ادامه گمانهزنیها از چینش کابینه دولت سیزدهم – ایرنا

یک وزیر کابینه هنگ کنگ به دلیل شرکت در یک جشن تولد در دوران محدودیت های کرونایی استعفا داد. به گزارش عصرایران، “کاسپر تسویی” وزیر امور داخلی هنگ کنگ تنها چند روز پس از درخواست دولت برای دوری از تجمعات بزرگ در این جشن تولد شرکت کرد. وی همدلی و هماهنگی با مجلس را از انتظارات نمایندگان مردم پس از انتخاب گودرزی به عنوان وزیر ورزش و جوانان برشمرد و افزود: جوانان از مشکلات عدیدهای رنج میبرند که نمایندگان از گودرزی انتظار دارند تا در راستای رفع آنها اقدامات اساسی انجام دهد.

  • خدمات به شرکتهای کانادایی
  • نام وزارت خانه در تهران : سفارت رومانی
  • آدرس وزارت خانه در تهران : خ آزادی – جنب کلانتری 108
  • اسناد مربوط به سرمایهگذاری (بورس، اوراق مشارکت و…)
  • همه چیز در زندگی، شانس است

در یکی از موارد، ترامپ کارگران را تهدید کرده بود، اگر به مراجع قانونی شکایت کنند، آنها را به اداره مهاجرت معرفی کرده و زمینه اخراج آنها از کشور را فراهم می گرداند. اگر آمریکا نتواند انتخابات قابل اعتماد و مسالمت آمیزی را در داخل برگزار کند، پیروزی بزرگی را نصیب رقبا و دشمنان خود خواهد کرد و از این رو، توانایی بایدن در مدیریت چالش های داخلی بار دیگر در زمینه اثربخشی بین المللی وی تاثیرگذار خواهد بود.

وی افزود: دیدگاه جامع و چند بعدی آقای گودرزی در برنامههای وی مشهود است توجه خاص به ورزش بانوان و ورزش روستایی جامع است، برنامههای آقای گودرزی در عین حال که علمی است اما آرمانی و دستنیافتنی نیز نیست بلکه برنامههایی است که با مدیریت وی قابل اجرا است، انشاءالله با رأی بالا به آقای دکتر گودرزی جبران رأیهای نداده به وزرای پیشنهادی قبلی را نیز بکنیم.

امروز ساختار نظام بینالملل بهگونهای تحول پیدا کرده که جایگاه آمریکا تنزل یافته و استراتژیهایی هم که توسط آمریکاییها دنبال میشود، در حال تضعیف آن نظم بینالمللیای است که خود آمریکا مبدع و بنیانگذارش بعد از جنگ دوم جهانی بوده.

احتمالا فرآیند رایگیری به بعد از عاشورا و تاسوعا موکول شود. حالا مجلس یک هفته برای بررسی این لیست زمان دارد و بعد میتواند وارد فرآیند دادن رای اعتماد به اعضای کابینه شود. بورسان : بالاخره بعد از هفتهها گمانه زنی لیست نهایی کابینه رئیسی معرفی شد، لیستی که بعضا مطابق با پیشبینیها بود و در برخی سمتها نیز تفاوت زیادی با برآوردها داشت. سال ۲۰۱۰ در جریان تحریمهای اتحادیه اروپا، محمد مخبر نیز به بهانه ارتباط با برنامههای موشکی و هستهای ایران تحریم شد اما دو سال بعد نامش از فهرست تحریمشدگان اتحادیه اروپا حذف شد.

حسینی با بیان اینکه نیاز است تا کابینه دولت هر چه زودتر تکمیل شود، تصریح کرد: گودرزی میتواند با برنامهریزی و ارائه برنامههای مفید در راستای ورزش مخصوصا ورزش استانها به کابینه دولت یازدهم کمک کند. وزارت خانه به تمامی افراد استخدام شده کمک های غیر نقدی نیز پرداخت می کند. نکته حائز اهمیت در خصوص انگشت نگاری این است که افراد بالای 80 سال و زیر 14 سال نیاز به انجام انگشت نگاری و پرداخت هزینه آن نخواهند داشت.

اما نکته اینجاست که فعلاً مذاکرات هستهای با دو مانع اصلی مواجه شده است؛ یکی راستی آزمایی لغو همه تحریمها و دوم نبود تضمین از جانب آمریکا برای عدم خروج مجدد از برجام. وی افزود: نمایندگان مخالف به این نکته توجه داشته باشند که در رابطه با آینده یک وزیر نمیتوان قضاوت کرد. وی ادامه داد: از جمله رویکردهای مثبت گودرزی ارتباط مثبت وی با نمایندگان ولی فقیه در دانشگاه است ضمن اینکه حجتالاسلام ابوترابی نائب رئیس وقت مجلس و نماینده ولی فقیه در دانشگاه تهران در کنار دکتر زاهدی وزیر سابق علوم و رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات نیز نسبت به مدیریت مثبت وی شهادت دادند.

مصاحبه ایبیسینیوز با بایدن روز چهارشنبه (دیروز) در کاخ سفید گرفته شده و قرار است پنجشنبه شب (امشب) به وقت تهران به صورت کامل پخش شود. پس از تصمیم آمریکا برای خروج از توافق برجام در سال ۲۰۱۸ و اعمال دوباره تحریمها علیه ایران، تهران در برنامه هستهای خود تجدید نظر کرد.

او و چندین مقام دیگر پس از درخواست دولت برای عدم شرکت در اجتماعات بزرگ، در یک مهمانی 200 نفر شرکت کردند. نماینده مردم قصرشیرین، سر پل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز انصاف نیست که پس از گذشت 4 ماه از آغاز به کار دولت تدبیر و امید به آن کمک نکنیم خاطر نشان کرد: دولت را مردم انتخاب کردند اما انتظار ما از روحانی این است که جوانان را در بحث ورزش بیشتر از گذشته کمک و حمایت کند.

بایدن و مکرون همچنین در مورد ادامه تجمع نیروهای روسیه در مرز اوکراین با یکدیگر تبادل نظر کردند. نماینده موافق وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان با اشاره به انتظارات نمایندگان از وزیر پیشنهادی تصریح کرد: مهمترین وظایف یک وزیر در مقابل نمایندگان در 4 عنصر خلاصه میشود که اولین مورد تدوین و تصویب ساختار وزارتخانه و همکاری و تعامل وزیر با مجلس است.

این 4 عنصر وظایف وزیر را در مقابل جامعه در سطح استانی و ملی جامه عمل میپوشاند. موسوینژاد ادامه داد: همچنین مورد چهارم از انتظارات مشورت وزیر با نمایندگان استانی در انتصابات است.

چه مدارکی برای وقت سفارت کانادا مورد نیاز است؟ بیشترین سفارتی که اکثر متقاضیان کانادا برای اخذ ویزای این کشور انتخاب میکنند، سفارت کانادا در شهر آنکارای ترکیه است. وی گفت: برای اینکه یک کابینه کارآمد داشته باشیم و وزرای این کابینه و معاونان رئیسجمهور بتوانند براساس یک روش خوب و معقول و روزآمد انتخاب شوند، این اقدام، اجزایی دارد که پازلی را بهوجود میآورد. همچنین دیدگاه وزیر پیشنهادی به حوزه جوانان رویکردی واقعگرایانه دارد ضمن اینکه استفاده از دیدگاههای نخبگان دانشگاهی علیرغم وقت محدودی که وزیر پیشنهادی داشته است نشان از تعاملات نزدیک وی با نخبگان دارد.

وی افزود: حسن خلق و رفتار آقای گودرزی ما را خوشبین میکند که با نرمی و لطافت بتواند جامعه جوانان را نیز به خوبی هدایت کند و صرفا روی بخش ورزش تمرکز نداشته باشد و این بخش جوانان را نیز به نحو صحیح به پیش ببرد.

وی افزود: ارتباط مثبت وزیر ورزش و جوانان با نمایندگان به عنوان عصاره ملت و همچنین پاسخگو بودن وزیر به نمایندگان از جمله انتظارات از وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان است. نماینده موافق وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان همچنین با اشاره به فعالیت دانشگاهی گودرزی اذعان داشت: وزیر پیشنهادی دانشکدهای را نزدیک به یک دهه اداره میکند و داشتن یک روحیه قاطع ضمن اداره یک دانشکده استراتژیک از جمله نقاط مثبت گودرزی است ضمن اینکه سوابق نشان میدهد که وی در راستای اداره دانشکده از هیچ کوششی دریغ نکرده است.

وی در حدود 3 دهه فعالیت از شرایط مطلوبی بهره برده و معرفی وی به عنوان وزیر پیشنهادی با تماسهای زیادی در جهت حمایت از توان مدیریت وی روبرو شده است. نماینده موافق وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان با اشاره به وضعیت مطلوب فعالیت گودرزی در حوزه جوانان تصریح کرد: وضعیت فعالیت گودرزی در حوزه جوانان مطلوب بوده است و امیدواریم با توجه به سوابق و کارآمدیهای سابق وی گودرزی آینده را در جهت رفع مشکل جوانان و ورزش به کار بگیرد.

حسین گروسی نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی در موافقت با وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در صحن علنی مجلس گفت: هزینه در ورزش یک سرمایهگذاری است. امروز اعلام شد که لیست در جلسه علنی روز شنبه مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد. روز ۱۷ مرداد محمد مخبر به عنوان معاون اول رئیسی منصوب شد. وی افزود: شناخت آقای گودرزی از وضع موجود از جمله ویژگیهای وی است اگر وضع موجود را نشناسیم نمیتوانیم به سمت وضع مطلوب حرکت کنیم آقای دکتر گودرزی با شناختی که از وضع موجود دارد، با رای قاطع و جبران کننده نمایندگان سکان وزارت ورزش و جوانان را در اختیار گرفته و به خوبی اداره خواهد کرد و از همان روز اول مجموعه را به سمت وضع مطلوب به پیش خواهد برد.

چه کسی معاون اول رئیسی میشود؟ واقعیت این است که هر کسی نمی تواند به سرعت متوجه اهمیت میراث فرهنگی شود. بر اساس گفته های کسانی که این دو را خوب می شناسند، ایوانکا و جارد به فعالیت های اقتصادی خود بسیار اهمیت می دهند.

وی در پایان تأکید کرد: گودرزی قطع و یقین خواهد دانست که دفاعیه ما در حال حاضر است و اگر روند فعالیت وی تغییر کند مسلماً نمایندگان در مقابل وی خواهند ایستاد. قضاوت حال حاضر برای آینده خارج از انصاف است و موافقت از یک وزیر پیشنهادی مربوط به زمان حال است.