ادامه گمانهزنیها از چینش کابینه دولت سیزدهم – ایرنا

افرادی که بعدها اکثر اعضای کابینه او در دولت موقت را شکل دادند». به نقل از روزنامه «نیویورک تایمز» شرایط برای نخست وزیر انگلستان روز به روز برای بر سر قدرت ماندن در پی افشای رسواییهای مربوط به جشن ها و گردهمایی هایی که از قوانین محدودیت های کرونایی تخطی شده است، بحرانی تر و سخت تر می شود. این فعال سیاسی با اشاره به مواضع گذشته منتقدان و مخالفان برجام اظهار کرد: کسانی که برجام را متعفن می خواندند، با واقعیت های کشور در این 6 ماه آشنا شدند و آنقدر جلو رفتند که پیشنهاد مذاکره مستقیم با آمریکا را مطرح می کنند.

  • گواهی اشتغال به تحصیل
  • اصل کارت پایان خدمت و یا معافیت برای آقایان + ترجمه آن
  • آدرس وزارت خانه در تهران : فاز دو – خ هرمزان
  • تلفن وزارت خانه در تهران :-
  • تاریخ پاسپورت کمتر از 10 سال نباشد
  • تایید اسناد صادر شده در ایران
  • فرم تکمیل و امضا شده درخواست ویزا به زبان انگلیسی
  • اصل و ترجمه شناسنامه

دیپلماسی ممکن است برای جلوگیری از جنگی که هیچیک از طرفین خواهان آن نیستند یک مسیر جایگزین ایجاد کند اما تاریخ مملو از نمونه هایی است که در آنها این مسیرهای جایگزین از دست رفته اند. این در حالی ست که با خروج و استعفای چندین مقام ارشد و کلیدی دولت وی از جمله رئیس دفتر، منشی خصوصی، رئیس ارتباطات و روابط عمومی و رئیس سیاست گذاری، ناخدای کشتی به گل نشسته انگلیس را بدون سکان در زمانی رها کردند که «بوریس جانسون» برای جلوگیری از عصیان در رده های حزب محافظه کار دست و پا میزند.

این امر برای کشور های جهان سوم و فقیر مثل افغانستان که بودجه عادی آن نیز توسط کشور های خارجی تامین می شود ضروری و لازم است. یک مرتبه دیگر هم او طی درخواستی عجیب، از سردمداران کاخ کرملین تقاضا کرده بود نسبت به هک نمودن ایمیل های هیلاری کلینتون اقدام کنند.

به همین ترتیب، ما دیپلماسی جدی و پایدار را برای حذف کامل سلاح های هسته ای در شبه جزیره کره دنبال می کنیم. غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفتگو با نامه نیوز درباره عملکرد 6 ماه نخست دولت سیزدهم گفت: این دولت واقعا بدون برنامه آمد و تاکنون ما یک صفحه از برنامه 8 هزار صفحه ای آن را ندیدیم، این مسئله هم به عدم وجود تحزب در کشور بر می گردد.

گروه سیاست نامه نیوز: 6 ماه از آغاز کار دولت سیزدهم گذشت و حالا وقت ارزیابی است. از سوی دیگر استعفای «مونیرا میرزا» رئیس سیاست گذاری نخست وزیر، نیشی بزرگ برای او بود. نکته دیگر تفکیک مدیرانی است که خود را منتسببه جریان اصلاحات میدانند اما در عمل هیچ دغدغههای نسبت به آرمانهای اصلاحطلبی در متن قدرت ندارند.

رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت به معاون اول خود دستور تشکیل کار گروهی متشکل از وزرا و مقامات اجرایی مرتبط دادند و تاکید کردند که از جامعه نخبگانی مرتبط اعم از جامعه دانشگاهی یا اهالی صنعت، معدن و کشاورزی نیز در این کارگروه دعوت شود، زیرا ممکن است آنها ایدهها و همفکریهایی در این حوزه داشته باشند. تصمیمگیریها و اقدامات لازم در این کارگروه ذیل نظر معاون اول که به نوعی فرمانده قرارگاه عملیاتی دولت هستند اتخاذ میشود.

گفتم پانزدهم. دستش را برای دست دادن که نشانه خداحافظی بود دراز کرد و گفت هفته آینده شما را در لندن خواهم دید، به سلامت! بدین ترتیب به نظر می رسد حدود دهها نفر از نمایندگان این حزب خواستار برگزاری جلسه عمومی برای کسب رای اعتماد نخست وزیر باشند.

تمام وزرای پیشنهادی کابینه سیزدهم به جز «حسین باغگلی» وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد گرفتند. براساس انتشار گزارشی دولتی که روز دوشنبه از دفتر نخست وزیر به شدت انتقاد کرده بود به ۱۶ دورهمی اشاره شده که برخی از آنها در حال حاضر تحت پیگیری و انجام تحقیقات پلیس این کشور است. عوامل اصلی تورم به کاهش کسریهای بودجه و خلق پول بر میگردد که دولت سیزدهم در حد توان در چارچوب بودجهای که دولت قبل لایحه اش را داده بود و به تصویب مجلس رسیده بود در حد ظرفیتهای قانونی موجود، جلوی خلق پول را گرفت.

وقتی ریشهها شناسایی شوند، میتوان شیب را کنترل و کاهش داد. دولت نشان داد که توانست ریشه را شناسایی کند و به ریشهها ضربه بزند. اصطلاحی که از ناحیه شما استفاده و به کار برده شد (استراتژی تاب آوری)، سیاست یا اصطلاح استفاده شدهای در دولت نیست. برنامه همان عبارت ابتدای شما یعنی حسن همسایگی است و این عنوان برای تبیین سیاستهای دولت در حوزه سیاست خارجی، تعریف دقیقتری است.سیاست دولت حُسن همسایگی و حسن همجواری است و این دو با یکدیگر تفاوت دارند.

و باز هم برای این که این موضوع روشن شود، میگویم که من درباره فوریت پیوستن دوباره برنامه جامع اقدام مشترک صحبت نمیکنم. آنچه که شایسته شنیدن آن هستیم یعنی ” متشکریم آمریکا ” کجاست؟ ورود متقاضیان ایرانی براساس ویزای آمریکا برای هر دو دسته مهاجر و غیر مهاجر بدین وسیله به حالت تعلیق درآمده و تنها مواردی نظیر دانشآموزان واجد شرایط کلاس F و M و دانشجویان انتقالی کلاس J و همچنین افراد دارای همسر قانونی bona fide relationship از این قاعده مستثنا هستند و در برخی از موارد کلاسهای دیگر ویزای متقاضیان ایرانی نیز با غربالگری و بررسی مجدد مورد پذیرش قرار خواهد گرفت.

او با جنگ خلیج فارس در سال ۱۹۹۱ مخالفت کرد ولی از مداخله آمریکا و ناتو در جنگ بوسنی در سالهای ۱۹۹۴ و ۱۹۹۵، گسترش ناتو در دهه ۱۹۹۰ و بمباران صربستان در سال ۱۹۹۹ در جریان جنگ کوزوو دفاع کرد. وی متولد سال ۱۳۴۳ شهرستان دامغان و دانش آموخته کارشناسی روابط دیپلماتیک از دانشکده وزارت امور خارجه، کارشناسی ارشد روابط بین الملل از دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و دکتری تخصصی روابط بین الملل از دانشگاه تهران است که از سوابق متعدد اجرایی و میدانی در حوزه دیپلماسی برخوردار است.

احتمالا از این موضوع مطلع هستید که فعالیت سفارت کانادا در سال 2012 در پی قطع ارتباط یک جانبه اتاوا با تهران تعطیل شد و علی رغم وجود شایعات متفاوت از در خصوص بازگشایی مجدد آن، هنوز اقدامی مشاهده نشده و این سفارت تعطیل است. این گردهماییها هنگامی برگزار می شده که انگلستان در شرایط اعمال محدودیتهای سختگیرانه کرونایی و قرنطینه بوده است. در زمینه حقوق بشر در سیاست خارجی بایدن، ارزشهای لیبرال هنوز عمیقا به ویژه در میان نخبگان سیاست خارجی ما حائز اهمیت است.

نمای کلی، عدم اتحاد تیم سیاست خارجی برای پرداختن به جنبههای مهم بین المللی از جمله کنترل تسلیحات و خلع سلاح، تغییرات آب و هوایی و مهار کرونا را نشان میدهند. اما به خوبی میدانم که تنها با خواندن چند کتاب و تحقیق انسان سیاستمدار نمی شود سیاست نیاز به تجریه دارد.

یک طنزی رایج شده بود که «کسی را پرسیدند دلار چند؟ خرید کتاب ها به قیمت خرده فروشی از این لحاظ برای ترامپ حائز اهمیت بود که او می توانست از درآمد حاصل از فعالیت پویش مردمی، برای درج نام خود در فهرست نویسندگان پرفروش ترین کتاب ها (مندرج در نشریه معروف «نیویورک تایمز») بهره بَرَد. در طی این تماس، بایدن بر روی آنچه که او آن را مشکل “برداشت” از دولت افغانستان توصیف کرد، متمرکز بود.