بیوگرافی و فیلم شناسی الیزابت ماس Elisabeth Singleton Moss – ویرگول

بیوگرافی الیزابت امینی بله، خیلی زیاد. انتشار تصویر جوان هندی ۱۹ساله به جرم سوء قصد به ملکه الیزابت خبرساز شد. اما به غیر از چهره ی ملکه چیزهای دیگری در مورد او وجود دارد که ممکن است کمتر کسی از آن ها باخبر باشد. الیزابت دوم در بین حاکمان فعلی، پس از بهومیبول آدولیادج پادشاه تایلند طولانیترین دورهٔ صدارت حکومت در جهان را به عهده دارد. هنگامی که جنگ جهانی دوم در سال 1939 آغاز شد، پیشنهاد شد که ملکه، مادر الیزابت، از انگلیس فرار کرده و به کانادا برود. ملکه الیزابت دوم در 2 ژوئن 1953 تاجگذاری کرد. اعلام دیرهنگام بستری شدن ملکه بریتانیا به گمانهزنیها درباره وضعیت سلامت او در این کشور دامن زده است. از جمله یکی از نزدیکان حسن روحانی درباره این دیدار گفت: این دیدار برای موضوعی خاص برگزار نشده بلکه یک دید و بازدید معمولی بوده است. رئیس جمهور با بیان اینکه ترامپ میخواست همه این دستاوردها را از ما بگیرد، گفت: آمریکا نمیخواست به تنهایی برای تحریم روبروی ایران بیاید بلکه میخواست همه دنیا را وادار به تحریم ایران کند . از طرف دیگر ما برای اینکه در مذاکرات موفق شویم، لازم بود بتوانیم در شرایط تحریم و در شرایط رکود تورمی اقتصاد کشور را سامان دهیم.

رابرت مالی، نماینده آمریکا در امور ایران با بیان اینکه «زمان برای احیای برجام رو به اتمام است»، گفت: بیایید هرچه سریعتر به برجام بازگردیم که این به نفع هر دو کشور ایالات متحده و ایران است و به آن برای رسیدن به درک و تفاهم در دیگر مسائل تکیه کنیم. مالی تصریح کرد: «محدود کردن برنامه هستهای ایران در راستای منافع ایالات متحده است و ما میتوانیم پس از آن به بسیاری دیگر از مسائل مرتبط با ایران رسیدگی کنیم… با این حال روشن نیست که آیا قطعا روسیه و چین با آمریکا علیه ایران همکاری میکنند یا خیر؟ بدین ترتیب در ۲۹ آگوست سال ۱۹۸۴، الیزابت بدون این که به کسی، حتی دوستانش، چیزی بگوید غیب شد. اینکه الان صحبت از مکتب حاج قاسم است، مکتب حاج قاسم یعنی مصادیق عملی آن چیزی که اسلام گفته را دنبال کنید، کاری که حاج قاسم انجام داد. روحانی ادامه داد: طبق رسم سیاسی به دیدار رئیس جمهور منتخب رفتم، در آن جلسه بحثهای بسیار خوبی در مورد مسائل سیاست خارجه، بین الملل، اقتصادی و داخلی مطرح شد البته در حدی که فرصت جلسه به ما اجازه میداد در باره این مسائل صحبت کردیم. در کنارش بی انصافی است از سخت کوشی مسوولان تشکر نکنم و رییس محترم جمهور که راحتی و استراحت خود را به حداقل رسانده و ایام کاری و غیرکاری به خدمت مشغولند.

مذاکرات هم بی اعتنا به آن پی گرفته میشود. هنوز زمان زیادی از مصاحبه تلویزیونی محمدحسین کنعانیزادگان، مدافع تیم ملی، با شبکه سه نمیگذرد که درخواست کرد ابراهیم رئیسی، رئیسجمهور کنونی ایران، سری به تمرینات تیم ملی بزند و حتی با بازیکنان تیم ملی تمرین هم کند. روحانی با بیان اینکه آنها فکر میکردند اشغالگر در سرزمین اشغالی تثبیت خواهد شد، گفت:، اما ملت فلسطین به سرزمین خود دیر یا زود باز خواهند گشت و قدس و مسجد القصی به عنوان اولین قبله گاه مسلمانان در اختیار مسلمانان قرار خواهد گرفت و همه ادیان به این سرزمین احترام میگذارند و باید احترام بگذارند و مردم فلسطین از اشغال نجات پیدا میکنند. نگاه ما یا به آسمان و رحمت خداست یا به زمین و تلاش مردم است. بر این اساس قطر همواره از پیشنهادهای ایران درمقوله امنیت در خلیج فارس از جمله مجمع گفتوگوهای منطقه ای، طرح صلح هرمز معاهده عدمتعرض استقبال کرده و در تلاش بوده تا نظر امارات و عربستان را نیز نسبت به این طرحها جلب کند. 15- با اشاره به بدعهدی و بیصداقتی 3 کشور اروپایی در اوایل دهه 80 بر سر مسئله هستهای: اروپاییها باید ثابت کنند که این بار قصد تکرار آن بدعهدی را ندارند.

با این همه، سفر “رافائل گروسی” دبیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران و رایزنی با مقام های ایرانی، عملا موجب شد تا حدی از شعله ور شدن بحرانی که در نوع خود می توانست کلیتِ مذاکرات مرتبط با برجام را با چالش رو به رو کند، جلوگیری شود. 23- مسئولان سازمان انرژی اتمی آمادگی برای شروع احتمالی فعالیتها باشند؛ الآن غنیسازی 20 درصد را آغاز نمیکنیم ولی باید آماده باشید که اگر لازم شد و دیدیم برجام فایده ندارد، فعالیتهای تعطیلشده بهواسطه برجام از سر گرفته شود. اگر اروپاییها در پاسخ به مطالبات ما تعلل کردند حق ایران برای آغاز فعالیتهای تعطیلشده هستهای محفوظ است. حرکت زشت وزیر امور خارجه فرانسه در مذاکرات هستهای و تقسیم نقش پلیس بد و پلیس خوب با آمریکا و همچنین مانعتراشی دولت انگلیس در قبال حق خرید کیک زرد براساس برجام را نمونههایی از همراهی اروپا با آمریکا هستند؛ اروپاییها حرفهایی میزنند اما تاکنون ندیدهایم که بهمعنی واقعی کلمه در مقابل آمریکا ایستاده باشند. دکتر روحانی در پاسخ به این سوال که آیا صرافی ها با هر نرخی و بدون محدودیت فعالیت می کنند؟ چرا که آقای روحانی مجموعهای را تحویل گرفته است که چندین زلزله 8 ریشتری همه ساختارهای آن را ویران کرده بود.