بانکی: شرایط استخدام بانک کشاورزی

وزیر راه و شهرسازی گفت: بازپرداخت اقساط وام نهضت ملی مسکن دو سال بعد از واگذاری واحد مسکونی آغاز میشود. با پرداخت بدون وقفه تسهیلات ازدواج در بانک ملی ایران، تعداد افراد متقاضی این وام در بانک روند کاهشی به خود گرفته است. بانکها دیروز شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه در حالی کرکره های خود را بالا کشیدند که با چهار ابلاغیه جدید مربوط به پرداخت چهار وام روبه رو شدند. در حالیکه بانک مرکزی به تازگی در نامهای به بانکها نسبت به بررسی و اعطای وام ازدواج در چارچوب اخذ وثایق وفق قانون مربوطه تاکید کرده و خواستار تسریع در این امر شد، برخی بانکها بهانه جدیدی برای نپرداختن این وام پیدا کردهاند و زوجهایی که ازدواج دوم آنهاست را به این بهانه که ازدواج اولیها در اولویت پرداخت هستند، معطل میکنند. خوشبختانه همانطور که گفتیم گزینه ای تحت عنوان وام فوری در عموم بانک های رسمی کشور وجود دارد که با تکیه به آن و در صورت که واجد شرایط مورد نیاز بانک باشید، می توانید برای دریافت آن اقدام کنید. در حالی که قرار بود در آبان ماه آخرین مرحله از تسهیلات به زلزله زدگان سی سخت در استان کهگیلویه و بویراحمد با پرداخت وامهای 50میلیون تومانی اجرایی شود و ساخت واحدهای مسکونی در این شهر تا 15آذرماه به پایان برسد، هنوز بسیاری از زلزلهزدگان سیسخت موفق به دریافت این وامهای بانکی نشدهاند.

وی اضافه کرد: سود تسهیلاتی که شورای پول و اعتبار برای بانکها در نهضت ملی مسکن مشخص کرده است ۱۸ درصد و اقساط این تسهیلات ۲۰ ساله است که اقساط آن به صورت پلکانی خواهد بود، فردی که امروز ۴۵۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت میکند طی ۲۰ سال آینده حدود یک و نیم میلیارد تومان پرداخت میکند که پرداخت آن به صورت پلکانی خواهد بود. مدیرکل بنیاد مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد در این باره به «ایران» گفت: در خصوص اعطای تسهیلات وام 50میلیونی به زلزلهزدگان سیسخت قرار بود 5 بانک عامل آنها را به متقاضیان پرداخت کنند که 3 بانک در این زمینه خوب عمل کردند اما 2بانک دیگر تأخیر زیادی داشتهاند. اگر وام جعاله را نیز در نظر بگیریم باید ۸۰ ورق تسه به مبلغ ۴ میلیون تومان تهیه شود. به گزارش روابط عمومی بانک کشاورزی، خدارحمی ضمن برخورداری از سابقه فعالیت پژوهشی در معاونت اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی، در فاصله سال های ۷۳-۱۳۷۱ کارشناس دفتر آموزش عالی و تحقیقات سازمان برنامه و بودجه بوده و از سال ۱۳۷۳ به عنوان کارشناس اداره کل بررسی های اقتصادی و برنامه ریزی به بانک کشاورزی پیوست. در حالت کلی متقاضیان وام مسکن و یا تسهیلات خرید و ساخت خانه در سال ۱۴۰۰ با وضعیت بهتری در سال ۱۴۰۰ همراه خواهد شد.

وی با اشاره به این که این تسهیلات در قالب تغییرات لوازم یدکی و تعمیرات خودرو پرداخت میشود افزود: رانندگان میتوانند به صورت اقساط بدون بهره و کارمزد از خدمات تعمیرگاهی در تمامی نمایندگیها و خرید قطعات از فروشگاههای تحت قرار داد استفاده کنند. امتداد – با پرداخت بدون وقفه تسهیلات ازدواج در بانک ملی ایران، تعداد افراد متقاضی این وام در بانک روند کاهشی به خود گرفته است. بانک قرضالحسنه مهر ایران موجب افزایش اعتماد عمومی به نظام بانکی شده است سیدمسعود عظیمی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد در مراسم افتتاح این شعبه گفت: بانک قرضالحسنه مهر ایران با عملکرد مطلوب خود در حوزه بانکداری بدون ربا و پرداختن به حوزه مسئولیت اجتماعی، موجب افزایش اعتماد عمومی به نظام بانکی شده است. در حالیکه دنیا از ظرفیتهای بازار سهام و بورس بسیار بهره میبرد، باید شرایطی ایجاد شود که افراد و گروهها با هر محوریتی بهسمت تأمین مالی برای بنگاههای صنعتی بروند.

5. مبلغ قسط هر ماه از 386 هزار تا 203 هزار تومان متغیر است. وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد درخواست دانشجویان برای وامهای دانشجویی پرداخت شده است یعنی از ۱۰۰ درصد تقاضای وامهای دانشجویی که توسط صندوق رفاه دانشجویان پاسخ داده میشود، بیش از ۵۰ درصد آن تا همین الان پرداخت شده و در بحث پرداخت و تأمین اعتبار مشکلی نداریم. روزنامه ایران ۱۳ دی یادداشتی را به قلم ابوالفضل روغنی عضو کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران منتشر کرد و نوشت: در همه جای دنیا راههای تأمین مالی متعدد و متنوع است اما ما در این حوزه صرفاً بانک محور شدهایم. به گزارش بازارنیوز، وام ازدواج یکی از وامهای پرتقاضای بانکی است، اما سنگاندازیهای برخی بانکها برای متقاضیان، دریافت این وام را زمانبر و طاقتفرسا میکند که در سال گذشته فقط ۶۶ درصد از متقاضیان وام ازدواج گرفتند و ۳۴ درصد از این افراد موفق به دریافت این تسهیلات نشدند.