اسرائیل و سازمان یهود

این بیانیه مشترک در ادامه افزوده است که «شبکه حقوق بشر بحرین» همچنین بیانیهها و گزارشهای مشترکی را صادر خواهد کرد که به افشای بیش از پیش نقض حقوق بشر در بحرین خواهند پرداخت. آنان با انتشار بیانیه مشترکی اعلام کردند که وظیفه این شش سازمان مدافع حقوق بشر هماهنگی بین اعضای خود جهت رصد و ثبت نقض حقوق بشر در بحرین و تاسیس پایگاهی برای ارائه اطلاعات و آمارهای یکپارچه و هماهنگ درباره نقضهای صورت گرفته و تمرکز بر این نقضها و افشای بیش از پیش آنها است.

نمایندگان این شش سازمان مدافع حقوق بشر اعلام کردند که از روز 14 فوریه همزمان با بزرگداشت دومین سالگرد انقلاب شکوهمند و مسالمت آمیز مردم این کشور «شبکه حقوق بشر بحرین» شیوهها و ادات کنترل و نظارت و رصد خود را اعلام خواهد کرد. فراتر از این، علیرغم واقعگرایی که نقش عناصر و تحولات داخلی در سیاست خارجی را نادیده میگیرد، رفتار و عملکرد سیاست خارجی جمهوری اسلامی به خوبی نشان میدهد که تفکیک بین سیاست داخلی و سیاست خارجی حداقل در خصوص این کشور چندان واقعبینانه نیست.

عملکرد بازیگران اصلی پیام های نگران کنندهای را در بر دارد: آزادی زندانیان طالب در افغانستان و پاکستان با عفو بی قید و شرط که به تازگی افراد کلیدی طالبان را نیز در بر گرفته (ملا عبدالغنی برادر، فرد شماره دو گروه طالبان)، فقط میتواند فرهنگ معافیت از مجازات را تقویت کند و تهدیدی برای فرایند صلح پایدار در افغانستان به شمار میرود.

وقتی هم که احمد پورنجاتی، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، در مقام دفاع از عملکرد ١٠ سال گذشته شهرداری تهران نامهای خطاب به احمدینژاد نوشت و از نبود دید کلان و ملی در نگاه شهرداری انتقاد کرد، این کیهان بود که به مدد شهردار آمد و با زیرسؤالبردن اقدامات شهرداری در دوران قبل مانند احداث خانه هنرمندان، اهدای ملک به انجمن مجسمهسازان و همینطور حاتمبخشی توصیفکردن احداث موزه تناولی، نوشته بود: «همان بهتر که شهردار فعلی دید کلان و ملی نداشته باشد و اصولا چرا مردم تهران باید متقبل هزینههایی شوند که برعهده آنها نیست و براساس کدام منطق قابل فهم باید از شهردار یک شهر دید کلان و ملی توقع داشت درحالی که آن شهر درگیر هزاران مشکل است و دولت هم کمترین احساس مسئولیتی نمیکند».

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یک هواپیمای مسافربری روسی به دلیل احتمال بمب گذاری در آن در فرودگاه بین المللی باکو پایتخت آذربایجان مجبور به فرود اضطراری شد. از 14 فوریه 2011 تاکنون حکومت بحرین بارها توسط نهادها و سازمانهای مختلف بین المللی مدافع حقوق بشر به خاطر سرکوب اعتراضهای مسالمت آمیز مردمی در این کشور و نقض آشکار حقوق بشر مورد انتقاد قرار گرفته و محکوم شده است.

و بقیهی چیزهائی که مورد نیاز کشور است. ربودن و کشتار زنجیره ای و هدفمند زنانی که در عرصه های اجتماعی و سیاسی فعالند، نداشتن قدرت اجرایی وزرات امور زنان که از طرف دولت و همگامان بین المللی بزرگترین مسئولیت را به دوش دارد، عدم تحقق اهداف پلان کاری ملی برای زنان افغانستان (NAPWA) و استراتژی انکشاف ملی افغانستان (ANDS) که با روحیه برابری زنان و رفع کامل تبعیضهای جنسیتی تدوین یافته اند، زنگ خطری برای دستاورد و حقوق زنان است.

احیا و تحقق برنامه عمل در زمینه عدالت، صلح و مصالحه را که با موافقت دولت در اسناد متعدد ملی و بین المللی، جزو وظایف دولت افغانستان تعیین شده، در دستور کار فوری خود قرار دهد.

زاخاروا افزود: «زمانی که ایالات متحده از این توافق خارج شد ما تمام تلاش خود را در راستای تداوم اجرای برجام به کار گرفتیم. ارقام مربوط به حجم تجارت ایران با چین در مقابل حجم تجارت با اروپا و ایالات متحده نمیتواند مبنای ادعای عدم اهمیت روابط چین با ایران در مقایسه با غرب باشد. به گزارش «اسپوتنیک»، در پی حمله پهپادی به بخش آمریکایی پایگاه «بلد» در استان «صلاح الدین» عراق، صدای آژیر در این پایگاه بلند شد.

به گزارش امور بین الملل خبرگزاری جمهور، تنها پس از گذشت چند هفته از خودزنی نظامیان اسرائیل و کشته شدن دو تن از آنها در دره اردن، منابع عبری بار دیگر از خودزنی نیروهای اسرائیل در جنوب سرزمینهای اشغالی خبر دادند. شبکه حقوق بشر کردستان گزارش داد که شامگاه سهشنبه در تیراندازی نیروهای مرزبانی در مناطق مرزی بانه یک کولبر ۲۲ ساله به نام عادل علیپور کشته و دو کولبر دیگر به نامهای یاسین امینپور و فریدون محمدی زخمی شدند.

چشم انداز خروج نیروهای بین المللی تا پایان سال۲۰۱۴ ، همراه با آزادی رهبران طالبان از زندان و حضور روزافزون آنها در موقعیتهای مهم، انجام اقدامات فوری را ضروری میسازند تا دستاوردهای مهم نهادی و دموکراتیک که پس از سال ۲۰۰۱ به دست آمدهاند تضمین و تثبیت شوند و نیز اطمینان حاصل شود که افغانستان به وضعیت نقض گسترده و سیستماتیک حقوق بشر باز نخواهد گشت و مکانی امن برای تروریسم نخواهد شد.

از این رو در سیاست خارجی علاوه بر مطالعه و اهتمام به عوامل ثابت و پایدار، به عوامل سیال و متحول نیز ضرورت است. بحث دیگر مربوط به کرونا است؛ یک میلیارد یورو برای کرونا که ستاد ملی کرونا تصویب کرد، تایید هم شد و طبیعی بود، شما در تمام دنیا نگاه کنید که برای کرونا چه هزینه هایی شده است!

با این حالفراموش نکنید که تابستان و بهار در هلند فصل توریستی محسوب می شود و قیمت هتل ها و هزینه خورد و خوراک نسبت به دیگر زمان ها بالاتر می رود. با این حال خونینترین روز فرودگاه کابل در جریان عملیات خروج نظامیان آمریکا از افغانستان روز ۲۶ اوت (چهارم شهریور) رقم خورد.

مصالحه شتابزده با طالبان بدون توجه لازم به حقوق بشر، که در حال حاضر دولت افغانستان و جامعه بین المللی دنبال میکنند، ناپایدار خواهد بود و سرانجامی جز شکست نخواهد داشت. گفتنی است روستای العراقیب در دوران عثمانی ساخته شده و در حال حاضر 22 خانواده در آن زندگی میکنند. این استعفا و موافقت رئیسجمهور با آن مورد مخالفت مقام معظم رهبری قرار گرفت اما احمدینژاد که موافق بازگرداندن وزیر اطلاعات نبود به قهر ۱۱ روزه رفت.

اینترنت و شبکه های اجتماعی در فعالیت های سیاسی به طور فزاینده ای مهم شده اند. اینترنت و شبکه های اجتماعی و مجازی به عنوان تکنولوژی روز که روزانه میلیاردها شخص را از موقعیت های مختلف جهان به خود جذب می کنند. شما جمعبندی خود از مشاهدات و نگرانی هایتان را در کنفرانس مطبوعاتی روز سه شنبه ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۳ به اطلاع عموم رساندید.

به این ترتیب، چنین مصالحه ای نمیتواند بنیاد صلح پایدار را برپا سازد. اگرچه در چند سال اخیر بازیگران کلیدی ملی و بین المللی متعددی مساله ساختن صلح و گفتگو با طالبان، حقوق زنان، حقوق بشر و عدالت در گذار را به عنوان مقوله هایی جدا از یکدیگر و بدون ارتباط با همدیگر مطرح میکنند و با ساختن نهادهای متعدد و بی خبر از هم میگویند که این روندها از هم مجزا و بدون تاثیر بر یکدیگرند، تجربه در کشورهای پس از درگیری ثابت کرده است که مصالحه بدون توجه به حقیقت یابی و عدالت تنها به اعاده حیثیت برای مسئولان نقض فاحش حقوق بشر و زیر پا گذاشتن حقوق قربانیان میانجامد.

نگران این نیستید در آنجا هم برخی تحلیلهای نادرست و مصلحتسنجیهای بی مورد، مانع از پاسخگویی منطقی و در چارچوب قانون به مطالبات سیاسی مردم شود؟ این قانون سهمیه زنان در انتخابات شوراهای ولسوالیها را حذف کرده است. ۴- علی رغم بسیج قابل توجه زنان در انتخابات، قانون جدید انتخابات، کرسیهای زنان در شوراهای ولایتی را از ۲۵ درصد به ۲۰ درصد کاهش داده است، با وجود این که زنان بسیاری در این شوراها موفق عمل نموده و خدمات ارزندهای را به مردم ارائه نمودند.

۳- خشونت علیه زنان، عدم تصویب قانون منع خشونت علیه زنان از سوی پارلمان (که طبق فرمان ریاست جمهوری نافذ است)، بیسوادی گسترده در میان ۹۰% از زنان جامعه و عدم دسترسی آنان به آموزش و درمان نشان دهنده وضعیت وخیم زنان در جامعه افغانستان است. در این زمینه، ما مشتاق خواندن راهکارهای نظارتی مستقل شورای حقوق بشر سازمان ملل درباره وضعیت حقوق بشر در افغانستان و ارائه کمک به دولت برای تقویت حاکمیت قانون هستیم.

اگر چنانچه بنزین سهمیهبندی نمیشد، امروز مصرف بنزین ما از صد میلیون لیتر در روز بالاتر میرفت. این ابتکار، جامعه افغانستان را تکان داد و برای هزاران نفر از اعضای خانواده مقتولان که پس از گذشت چند دهه هنوز نمیدانستند چه بر سر عزیزانشان آمده، تسکین دهنده بود. همواره و به طور گسترده برای تهیۀ گزارشهای دولت به کمیته های سازمان ملل، به ویژه کمیته رفع تبعیض علیه زنان(CEDAW) و اجرای ملاحظات پایانی و توصیه های گزارشگر ویژه خشونت علیه زنان، با زنان، سازمانهای جامعه مدنی و کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان همکاری و مشورت کند.

حضور موثر شما در کابل در هفته گذشته برای ما فعالان جامعه حقوق بشری و حقوق زنان افغانستان غنیمت بزرگی بود. اهمیت موضوع تحقیق:اهمیت این موضوع تحقیق از آن روست که به دنبال این است که بداند در زمان پهلوی دوم چه نوع استراتژی بر سیاست خارجی ایران حاکم بود،فهم این استراتژی ها به ما میزان تاثیر شرایط بین المللی و جایگاه ژئوپلتیک ایران را نشان می دهد و از این طریق می توانیم بدانیم که آیا شرایط بین المللی و جایگاه ژئوپلتیک امروز ایران هم تاثیری بر سیاست خارجی ایران دارد یا خیر و ما چگونه می توانیم از این شرایط جهت اتخاذ یک استراتژی موثر استفاده کنیم سازمان تحقیق: 1-تعریف سیاست خارجی و انواع استراتژی های حاکم بر سیاست خارجی ایران آن که گفته شد 2-بیان استراتژی نیروی سوم و موازنه منفی و تاثیر آن بر روابط ایران و امریکا،شوروی و انگلیس 3-بیان استراتژی ناسیونالیسم مثبت و تاثیر آن بر روابط ایران و انگلیس،امریکا و شوروی 4-بیان استراتژی مستقل ملی و تاثیر آن بر روابط ایران و امریکا و شوروی 5-نتیجه گیری استراتژی اول: استراتژی نیروی سوم(از تلگراف رضا شاه در 3 شهریور1320 تا پاسخ منفی آیزنهاور به دکتر مصدق در 21 دی 1331): عاملی که باعث می شد ایرانیان به این استراتژی توجه کنند ضعف دولت ایران در مقابل دو قدرت بزرگ زمان یعنی انگلیس و روسیه-شوروی بود.