درباره نامه اوباما به رهبر انقلاب – ديگران

بسیار سنگین است که از حقوق اندک یا متوسط وی در مبدا مالیات کسر شود، بسیاری از مزایا و پاداش وی به خاطر محدودیتهای مالی دولت یا دستگاه مربوطه قطع یا محدود میشود، مرتب شعار اقتصاد مقاومتی و اصلاح سبک زندگی را از رسانههای مختلف بشنود و بعد ببیند همه این صرفهجوییها و مالیاتها تبدیل به حقوق 60-70 میلیونی فلان مدیر دولتی یا زیرمجموعه دولت در فلان سازمان، نهاد، صندوق و بانک بیمه شده است.

يکي از اهداف انقلاب اسلامي، سازندگي کشور به جاي ويژه خواريها و همچنين توسعه عدالت محور در همه مناطق بود که با توجه به اولويتهاي دولت در 10 سال اول انقلاب اسلامي که بيشتر روي جنگ و حفظ اقتصاد کشور در شرايط دشوار جنگي تاکيد ميشد، امکان تمرکز روي اين مهم و ساختن اقتصادي پويا در کشور وجود نداشت.

حالا بیش از یک ماه از خداحافظی حسن روحانی از نهاد ریاستجمهوری گذشته و بعد از حضور در مراسم تنفیذ و تحلیف دیگر از او خبری نیست. اتفاقاتی مانند دی ماه ۹۶، نوسانات ارزی، بحث تحریمها و حتی حوادث طبیعی پیدرپی مثل سیل، زلزله و در این دو سال آخر هم بحران پاندمی کرونا. مختاری در دیدار پایانی با نتیجه ۸ بر ۳ سرگئی استپانوف دارنده مدال برنز زیر ۲۳ سال جهان از روسیه را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

اسماعیلی در این مرحله گئورگیوس پریوولارکیس از یونان را با نتیجه ۷ بر ۲ از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. دیپلوماسي سرگردان افغانستان و واقعات دروني کشور به علاوه ضعف ساختاري و ظرفيتي دولت افغانستان در ايجاد اين سؤ تفاهم و عصبانيت ها کمک کرده و هرگونه تضميني از طرف دولت افغانستان مبني بر اجازه ندادن هيچ کشوري براي استفاده از تماميت ارضي و سهولت هاي جغرافيايي اش براي حمله بر منافع آن ها را غافل گير کننده و غير قابل باور تعريف کرده است؛ زيرا تمرکز غير قابل تعارف نيروهاي امريکا در ميدان هاي هوايي بگرام و کندهار، تجهيز و تمديد خط پرواز آن ها و ازدياد ارتش نظامي و تجهيزات تسليحاتي قواي ناتو به جاي تقويت همه جانبه نيروهاي افغاني نشانه يي از موجوديت برنامه هاي بيرون مرزي اين قوا مستقر در محدودة جغرافيايي افغانستان در دستور کار پنتاگون ميباشد که ميتواند آژيرهاي خطر را براي کشور هاي حريف و دشمن امريکا در همسايگي و در منطقه به صدا در آورد.

علاوه بر این، پس از حمله ترامپ به مک کین در جریان رقابتهای انتخاباتی، یکی از مدیران هریتیج خواستار کنار گذاشتن ترامپ از جریان رقابتهای انتخاباتی شده بود. همانطور که گفته شد پدیده تجاوز جنسی به سربازان زن در بخشهای مختلف ارتش رژیم صهیونیستی امری رایج است و علاوه بر سربازان مرد، افسران ارشد و فرماندهان یگانهای مهم ارتش اسرائیل به وفور مرتکب این عمل غیراخلاقی و غیرانسانی میشوند.

قاسمی منجزی در این مبارزه حساس موفق شد حریف روس را ۶ بر یک شکست دهد تا ضمن انتقام شکست صبح، قهرمانی تیم کشورمان را به ارمغان بیاورد. تهران- ایرنا- سی و پنجمین دوره رقابتهای کشتی فرنگی نظامیان جهان(سیزم) به میزبانی کشورمان برگزار شد و در پایان تیم ایران با کسب ۴ مدال طلا، ۲ نقره و ۴ برنز بر سکوی نخست این رقابتها تکیه زد.

قهرمانی تیم کشتی فرنگی نیروهای مسلح در حالی بدست آمد که تا قبل از مبارزه ردهبندی وزن ۱۳۰ کیلوگرم، روسیه از ایران جلوتر بود. در پایان رقابت های کشتی فرنگی نظامیان جهان (سیزم) تیم ایران با کسب 4 مدال طلا، 2 مدال نقره و 4 مدال برنز بعنوان قهرمانی رسید.

مبارزه ردهبندی این وزن بین امیر قاسمی منجزی با ویتالی شور از روسیه به همین دلیل از حساسیت زیادی برخوردار بود و پیروزی نماینده کشورمان، قهرمانی تیم ایران را رقم میزد. تیم رسانهای احمدی نژاد با هدف تبلیغات انتخاباتی برای این کاندیدای ریاست جمهوری مصاحبهای از پیش ضبط شده را به عنوان گفتوگو با احمدینژاد از کلاب هاوس پخش کردند.

در شرایط که استقلال و پرسپولیس از مشکلات مالی رنج میبرند رسیدگی به تیمهای صنعتی بیش از پیش شده و ولخرجیهای تمام ناشدنی در نقل و انتقالات دارند. نوری در این دیدار روابه فادی از الجزایر را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید. اسدی در دیدار نیمه نهایی با نتیجه ۸ بر صفر کالبکورا فریرا از برزیل را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد.

حدود 50 درصد از کل کالاها و تجهیزات اقتصادی و نظامی به عنوان کمک غرب به شوروی از مسیر ایران انتقال پیدا میکرد. وقتی نیروهای شوروی و انگلیس وارد ایران شدند، کل راه آهن و بنادر ایران برای حمل و نقل و ارتباط نظامی و سیاسی در اختیار دولتهای آنها قرار گرفت. و ناامنی باعث می شود که در عرصهی اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاست دیپلوماسی ضربه محکم وارد شود.

سوال: فکر میکنید چند لیست و گروه وارد انتخابات مجلس میشوند؟ در وزن ۸۲ کیلوگرم مسابقات در دو گروه ۴ و ۳ نفره و به صورت دورهای برگزار شد و جمال اسماعیلی در گروه B با نتیجه ۹ بر صفر آرمیناس لیگنوگاریس از لیتوانی را مغلوب کرد، وی در دور دوم نیز با نتیجه ۵ بر صفر عبدالکریم دوخالی از الجزایر را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

در وزن ۵۵ کیلوگرم مسابقات به صورت دورهای برگزار شد که طی آن علی نوربخش با نتیجه ۳ بر ۳ از سد ویکتور ودرنیکوف از روسیه گذشت؛ وی در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر مقابل ولازکو لوئیس آلفردو از کلمبیا پیروز شد.

در وزن ۶۷ کیلوگرم مسابقات در دو گروه ۴ و ۳ نفره و به صورت دوره ای برگزار شد و حسین اسدی در گروه B با نتیجه ۹ بر صفر احمد النکدالی از سوریه را مغلوب کرد، وی در دور بعد مقابل الکسی کیانکین کشتی گیر مطرح روسیه با نتیجه ۸ بر صفر به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

در وزن ۶۰ کیلوگرم پویا ناصرپور در دور نخست با نتیجه ۶ بر صفر نورایر هاخویان از ارمنستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد؛ وی در این مرحله با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب سرگئی املین قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از روسیه و راهی دیدار رده بندی شد.

نوری در این مرحله مقابل گئورگ تادیووسیان از ارمنستان با نتیجه ۷ بر یک مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این مرحله مقابل کارن اصلانیان دارنده مدال برنز اروپا از ارمنستان با نتیجه ۷ بر ۱ مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در دیدار فینال مجددا به مصاف الکسی کیانیکین از روسیه رفت و با نتیجه ۱۳ بر ۲ این کشتی گیر را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

Andes، طولانی ترین در جهان رید کوهستانیهمچنین “رج” از آمریکای جنوبی نامیده می شود، تقریبا در تمام طول 9 هزار کیلومتر، کشش دارد. در 8 سال قبل هر چه نگاه کنید چنین رقمی را پیدا میکنید، به اضافه اینکه ما درآمدهای دیگری داشتیم، کشور از لحاظ درآمدهای ارزی حدود 750 میلیارد دلار درآمد داشته در طول 8 سال.

گستره بهرهکشی از راه آهن و زیرساختهای جادهای ایران در طول جنگ جهانی دوم چنان وسیع و بیرحمانه بود که وقتی جنگ بهپایان رسید، اکثر تجهیزات و زیرساختهای راهآهن و جادههای کشور فرسوده و بلکه در شرف نابودی قرار گرفته بود. این نیروها که عراقیها آن را با عنوان «المراتب» میشناسند، از نزدیک به ۱۰۰ هزار جوان رزمجوی عاشق اسلام و قرآن تشکیل شده و توانسته در همین مدت کوتاه دستاوردهای بزرگی داشته باشد.