آقای ماسک شخصیتی خیال پرداز دارد

اسپیس ایکس، شرکت خصوصی او که در سال ۲۰۰۲ تأسیس شد، تاکنون بیش از ۱۶۰۰ ماهواره به فضا پرتاب کرده است، از جمله پرتاب اخیر آن در ۱۸ دسامبر. هر روز حضور آقای ایلان ماسک در دفترش برابر است با پرتاب یک موشک تازه، اختراع یک وسیله جدید یا نوآوریای برای بهبود کیفیت زندگی ما انسانها! SpaceX اولین شرکتی است که یک فضاپیما را با موفقیت از زمین پرتاب و سپس برگرداند و بعد هم در ایستگاه فضایی بینالمللی فرود آورد. وقتی که او هنوز کودک بود، پدر و مادرش از هم جدا شدند و او با پدرش زندگی کرد.

  • متولد: ۱۴ مه ۱۹۸۴
  • شغل: مدیر عامل تسلا
  • ارزش خالص: ۱۳۶٫۱ میلیارد دلار
  • کشور : چین

در ادامه فراز و نشیب های زندگی ایلان ماسک را با هم مرور خواهیم کرد. جالب است که این بازی هنوز هم وجود دارد و علاقمندان با ورود به بازی Blaster میتوانند از این بازی لذت ببرند. او در سن ۱۷ سالگی تصمیم گرفت به زادگاه مادری خود، کانادا، مهاجرت کند. تسلا موفق شد با کوتاه کردن پوزیشن خود، درآمد یک چهارم ابتدایی خود را در سال بسیار افزایش دهد.

حدود سه چهارم خودروهای فروخته شده با مشکل مواجه شدند و بدتر این که بسیاری از مشتریان اولیه از افراد سرشناس بودند. ایلان ماسک در سه اسلاید به طور مفصل درباره این ربات صحبت کرد و اطمینان داد در هر شرایطی میتوانید بر این ربات غلبه کنید و خطری برای جوامع بشری نخواهد بود. ایلان در سال ۱۹۷۱ در آفریقای جنوبی متولد شد و در حال حاضر سه کشور آمریکا، آفریقای جنوبی و کانادا محسوب میشود، به دلیل ثروت فراوان و طرحهای کسبوکار، او قادر است تابعیت تمام کره خاکی را کسب کند. ایلان فردی است که تمام سعی خود را می کند تا رویاهایش را تبدیل به واقعیت کند و با الهام از تخیلات خود توانسته است تا امروز بسیاری از ناممکن ها را ممکن کند.

پس از موفقیتهای ماسک در این عرصه، تسخیر فضا و نجات نسل آینده به علایق اصلی او تبدیل شد و مسیر زندگی کاری او به سمت حملونقل حرکت کرد. تسلا کار خود را با یک بازار کوچک آغاز کردکه میشد به راحتی تحت سلطه درآورد. ایلان ماسک مدیر شرکت تسلا به تازگی اعلام کرده است که این شرکت نمونهای از روبات انساننمای خود موسوم به تسلابات (Tesla Bot ) را سال آینده به نمایش خواهد گذاشت.

آیا پرواز به دور دنیا در نیم ساعت به واقعیت میانجامد؟ به گفته لاوانت، نقدینگی ناخالصی تسلا در پایان سال ۲۰۲۰ میلادی معادل با ۱۹٫۴ میلیارد دلار و بدهی و اجارههای مالی این شرکت برابر با ۹٫۸ میلیارد دلار بوده است. پیشرفت شرکت فضایی ماسک به حدی بود که در سال ۲۰۰۸، ناسا وظیفه انتقال محموله به ایستگاه بینالمللی فضایی خود را به SpaceX واگذار کرد. ماسک نیز در سال ۲۰۰۴ پس از سرمایهگذاری در این شرکت به عنوان رییس هیئت مدیره، به آن ملحق شد. به گزارش سیتنا به نقل از یورونیوز، ثروتمندترین فرد جهان با ثروتی که مجله فوربس آن را ۲۶۵.۴ میلیارد دلار تخمین زده است، جایگزین جو بایدن و کامالا هریس که سال گذشته این عنوان را کسب کردند میشود.

او همچنین در حال توسعه یک سیستم حمل و نقل با سرعت بالاست که تحت عنوان هایپر لوپ شناخته میشود. از طرف دیگر فعالیتها کاری او به حدی موفق بود که او در حال حاضر با ۲۴۴ میلیارد دلار ارزش خالص دارایی ثروتمندترین فرد جهان است. مدیرعامل شرکت تسلا، ایلان ماسک تایید کرد که این شرکت، نزدیک به 1.47 میلیارد دلار ذخیره بیت کوین (BTC) دارد. ↵ آیا خالق بیت کوین ایلان ماسک است؟

این خرید هنگفت توسط این کمپانی بزرگ باعث شد که برترین کوین بازار ارزهای دیجیتال، تنها در عرض یک ماه، 57 درصد افزایش قیمت را شاهد باشد. دانستن زندگینامه اشخاص بزرگ و تأثیرگذار همیشه آموزنده و الهامبخش است و میتواند درسهای زیادی برای اشخاص مختلف و به ویژه کارآفرینان و صاحبان استارتاپها و کسب و کارهای کوچک به همراه داشته باشد. وی در سال ۱۹۹۵ برای تحصیل در دانشگاه استنفورد به کالیفرنیا رفت و حضور در این شهر آغاز برای موفقیتهای ایلان ماسک بود.

به گزارش راشاتودی، بر اساس نتایج یک نظر سنجی برخط، توئیت های ایلان ماسک به یکی از اصلی ترین مراجع برای کسانی در آمریکا تبدیل شده که به تازگی مبادلات خود را آغاز کردهاند. اولین شرکت ایلان ماسک در حوزه فناوری عصبی که هدف آن قراردادن چیپها درون مغز انسان و ایجاد رابطه میان ذهن افراد و کامپیوترها است، به بیان دیگر چیپها درون مغز انسان ایمپلنت میشوند. او حتی با فامیلهای خود برای شرکت در مسابقات این بازی به شهر ژوهانسبورگ سفر کرد.

وی ده ساله بود که اولین کامپیوتر خودش را خرید و شروع به یادگیری برنامهنویسی کرد. در طی دو سال به حدی رشد کرد که توانست یک بازی کامپیوتری طراحی و برنامهنویسی کند. ایلان از همان کودکی با سایر افراد متفاوت بود و از دهسالگی به صورت خودآموز شروع به یادگیری برنامهنویسی کرد. او از همان دوران کودکی شیفته و عاشق سفر به فضا بوده است. ماسک در همان سال 2002، شهروندی آمریکا را نیز دریافت نمود. در نتیجه این فروش، ایلان برای سهم 11.7 درصدیش، 165 میلیون دلار، دریافت نمود.