ایلان ماسک چه نقشه ای برای دوج کوین دارد؟

این خودرو مشکلات اساسی در بخش فنی داشت و برد حرکتی آن بشدت محدود بود اما همین محصول باعث شد تا ایلان ماسک رویای خود مبنی بر ساخت سریع ترین خودروهای دنیا آن هم به صورت برقی را در این شرکت دنبال کند. در این تویوب ها فشار هوا به حداقل می رسد و باعث می شود که سرعت این واگن ها داخل این تویوب به 700 مایل به ساعت برسد. او در مورد این موضوع صحبت کرد که ربات این شرکت چگونه میتواند به حرف زدن با یک انسان بپردازد.

در حالیکه سخنان رک و صریح ایلان ماسک، ارتباط با دیگران را اثبات میکند، اما این وعده او برای عمل کردن است میتواند بسیار قدرتمند باشد. بعد از انتشار فیلم لو رفته امبر هرد و ایلان ماسک ارتباط این دو پایان یافت. ایلان ماسک علاوه بر حضور در مصاحبههای مختلف با رسانهها و گاهی حضور جنجالی در دورهمیهای مختلف، از توییتر نیز برای ارتباط با دیگران استفاده میکند. او پس از طلاق از همسر اولش ازدواج ناکام دیگری نیز داشت و اکنون مجرد است، هرچند که هرازگاهی آشنایی با افراد مشهور به ویژه خوانندهها و بازیگران هالیوودی او را دوباره به تیتر یک مجلهها تبدیل میکند، اما به دلایل مختلف هیچ گاه او دوباره به زندگی خانوادگی به اثبات دست نیافته است.

اما بعد از هیجانات اولیه، بازار سهام خیلی زود تردیدهای عمیق خود را نسبت به توان ماسک برای خصوصیسازی تسلا با ارزش هر سهم 420 دلار نشان داد. اما خیلی زود با دو دعوی قضایی از طرف سهامداران مواجه شد که او را متهم کرده بودند ادعای او مبنی بر داشتن «منابع مالی مطمئن» برای خصوصی سازی شرکت نادرست بوده و تلاشی برای گمراه کردن بازار سهام بوده است. ماسک صبح زود و معمولا ًقبل از ساعت ۷ صبح از خواب بیدار می شود و به گفته ی خودش معمولاً شش ساعت در شبانه روز می خوابد. اما حالا ماسک در پاسخ به توییتی که از کاهش ۲۰ درصدی قیمت بیت کوین پس از توییت اولیه مدیرعامل تسلا خبر میداد، گفته این کمپانی هیچ کدام از بیت کوینهایش را نفروخته است.

حالا مدیرعامل تسلا برای شفافسازی بیشتر، در توییتی گفته این کمپانی سازنده خودروهای الکتریکی هیچ بیت کوینی نفروخته است. ماسک در این کنفرانس متعهد شد که ربات انسان نمای تسلا کاملاً بیخطر خواهد بود. یکی از دلایل رشد سریع تسلا این بود که سرمایه گذاران به اعطای منابع مالی مورد نیاز ماسک برای ساخت شرکت تمایل خوبی نشان دادند. اهداف بلند بالای این کارافرین تا حد ممکن به واقعیت پیوسته است و با روحیه خستگی ناپذیر خود این راه را ادامه می دهد هرچند نوآوری و خلاقیت این نابغه جوان را نیز نباید دست کم گرفت و با طرح ها و اختراعات خود طرفداران تکنولوژی را شگفت زده می کند.

پس از گمانهزنیهای فراوان، ماسک ۱۲ مهندس را از تسلا موتورز و اسپیس ایکس مامور کرد تا ظرف مدت ۹ ماه طرحهای مفهومی چنین سیستمی را پیریزی کنند. در سال 2017 اسپیس ایکس موفقیت های خود را با پرتاب و نشاندن مجدد این فضاپیما تثبیت کرد و آینده ایی متفاوت در زمینه سفر های فضایی ترسیم کرد. در اواخر مارس 2018، اسپیس ایکس از دولت ایالاتمتحده مجوز پرتاب ناوگان ماهوارهها را به مدار کم باهدف ارائه خدمات اینترنتی دریافت کرد. که شبکه ماهوارهای، ” Starlink ” نامیده میشد و در حالت ایدئال خدمات پهنای باند را در مناطق روستایی بیشتر میکرد.

  • ماسک باید پول خریداران هندی استارلینک را فعلا پس بدهد
  • سن: 65 سال
  • ارزش خالص دارایی: 120.0 میلیارد دلار
  • منبع درآمد: گوگل
  • ثروت: ۷۸ میلیارد دلار
  • ثروت: ۱۴۱ میلیارد دلار
  • متولد: ۴ اوت ۱۹۳۳

با وجود این حوادث، سهام تسلا با هدایت Elon Musk دوباره به رشد بیشتر خود ادامه داد و ثروت ایلان ماسک هم در کنار آن افزایش یافت. وی در این باره گفت: من باور دارم که امکانات، بینهایت هستند. نمی گویم نمی ترسم، در واقع من دوست دارم ترسم کمتر شود چون خیلی دیوانه کننده است و سیستم عصبی من را برشته می کند! تسلا برای ماشین های برقی خود جایگاه های شارژی را طراحی کرده است که با ادغام این 2 شرکت در نظر دارد با استفاده از انرژی خورشیدی تولید برق را انجام دهد و با برند تسلا موتورز از این ذخایر برقی برای ماشین های خود استفاده کند. این زوج در سال 2010 ازدواج کردند.