اصلا از اقتصاد خوشش نمی آید

علاوه بر همه این ها پوتین یک بار به خاطر اتهام پارتی بازی کردن در اعطای مجوز صادرات و واردات به نزدیکان خود تحت بازجویی قرار گرفت اما این پرونده خیلی سریع و به دلیل نبود شواهد کافی مختومه اعلام شد! الیزابت روهم نخستین بار در سینما حضور یافته و سال 1384 در 32 سالگی در فیلم Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous به کارگردانی John Pasquin بازی کرده است. بعد از آنکه طبق روال عادی، مقداری درباره تیلرسون غُر زد، حرفهای نامشخصی درباره گولن زد (اسمی که ترامپ ادعا میکرد اولین بار است به گوشش میخورد) و سپس با ناباوری (و به اشتباه) گفت اردوغان گفته برانسون به آمریکا برنخواهد گشت. چند بار جراحی کردید؟ شما اعلام کردید که صد روز بعد از تشکیل دولت دوازدهم گزارشی درباره این اقدامات خواهم داد شما تا پایان این دولت صد روز وقت دارید گزارش دادن را همین الان شروع کنید. بعد فرمودند این بیماری علاج نمیشد الا با حضور جوانان در صحنه انقلاب و حماسه ۹ دی علاج آن مرض را انجام داد. قالیباف افزود: آیا خانه ای هست که در آن بیکار نباشد؟

ترامپ با وجود حملات مکرر قبلی به روزنامه نیویورک تایمز، از این روزنامه نیز تمجید کرد و آن را ‘یک جواهر بزرگ آمریکا و جهان’ نامید اما در عین حال گفت که معتقد است این روزنامه در جریان رقابت انتخاباتی نسبت به او بسیار سختگیرانه عمل کرده است. درست پس از بازگشت ترامپ از هلسینکی، اردوغان برای پیگیری موضوع برانسون و «رابطه» وی با گولن، که رؤسایجمهور آمریکا و ترکیه در ملاقات کوتاه در حاشیه نشست ناتو (و بعد از آن در یک تماس تلفنی) درباره آن گفتوگو کرده بودند، تماس گرفت. او در توئیتر نوشت: « تصمیم ایالات متحده برای بازگرداندن معافیتهای«هستهای حرکتی در جهت درست است. او افزود که در جریان انتخابات آوریل ۲۰۱۹ در اسرائیل نیز با به رسمیت شناختن بلندیهای جولان به عنوان بخشی از سرزمین اسرائیل، نتانیاهو را نجات داده است و افزود: «من این کار را درست قبل از انتخابات انجام دادم که به او کمک زیادی کرد. در بیانیه این دفتر آمده است: «نخستوزیر سابق نتانیاهو واقعاً از کمک بزرگی که رئیس جمهور ترامپ به دولت اسرائیل و امنیت آن کرد، سپاسگزاری میکند.

جز خدمتکارانی که در قلعه زندگی میکردند، شماری از مردم آن ناحیه را هم به بهانهای به آن اتاق کشاند و سربهنیست کرد. ترامپ از جوابی که اردوغان به سؤالش داده بود اظهار ناامیدی کرد و گفت انتظار داشته از اردوغان بشنود برانسون که فقط یک کشیش محلی است، در آستانه بازگشت به خانه است. در آن زمان یائیر لاپید، از مخالفان دولت نتانیاهو و وزیر خارجه کنونی، اولین سیاستمدار اسرائیلی بود که به بایدن تبریک گفت. به عنوان مثال، یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا حدود دو هفته پیش اعتراف کرد تحریمها علیه ایران فرسوده شدهاند بدون آنکه نتایج مدنظر واشنگتن را داشته باشند. برانسون که مُبلغ مسیحیت انجیلی و فردی غیرسیاسی بود، دو دهه به همراه خانوادهاش در ترکیه زندگی و کار کرده بود، تا اینکه پس از کودتای نظامی نافرجامی که سال ۲۰۱۶ علیه رجب طیب اردوغان، رئیسجمهور ترکیه، انجام گرفت، دستگیر شد. تا وقتی برانسون به آمریکا برنگردد، نمیتواند مسائل پیچیده پیش روی روابط آمریکا و ترکیه را حل کند. تصمیم به خروج از توافق به دلیل روابط من با اسرائیل گرفته شد و نه با “بی بی”. ترامپ در حالی از تبریک نتانیاهو به بایدن انتقاد کرده که سکوت طولانی مدت «بی بی» در قبال پیروزی جو بایدن و تبریک دیرهنگام او که پس از تبریک بسیاری از رهبران جهان انجام شد، حتی واکنشهایی را در داخل اسرائیل برانگیخت و نگرانیهایی را درباره آینده روابط سیاسی اسرائیل و آمریکا بوجود آورد.

اين مساله، تيغ نمايندگان مجلس را براي انتقاد از دولت تيزتر کرده و فراکسيون انقلاب اسلامي را که از بين حاميان دولت در مجلس تشکیل شده بود و هميشه به حمايت از دولت ميپرداخت مجبور به سکوت کرد. ترامپ تضمین داد که قصدی برای در پیش گرفتن یا استقبال از مواضع افراطی ندارد و کنفرانس ملی گرایی هفته گذشته در واشنگتن که گروهی در آن ‘سلام نازی’ دادند و از یهودیان انتقاد کردند را مردود دانست. در دوران وزارت وی رکوردشکنی سرمایهگذاری در جوامع روستایی و پیشرفتهای اساسی در سیستم وعدههای غذایی مدارس کشور رخ داد. ترامپ در برابر اصرار خبرنگاران و سردبیران نیویورک تایمز برای پاسخ دادن به انتقادها در سایر زمینه ها سرسختی نشان داد و اعلام کرد که ‘در بحث مربوط به تضاد منافع و مسائل اخلاقی قانون کاملا در جانب من است ؛ رئیس جمهوری نمی تواند تضاد منافع داشته باشد. ترامپ در این گفتگو ادعا میکند که هیچکس به اندازه او به نتانیاهو کمک نکرده و به همین دلیل تبریک نتانیاهو به بایدن برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را یک «خیانت» میداند. او گفت: «اکنون بایدن در تلاش است که به این توافق برگردد زیرا هیچ ایدهای ندارد. وی همچنین از جمهوریخواهانی که از نامزدی او حمایت نکردند را به ریشخند گرفت.