بر کابل، «ذبیحالله مجاهد» سخنگوی طالبان در نشست خبری امروز خود اعضای کابینه دولت جدید افغانستان را اعلام کرد.

بر اساس آرای نمایندگان این تنها حسین باغگلی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش بود که نتوانست نمایندگان را برای توانمندیهای خود جهت تصدی وزارت آموزش و پرورش قانع کند و از همراهی با دیگر وزرای معرفی شده برای حضور در کابینه باز ماند. باغ گلی چهارمین وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش بعد از تغییر قانون اساسی و حذف سمت نخست وزیری است که نتوانست رأی اعتماد نمایندگان را جلب کند.

  • مراحل و چگونگی دریافت اجازه خروج دانشجوئی به ترتیب
  • رزرو بلیت هواپیما (رفت و برگشت)
  • بی نظیر48
  • کسانی که ویزای مهاجرتی دارند
  • تلفن وزارت خانه در تهران : ۰۲۱۶۶۷۰۰۱۵۳
  • بیمه البرز
  • روسیه: سفارت کانادا در مسکو

میرکاظمی بعد از نشستن روی صندلی وزارت نفت، تعداد قابل توجهی – چند صد نفر- از مدیران باسابقه نفتی ایران را به خانه فرستاد و یک خانهتکانی عظیم کرد؛ کاری که تا اندازهای خلاف عرف مینمود، چراکه بنا به سنت، کشورهای نفتی عموما به ترکیب کارشناسان و بعضا حتی خود وزیر هم تا سالها دست نمیزنند.